reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka na dzieckiem - o kolkach, pieluchach, pielęgnacji

Ja mogę być głupia na szczęście, zaraz po powrocie do domu zamówię sobie moją panią doktor i będę wiedziała :tak:
To ja też zrobie jak karolinka i będe mądrzejsza;-)'
My z odparzaniem pupy problemu nie mieliśmy (nie licząc akcji z uczuleniem na chuseczki nivea) i niczym zapobiegawczo nie smarowalam, chociaz ja to szybko wietrzyłam tyłek i wysadzałam.
 
reklama
ja nauczona doświadczeniem mówie- MYĆ i to tylko wodą z mydłem, żadne tam chusteczki. Myśmy naszą myli po kupie wodą tylko w dzień, jak w nocy walnęła to się nikomu nie chciało lecieć z nią pod kran tylko właśnie chuseczkami myliśmy... nikomu nie życzę takich przebojów jakie potem mieliśmy, grzybica leczona bite pół roku, potem kilka razy nawroty:baffled: a ile się Majka wycierpiała, nieraz płakałam jaka to głupia byłam, rany na pipce takie że palec można było włożyć.
Tym razem czeka mnie pielegnowanie siusiaka, więc chociaż te grzybice mnie pewnie ominą.... ale tego napletka to będę pilnować. Mój brat jak był malutki to miał ropień właśnie z tego powodu że mu ta skórka nie schodziła i musieli mu nacinać, ja wtedy miałam z 5lat, on trochę ponad roczek ale do tej pory pamiętam jak wył.
 
Poddaję się. Znane mi sposoby na to, żeby pomóc Maluszkowi w problemach z brzuszkiem i jelitkami nam na tą chwilę nie pomagają (no, noszenia na brzuszku nie próbowaliśmy jeszcze). Mamusie - potrzebuję jeszcze innych sposobów, włącznie z podawaniem medykamentów. Od 3 dni wieczory mamy z głowy. Dzisiaj od 4 godzin bujam się z Bąblem. Przysypia na chwilkę, co chwilę się kręcąc, prężąc i warcząc, budzi się i chce jeść, dojada trochę, znowu od nowa bekanie, bąki i zwijanie się. Uspokaja się, wsadzam do łóżeczka, za 5 minut znowu na ręce, potem znowu dojadanie i tak w kółko :-(. Mój stan wiedzy:
- masowanie brzuszka
- ciepła pieluszka/ręcznik na brzuch
- zginanie nóżek ku brzuszkowi
- trzymanie w pozycji pionowej (żeby się łatwiej odbijało) lub na brzuszku
Jeszcze jakieś sposoby?
 
Dzag, spróbuj łagodnie - espumisanem. Jeśli to tylko wzdęcia, to pomoże. Potem może woda koperkowa (w aptece da się kupić), może pomóc też plantex.

Czasem podobno działa ciepłe powietrze suszarki (uwaga! żeby nie przystawić za blisko).
Spróbuj chusty.
 
Dzag, podobno to jest bardzo dobre, ale ja osobiście nie próbowałam, są przeciwnicy i zwolennicy. Ja myślę że jak raz dziennie sie użyje to nie ma problemu http://www.petronela.pl/higiena-dziecka-i-mamy/windi-kateter-rektalny-dla-niemowlat-10-sztuk.html
A karmisz piersią? Jeśli tak to ty pij herbatę koperkową, małemu też możesz spróbować dać ale taką zaparzaną nie granulowaną i nie za dużo, powiedzmy 30ml- u nas czasem działało, ale jak miała Majka bardzo silne kolki to nie działało nic....
No i jeszcze (o ile karmisz cycem) zacznij jeść jabłka- ok 3 sztuk na dzień, może być też kompot z jabłek czy w jakiej formie tam lubisz.
I jak najwięcej kładź na brzuszku.
Aaaa jeszcze ciepła kąpiel, też można spróbować.
 
reklama
dzag wlacz suszarke i poloz w poblizu, tak zeby maly slyszal, to na zoladek nie pomoze ale pozwoli mu sie odprezyc i uspokoic,a nawet usnac. Dzwiek suszarki (zmywarki, cieknacej wody,odkurzacza..) jest jednym z 'white noises'. To dzwieki podobnr do tych ktore dzieci odbieraja z zewnatrz kiedy sa jeszcze w brzuszku. Jak wpiszesz white noise for babies na You Tube to bedzie tam mnostwo skladanek wlasnie z odkurzaczy,zmywarek itp :-) ponoc dziala cuda choc jak mowie, nie wyleczy kolek..

kilka linkow:

Baby Got Colic (White Noise for Babies) - YouTube
Stop Baby Crying - Nature's Miracle White Noise for Baby Colic - Running Water - YouTube
9 Hour of Vacuum Hair Dryer Shop Vac Vrooomy Gooseness. New Year fireworks pepper - YouTube
 
Ostatnia edycja:
Do góry