reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

u nas problem kupkowy:crazy: lacido nie przynosi efektu i mała ciągle pręży się i stęka:-( po zielonej kupie w piątek do dziś nie było kupki:no: bączki są a kupki nie ma:no: masażyki, woda przegotowana nie pomagają:-( położna mówiła że to wina za tłustego pokarmu:szok: ale różne są opinie na temat tłustego pokarmu tzn niektórzy piszą że nie ma czegoś takiego jak tłusty pokarm:no: zastanawiam się bardzo poważnie nad mlekiem modyfikowanym ale nie mam pewności że kupki będą:confused2: wiem że dzieci na piersi mogą długo nie robić kupki ale moja po dwóch dniach męczy się niemiłosiernie:-(

Petinka Maja przy prężeniu płacze ale udaje się ją uspokoić smoczkiem:tak: w czasie prężenia ma twardy brzuszek i robi się czerwona:-( od wtorku jest lacido kazała podawać położna bo wcześniej 4 dni nie robiła kupki po lacido zrobiła, w środę też po lacido zrobiła, czwartek nie zrobiła, piątek zrobiła po 2 lacido zielona i pienistą, sobota nic (2 lacido), niedziela nic (jedno lacido) i dziś jak na razie nic:no:

Gemelo moja jak zrobi kupsko to też wypływa z pampka:szok:

roksi mam identyczny problem, mała jest głównie na cycku i też się meczy z kupą.. raz na kilka dni i widze, że ją to boli... ale bąki puszcza tak śmierdzące, że uciekam od niej jak słyszę pierdki...

Czesc dziewczyny, mam pytanko. Od dwoch dni strasznie boli mnie piers jak ja dotykam to wyczuwam ztwardnienia i ogonie boli mnie przy najmniejszym dotyku. Karmie mala piersia i zastanawiam sie co to moze byc? Nie wiem czy zapalenia czasem nie dostalam, ale Zuzka zawsze dostaje oba cycki zeby bylo po rowno. Dzis w nocy i jeszcze raz dzis odciagnelam mleko zanim mala sie jeszcze przyssala i tylko 30ml wyciagnelam dlatego zastanawiam sie czy moze byc to z nadmiaru pokarmu (ktorego po odciagnieciu widac ze w cale nie ma tak wiele) lub moze jakies kanaliki sie zapchaly. Jak radzic sobie z bolem i jak sie go pozbyc? Z gory dziekuje

zapchały się kanaliki. Mimo bólu rozmasuj pierś. Masuj tak jakby zbliżając się do sutka (kreślać coraz mniejsze kółka w kierunku do sutka i tak jakbyś dosłownie chciała się wydoić:-D), powinny się odblokować...
 
reklama
Czesc dziewczyny, mam pytanko. Od dwoch dni strasznie boli mnie piers jak ja dotykam to wyczuwam ztwardnienia i ogonie boli mnie przy najmniejszym dotyku. Karmie mala piersia i zastanawiam sie co to moze byc? Nie wiem czy zapalenia czasem nie dostalam, ale Zuzka zawsze dostaje oba cycki zeby bylo po rowno. Dzis w nocy i jeszcze raz dzis odciagnelam mleko zanim mala sie jeszcze przyssala i tylko 30ml wyciagnelam dlatego zastanawiam sie czy moze byc to z nadmiaru pokarmu (ktorego po odciagnieciu widac ze w cale nie ma tak wiele) lub moze jakies kanaliki sie zapchaly. Jak radzic sobie z bolem i jak sie go pozbyc? Z gory dziekuje

zapchały się kanaliki. Mimo bólu rozmasuj pierś. Masuj tak jakby zbliżając się do sutka (kreślać coraz mniejsze kółka w kierunku do sutka i tak jakbyś dosłownie chciała się wydoić:-D), powinny się odblokować...

Ewentualnie kapustę schłodzoną i rozbitą nałożyć na piersi, powinno ulżyć bólowi, przystawiaj często maleństwo, ono najlepiej pomoże:-)
 
Jagoda a czy Ty popijasz koper taki z zielarskiego sklepu czy pijesz tą herbatkę dziecięcą:confused: właśnie m przywiózł mi taki koper zielarki do zaparzania ale na opakowaniu jest napisane od 4 roku życia:szok: choć moja mama twierdzi że mi podawała taki koper bo dawniej nie było takich herbatek:no:
 
No właśnie dzi s dzwonilam do połoznej i poradziła mi właśnie lacidobaby i zasugerowała wyeliminowanie zdiety białka krowiego.bedę próbować.A dzis nam ten bobotic pomógł,bo wieczór zero kolki,po kapielu cycek i lulu:tak::-)
bobotic ja tez to podaje i herbatkę na trawienie z rumiankiem i koprem i tez pomogło
 
Czesc dziewczyny, mam pytanko. Od dwoch dni strasznie boli mnie piers jak ja dotykam to wyczuwam ztwardnienia i ogonie boli mnie przy najmniejszym dotyku. Karmie mala piersia i zastanawiam sie co to moze byc? Nie wiem czy zapalenia czasem nie dostalam, ale Zuzka zawsze dostaje oba cycki zeby bylo po rowno. Dzis w nocy i jeszcze raz dzis odciagnelam mleko zanim mala sie jeszcze przyssala i tylko 30ml wyciagnelam dlatego zastanawiam sie czy moze byc to z nadmiaru pokarmu (ktorego po odciagnieciu widac ze w cale nie ma tak wiele) lub moze jakies kanaliki sie zapchaly. Jak radzic sobie z bolem i jak sie go pozbyc? Z gory dziekuje
Mnie też się to przytrafiło, zaraz po powrocie ze szpitala,ja stosowałam zimne okłady po karmieniu z rozbitych i schłodzonych liści kapusty, można też robić ciepłe okłady. Ważne jest noszenie odpowiedniej bielizny ( bawełniane nie obciskające piersi biustonosze), spróbuj też karmić Zuzie tak by bródką lub noskiem uciskała stwardnienia ( czasami się nie da ale niekiedy się udaje). Acha i jeśli by pojawiła się gorączka możesz brać paracetamol ( ja brałam Apap- miałam prawie 40 stopni)

U nas też pojawiła się ciemieniucha, ale przy okazji wysypki na buźce o której Wam pisałam wcześniej, dostaliśmy od dermatologa robioną oliwkę, którą smaruje główkę raz w tygodniu na 2 godziny, na razie zastosowałam raz i już widzę efekty.
Mój Adaś raczej na pewno ma skazę, bo nie jem nabiału, jajek i wołowiny i cielęciny 2 tydzień i widzę poprawę. Przestał mi tak ulewać, kupki też się poprawiły i nie męczy się tak jak je robi no i buźka z pomocą leków dochodzi do siebie. A wyglądał tak:
23046229.jpg
 
Dziewczyny - moja Emilka ma na rączce taki czerwony bąbelek ( na lewej), wcześniej tego nie widziałam:sorry:, czy to możliwe że to ślad po sczepionce na gruźlice?
jest to doć wypukłe....
Czy Wasze dzieci mają coś takiego?

moja tez ma ale w szpitalu mnie uprzedzili ze tak będzie bo to po szczepionce
a [are dni temu mała dostała wysypki ale tylko na buzi i to w momencie jak kopletnie zrezygnowałam z nabiału wyglada to jak delikatny trądzik młodzeńczy ??? ale zauwazyłam to jak zmieniłam posciel -naszą w łuzku a młoda czasem spi z nami i niewiem czy to nie alergia jakaś bo pościel uprałam w zwykłym proszku ! a na jedzenie moje-wąt[ie bo nawet po odstawieniu infacoku niema żadnych problemów z układu trawiennego-chyba że jej sie nie odbuje!
czy jest mozliwosc ze to jakis trądzik niemowlęcy?
 
Ostatnia edycja:
ja pijękoperek taki z tesco w szaszetkach, mam lat pow. 4 to mogę ;-), dziecku herbatek wogóle nie daję tylko na cycu jest
 
Ostatnia edycja:
czy ktoś wypróbował pieluszki z Rossmanna??
Elka ja używałam przy starszej córce jak skończyła rok czyli rozmiar 4 i 5 nie wiem jak jest z tymi mniejszymi ale te te większe jak dla mnie super:tak: gumki przy rzepach, gumka z tyłu na pleckach, przewiewne i kolorowe:tak:

ja pijękoperek taki z tesco w szaszetkach, mam lat pow. 4 to mogę ;-), dziecku herbatek wogóle nie daję tylko na cycu jest
poszła kupka:tak: pomasowałam Majkę na kolanie przycisnęłam nóżki do brzuszka i udało się:tak: a teraz numer roku:cool2: pisałam że Maja zrobiła zielona kupkę a dziś patrzę znów zielona ale coś mnie tchnęło i zapaliłam mocniejsze światło a tu żółciutka:tak: przy mojej lampce nocnej był efekt zielony:-D
 
reklama
Do góry