reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opadanie powieki

reklama
u tego co teraz jezdze jest co łaska!!! a dostalam namiar od kolezanki ktora leczyla sobie kregoslup i ostatanio mi tez nastawila i ... spie bez zarzutow wstaje nieobolala i nic mnie nie boli

zobacze co to da ale jakis czas temu moja ciocia tez chciala mi dac do niej namiary- a ja jej mowie ze juz do niej jezdze :)

Wybieram sie ale jeszcze nie teraz mała jest za mała jak skonczy 1 rok
 
dziewczyny czy wy dostajecie jakiś zasiłek apropo opadania powieki i gdzie się o niego ubiegać ja coś słyszałam jedni mówią że tak a drudzy odwrotnie
 
witam. jestem nowa na tym forum. ja również mam synka z opadnientą powieczką od urodzenia. ma teraz pięć lat jest po zabiegu skracania mięśnia dźwigacza powieki górnej, na chwile maiał ładnie podniesioną powieke,ale niestety z czasem opadła z powrotem. teraz czekamy na operacje, w której górną powieke mocuje się na paskach powięzi. Marcinek też od urodzenia był konsultowany u różnych specjalistów,ale każdy mówił inaczej. do Polanicy Zdroju trafiliśmy przypadkiem,gdy w Witkowicach podupadał szpital. czekaliśmy na pierwszy zabieg około 18 miesięcy,teraz czekamy na drugi.z tym że kolejny zabieg już jest szybcjej,bo do około pół roku od wizyty kontrolnej. gdybym mogła polecić wam okuliste,który dokładnie przebada wasze dzieciaczki,to polecam doktor Jochan z Zabrza,przyjmuje prywatnie,ale warto poświęcić te pieniądze,bo ważniejsze jest zdrowie naszych pociech. w Polanicy Zdroju są znakomici specjaliści chirurdzy plastycy.polecam,ja jestem bardzo zadowolona. a jeżeli chodzi o wiek dziecka,to mi mówiono,że dziecko powinno mieć ukończone 4 lata,ale jest to uzależnione od stopnia opadnięcia powieki.ale im wcześniej człowiek skonsultuje się z chirurgiem,tym wcześniej zostanie wpisany na liste oczekujących.nam nie chciano zrobić prywatnie zabiegu,ponieważ o jest dziecko.pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia dzieciom
 
Dzięki za odpowiedż mi powiedzieli że nie ma dla takich dzieci zasiłków Córka ma 4 latka może ktoś z Was napisze gdzie mam się zgłosić ;a może ktoś jest po zabiegu to dał by znać bo my już chyba powinniśmy myśleć gdzie go zrobić jak narazie to byliśmy w Polanicy pozdrawiam będę wdzięczna jak coś napiszecie:tak::tak::tak:
 
reklama
magfil4 w każdym powiecie działa coś takiego jak zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, zgłoś sie tam i powinni Ci dać dokumenty które masz wypełnić, częśc sama a częśc musi wypisac lekarz, albo pierwszego kontaku albo okulista musisz się tego dowiedzieć. Potem składasz te papiery i czekasz na aż wyznaczą Ci termin komisji, na której orzekną czy przyznac Ci taki zasiłek itp. Najlepiej zbierz całą dokumentacje od wszystkich okulistów co u nich byłaś. Nam pierwszy raz przyznali na rok, a jak stawaliśmy na komisji drugi raz to dali nam na 3 lata.
Ja mam w lutym wyznaczoną wizytę w Łodzi u okulisty, zobaczymy co powiedzą, czy teraz bedzie już zabieg czy jeszcze poczekamy.
 
Do góry