reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Otyłość w ciąży

Lucalew, to fajnie ze sie powoli przygotowujecie :).
bardzo dziekuje ze zapytalas sie poloznej o 'sytuacje kevinowa'.
Ja wiem ze sa dwie szkoly, dyscyplinowania maluchow od poczatku zeby mama 'tez miala zycie', I inna, stawiajaca malenstwo na pierwszym miejscu I pozwalajaca mu Być przy Mamie ile potrzebuje zwlasza w pologu gdy dzidzius nawet jeszcze dobrze nie widzi I zna tylko bicie serca mamy I jej zapach I glos,,bez tego czuje sie zagubiony,az maly bedzie gotowy do odkrywania swiata, ktory nagle wyda mu sie duzo ciekawszy niz piers. O ile najpierw chcialam od poczatku przyzwyczajac do spania w lozeczku I wozku, o type jak sie pojawil to nie jestem w stanie. Kevin mnie tak potrzebowal od samego poczatku w szpitalu, trudno mowic tu o prxyzwyczajeniu, taka przylepka jest z niego. Nie jestem w stanie na tym etapie go dyscyplinowac jeszcze I przyzwyczajac do bycia samemu... Samo tak wyszlo. Chce poczekac przynajmniej the szesc tyg. Moze uznacie to za glupie ale czuje ze tak powinnam robic.

Olucha...tak mi szkoda Ciebie...ja nie wiem ,czy Twoj maz sumienia nie ma? I Ty go tak lagodnie traktujesz...ja bym nie mogla..to trudna decyzja ale zobacz jak on was stresuje, nie pomaga, nie wspiera I jeszcze narzeka. Nie wiem, czy jest mozliwa jakas powazna rozmowa z nim?

Aisha, lucalew: Kevin jednak nie ulewa as tyle.dzisiaj zwrocilam uwage, kilka razy w nocy ulal przez sen,bo byly plamki na przescieradle, I dzis w trakcie odbijania po rannym karmieniu ulal sporo, sobie na rece ubranko I mi na reke ale to pierwszy raz. No i przybywa ladnie na wadze wiec to moze nie to...

No a wczoraj byl dobry dzien, rano marudzil troche ale spal w dzien ( na rekach u mnie) I wieczorem spokojnie poszedl spac. Nie wiem czy to ta dieta czy co...a infacolu wczoraj nie dalismy.

Mama przyjechala do mnie, zostaje do poniedzialku. Sa dwa aspekty tego:
-stosuje swoja szkole, odkladanie do wozka I lozeczka na sile, smoczki na sile- nic nie dziala, maly tak ma od urodzenia ze je pare minut, spi pare minut potem budzi sie I znow je itd- ona nie rozumie tego
- ZROBi NAM PULPETY!!!!! Rurka, to dzieki Tobie ten pomysl :)
-nie zgadza sie z tymi ograniczeniami diety, przywiozla dobre zarcie I kaze mi jesc
- przywiozla jakis lek na refluks u noworodkow ale po tym co piszecie nie jestem pewna czy go ma

Jeraha,co u Ciebie I malej?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Agnella jeżeli tobie odpowiada Kevin przylepa to dobrze :) ja nie wiem jak by było z Aleksem gdyby nie odosobniony pobyt w szpitalu.
Oby tylko ci się udało za te kilka tygodni odstawić go,tak jak planujesz bo dzieci się łatwo przyzwyczajają. Aleksowi wystarczyły 3 noce ze mną na rękach gdy był chory i juz był problem by sam spał w łóżeczku.
Na szczęście kocyk i suszarka pomogły.Lucalew chyba wrzucila taki filmik o uspokajaniu i usypianiu dzieci. Super jest,nam baaardzo pomógł na początku.


Od początku chciałam by był samodzielny i tak jest. Oczywiście chętnie jest na rękach i się przytula, są dni kiedy by tylko u mamy był, ale śpi sam i nie ma cyrkow z jedzeniem.

Myślę że Kevin refluksu nie ma, Aleks miał i zupełnie inaczej to wyglądało.
Fajnie że mama przyjechała
Jak jej się wnuk podoba?
Zazdroszczę pulpetow...
 
Agnella no co Ty ja tam nie śmiem uwazac ze to głupie bo nie wiem jak ja bede reagowac. Pisalam tylko co nam polozna powiedziala zeby chociaz teaoretycznie wiedziec a praktyka pokaze ile z tego bede stosowac czy pamietac :-)
Dobrze ze juz lepiej i ze to raczej nie refluks. W szkole rodzenia polozna mowila zeby jesc wszystko i obserwowac i ewentualnie jak cos sie dzieje odstawiac jakis produkt na kilka dni tj 2-3 dni az bedzie wiadomo od czego np dziecko ma kolki. Fajnie ze mama przyjechala mimo ze sie nie zgadza w pewnych kwestiach ale chyba to normalne ja wiem ze moja mama tez ma inne poglady niz ja.

Olucha brak slow na Twojego meza. Ja Ci juz pisalam dawno bym go pogonila bo nie wart ani Ciebie ani Martusi.

Aisha tak ja wrzucalam ten filmik i jak znajde to wrzuce jeszcze raz.
 
A jednak to moze refluks....dzis rano ryk jak nigdy od miesiaca. Megagrymasny przy piersiI, jakby nie mogl znalezc pozycji, szarpal sie a potem juz tylko mocny ryk,tak sie zanosil ze balam sie co sie dzieje. Mama mowi 'music sobie poplakac' ale dalysmy syrop jaki przywiozla na refluks ,dawke mniejsza niz polowa ale..po paru sekundach doslownie spokoj...juz nawet nie pil tylko poszedl spac I tak do teraz na moich rekach spi :(
 
rurka Twój mąż to dobrze wychowany jest, mój to z nieciekawej rodziny :/
a jak sie nazywa ten syrop?
jeju dziewczyny mam taki apetyt ostatnio ze nie wiem co sie dzieje, :( wczoraj w nocy zjadłam pol tortownicy ciasta! :( upiekłam z truskawkami kręcone takie coś podobne do biszkoptu.
 
Agnella a będziesz robić jakieś badania na ten refluks?
Co to za syrop.w ogóle? Jak pomaga to bym podawała. Na pewno nie zaszkodzi.
Bo Kevin tez się pewnie tym krzykiem męczy.

Olucha ja to samo. Zezarlam dziś całą czekoladę :( ciągnie mnie do słodkiego baaardzo.
Może mąż pójdzie niedługo na tacierzynski to się zapisze na ten trening personalny.
 
Ja tez wcinam ... Dietę zacznę jak do pracy pójdę ... Wiec same nie jestescie [emoji23][emoji23][emoji23]
Tylko nasza Rurka trzyma sie jak trzeba i chudnie [emoji106][emoji106][emoji106][emoji123]
 
Syrop nazywa sie gastrotus baby, bakow tak ale nie mam opakowania oryginalnego bo byly w buteleczkach 250ml a mama tylko z bagazem recznym przyjechala.
Wczoraj wieczorem tez mial atak placzu ale bsrdziej to na kolke wygladalo. Dalismy espumisan i po paru min zrobil kupe I pare minut pozniej zasnal, ale nie wiem do tej port czy to kolka byla czy nie. Place byl straszxny, zanosil sie tak ze as sie dusil prawie. No ale dxis w sumie to samo, rano i po poludniu znow, syropu troszke ale dslej plakal, potem dopiero zasnal i znow mi spi drugs godzine na rekach, jak nigdy przedtem. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia, tyle poswiecen w diecie a maly I tak cierpi wiec...dlaczego mam nie jesc as thou produktow skoro eliminowanie ich niewiele daje :(
PS mama wlasnie pulpety robi i buraczki, mniam, od miesiecy nie jadlam polskiego obiadu :)
 
Ja dzis tez zjadlam paczka az nie wiem czemu sie tak na niego rzucilam bo nie jestem az tak slodyczowa no i tymbardziej ze nie za bardzo tez moge przez cukrzyce. No ale nic juz jest w brzuchu :-)
 
reklama
Rurka wczoraj opitoliła rollera i to o 20!!!! Hahaha a dzisiaj kilogram więcej na wadze!!!!! Dupa !! Muszę odpokutować ale nie był wart ten fast food tego uczucia i moralniaka dzisiaj! Mogłam kupić dobre lody przynajmniej grzechu by były warte ;-)
 
Do góry