reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opiekunka środowiskowa

Paulina26777

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Luty 2022
Postów
172
Heh dziewczyny. Zastanawiam się jak to jest z tą opiekunka środowiskowa. Czy jak podaje się dane opiekunki w szpitalu to czy to szpital ja zawiadamia czy ja mam osobiście się z nią umówić na wizytę po wyjściu ze szpitala?
I czy taka opiekunka to jest obowiązek żeby przychodziła ?
 
reklama
To zadna opiekunka tylko polozna srodowiskowa. Wizyty patronazone poloznej srodowiskowej po porodzie nie sa obowiazkowe dla ciebie, ale dla dziecka juz tak. W szpitalu przy porodzie zostaniesz poproszona o dane poloznej, w jakiej przychodni przyjmuje itp i przy wypisie szpital ja powiadomi o tym, ze urodzilas i wychodzisz do domu.
 
A potem przyjdzie niespodziewanie lub z rzadka się zdarzy, że się umówi na wizytę.
I jeszcze lekarz rodzinny /pediatra przyjdzie obejrzeć dziecko.
 
Ja się umawiałam zawsze z położna na telefon jak wyszlam z szpitala i potem przyjechała do mnie do domu raz a potem już jeździłam do niej do gabinetu
 
Do pediatry musialam sama sie wybrac na wizyte. Ale polozna pierwsza wizyte przyszla niezapowiedziana, potem byla zdjac mi szwy po cc i reszta wizyt odbyla sie juz na telefon.
 
A potem przyjdzie niespodziewanie lub z rzadka się zdarzy, że się umówi na wizytę.
I jeszcze lekarz rodzinny /pediatra przyjdzie obejrzeć dziecko.
U mnie w domu lekarz nie był ani razu .
Do pediatry sami poszliśmy w około 10dniu po porodzie.

U nas położna jest jedna w naszej przychodni.
W szpitalu musiałam jedynie napisać z jakiej placówki będzie przychodzić. Potem w przychodni dali mi numer telefonu do niej i sie z nią umówiłam na wizytę.
U nas była tylko 1 taka wizyta.
Wspólnie stwierdziliśmy, że dalsze wizyty są niepotrzebne.
Mieliśmy zadzwonić do niej gdyby zaszła taka potrzeba.
I na tym skończyła się cała opieka.
 
reklama
Heh dziewczyny. Zastanawiam się jak to jest z tą opiekunka środowiskowa. Czy jak podaje się dane opiekunki w szpitalu to czy to szpital ja zawiadamia czy ja mam osobiście się z nią umówić na wizytę po wyjściu ze szpitala?
I czy taka opiekunka to jest obowiązek żeby przychodziła ?
Jest to położna środowiskowa. Dla dziecka są to obowiązkowe wizyty - u nas były dwie. Jedna w pierwszym tygodniu druga w 6 i na tym koniec. Szpital zbierze od ciebie dane położnej która wybrałaś i powiadomi przychodnie. Ale zadzwonić musisz sama. U nas było tak że się umawialiśmy na konkretny dzień i godzinę. Nie wiem czy tak jest u każdej z tym umawianiem się. No i z mojego doświadczenia sama jedz na przychodnie lub zadzwoń bo mąż może tego nie załatwić jeśli trafi na kogoś mało kompetentnego. U nas zamiast położnej dali nam wizytę patronażu jak mały nie miał nawet tygodnia. A do położnej potem dzwoniłam żebym się umówić
 
Do góry