reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieckiem - o karmieniu, kolkach, wizytach u lekarzy, pielęgnacji

My już po szczepieniu. 6w1 i rota. Uklucie bardzo dzielnie zniosła. Troszkę zaplakala,ale jak wzięłam na ręce szybko się uspokoila. W ogóle całą wizytę miała "gadanego" :D. Szczepionke na rota w połowie wyplula :/ ale pielęgniarka twierdzi że to wystarczy mimo wszystko. Za 2 tyg pneumokoki, a 15.03 kolejne.

No i pulpecik nasz waży już 5 kg. Nie wiem ile mierzy, bo u nas w przychodni nie mierza dzieci poniżej roku. Tak wg mojej miary to ma jakieś 58 cm :)
 
reklama
My też dziś po szczepieniu. Maluch strasznie płakał :(
W domu też mi wpada w histerie :( nie wiem czemu...
 
.szkrabek nie martw się. Przecież wiadomo, że faceci bardziej się boją igieł ;) a ta histeria to pewnie efekt rozdrażnienia spowodowanego tym stresem po szczepieniu.
 
O tu piotrusiowa napisałaś jak po szczepieniu:-p no to dzielna dziewczynka:)
Szkrabek no ale już na za sobą a ja w czwartek i już dziś się stresuje ;( przeraża mnie to bo to aż 3klucia:/
 
Gosiad dlaczego aż 3?

Dziewczyny a jakie obwody główki i kl piersiowej mają wasze dzieciaczki. Bo nam dziś wyszło (9 tydz) główka 37, a klatka 39. Główka przyrasta prawidłowo, bo po urodzeniu było 33 cm, klatka też 33. Ale czy różnica 2 cm to nie za dużo?
 
Bo tu szczepia też na inne horoby niż w pl bo tu jest duża mentalność i jedno ma 3in1 i dwie osobne zresztą jak w pl Maję szczepilam to też było 3 uklucia nie wiem jak ja to przeżyje zaplacze się z nia:(
 
Dziewczyny dacie radę i okruszki też muszą:) przede mną szczepili chłopca właśnie x3 to aż mi ciarki przechodziły... No a moja panna śpi, budzi się co jakis czas i znów zasypia i kurde jeść mi nie chce :(
 
reklama
U nas dwa wklucia i to drugie gorzej zniósł, ale podobno zoltaczka gorsza ... My 5w1 wzięliśmy.
Maluch ogólnie ok ale wpada mi w histerie co jakiś czas. Ztraumatyzowany chyba jest. Zobaczymy jak dalej i jak noc... Aż się boję :/

Piotrusiowa mój ma klatkę i glowe pó 39cm. Musisz spojrzeć w siatki centylowe najlepiej. W pewnym momencie tę dwa rozmiary się rozjezdzaja i są inne. Także 2cm różnicy to moim zdaniem nie jest powodem do stresu czy alarmu :)
 
Do góry