reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

okolice Jeleniej Góry..

reklama
hejooo
my właśnie wróciłyśmy ze szczepienia..
Lenka zasneła mi juz w drodze powrotnej i spi sobie spokojnie :-)
znowu miała 2 szczepienia w nóżki i przy drugim troszke sie rozplakala ale Pani powiedziala ze ta druga byla bardziej bolesna ...
Ale uwielbiam ta pielegniarke bo jest taka mila i super robi najpierw dziecku masaz nozki dzieki czemu prawie wcale nie ma placzu :-)
A tak w ogole to myslalam ze to juz ostatnie szczepienie ... bo w pl tak chyba jest ze ostatnie jest jak dziecko ma roczek...
i tu mam niespodzianke bo tutaj w 14mc jest jeszcze jedno szczepienie a pozniej dopiero jak dziecko ma 4 lata .. hmmm...
tak wiec jeszcze w maju kolejna wizyta.
Moja Malutka wazy juz 10,61kg i ma 78cm :-) i idealnie posrodku siatki centylowej
 
okkkk... porownalam wlasnie szczepionki i wychodzi na to ze w pl jest 3x 6w1 + pneumo a tutaj 4x a ta w 14mc to swinka, odra i rozyczka... ;-)
 
Iza wiatr jest bardzo zdradliwy! ja niestety jestem na niego skazana bo tu zawsze wieje :-(
teraz wrocilam i nawet nieda sie opisac co mialam na glowie ze az ciezko mi bylo wlosy rozczesac a niby tylko 4bft czyli taki standardowy wiaterek ;-)

Ania daj Tesciowej pranie i powiedz jeszcze zeby poprasowala! --> a co bedziesz sie przemeczac ;-)
 
no właśnie dziś odpuściłam spacer. Natasza jak zasnęła przed 13 to śpi do tej pory. Ja zdążyłam odgrzać obiad, pomyłam gary i nawet kratki wywietrznikowe no i zorientowałam się ile albumów muszę kupić do zdjęć, bo tylko wywołuje i już mam pełno kopert ze zdjęciami - w końcu trzeba zrobić jakiś porządek :)
Z tymi szczepionkami to jest 3 razy teraz co 6 tygodni i czwarta jak ma się dwa latka (jeżeli chodzi o pneumo). A pozostałe kurcze nie pamiętam, mam zapisane w książeczce.
 
Izu to troche z robota podgonilas napewno jak Mala tak ladnie spala :-)
hehe tak to jest z tymi zdjeciami i albumami ;-)

Moja Mala wreszcie wstala i troche ozyla :-)
 
hej dziewczyny:) jakos brak mi weny i czasu i nie pisze....;/
ale pokomentuje troszke:
Marta, Ania ja np. nie chodziłam do SR i nie zaluje, nie zaluje tez ze nie mialam wlasnej poloznej i w kieszeni 600zl. Mi jednego dnia odeszly wody i zero skurczy, na drugi mialam miec wywolanie, ale zlapalo mnie w nocy, uffff i w przerwach miedzy skurczami, dorwalam gazete w ktorej byl artykul o oddychaniu w poszczegolnych fazach, dzien wczesniej tez go czytalam, i jakos wczesniej tez powtarzalam sobie ze wazne oddychanie itp, mi pomogło, do tego warto wspolpracowac z polozna, jesli ona oczywiscie wyraza chec pomocy, bo nie kazda taka jest. Ale one sie znaja i zawsze tez chca przyspieszyc i miec "z glowy" :):):) http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/ polecam, ale trzeba sie zalogowac, by obejrzec poszczegolne czesci:)
Aga fajnie zes Natke zapisała na kolonie:) dla mnie jesteś super Mamą i wiele dobrych rzeczy można by tu pisać, ale Ty pewnie wiesz:)
Dareczka wspolczuje remontu:( my mieszkamy w domu tylko z tesciami, ale jakis czas temu M robil z ojcem remont na dole, wiadomo ze uwazali na Mala ale zdarzalo sie ze musieli cs zrobic, gdy Ona spala lub miala isc spac:( na szczescie moje dziecko jakos to przetrwało i spała w hałasie kilka razy, dzielna jest Nasza Lenka:)
Diana gratuluje pierwszych kroczkow:) my musimy jeszcze poczekac, Mala jest ostrozna jak cholera:) ale ma jeszcze czas:)
Izu fajna taka fotoksiazka:) moja to pierwszy miesiac noce masakra, a pozniej spała cale noce, budzila sie nad ranem tylko na cycusia:) wgrudniu przeszla 3 dniowke i od tego czasy roznie, raz dopdi do 6-7 a czasem 2-3 razy sie budzi w nocu. Ostatnio czesto budzi sie kolo 7 i juz nie chce sac, a dla mnie to srodek nocy:(:( latem to spala d 9-10, pozniej juz budzila sie miedzy 8 a 9 a teraz coraz gorzej, ale kocham Ją tak mocno ze Jej to wybacze;)))
My dzis byłysmy na spacerku ale pol godz wiało strasznie i zaczynalo kropic wiec wrocilam do domu, i tak ma byc teraz kilka dni, a juz tak fajnie sie robilo....
Ania wiez no te pranie do tesciowej, a Ty odpoczywaj poki mozesz, za chwile bedziesz miala kupe roboty;) dosłownie;):):)
Zuza my za mies mamy szczepienie.... Ale fajnie ze masz super pielegniarki, i masazyk:) ja sie boje naszego bo MAla nie daje sie juz w obce rece:( i ten bol, cierpia maluszki. A pogode Twoja znam:) choc jak bylismy z M od kwietnia do lipca, nie było az tak zle, ale czesto padalooooo:(
No to chyba tyle, juz z godzine to pisze:( jeszcze w miedzy czasie Mala sie obudzila i zasnela w mamusi ramionach, słodki sen maluszka:)
 
Zuza super, że mała na szczepieniu prawie nie płakała :) To Lenka wymiary ma idealne! Oj kiedy moja zmieści się w siatki centylowe :)
Izu chyba mnie też zmobilizowałaś do wyboru zdjęć do wywołania. Odkąd mała jest jeszcze żadnych zdjęć jej nie wywołałam a ma tyle fajnych
 
zuza - masaż u nas na szczepieniu :) marzenie... zauważyłam, że u nas jest straszny przemiał na szczepieniach... ja ledwo zdążyłam ubrać Natę na tym stole a już czułam oddech innej mamy z dzieciaczkiem na swoich plecach :) więc zabrałam rzeczy i poszłam sobie na kozetkę...
Daria, ja jeszcze mam mnóstwo zdjęć nie wywołanych - chyba z 2010 to nie mam żadnego zdjęcia. Czekam teraz na wakacje, bo wtedy w fotojokerze jest promocja - 25 zł za 100 zdjęć 10x15. Wychodzi 25 gr za zdjęcie - a teraz najtaniej jest albo 37gr albo 42 gr - jakoś tak. Przy takiej ilości zdjęć jaką ja wywołuje to te 12gr robi dużą różnicę :)
Dzisiaj upatrzyłam sobie albumy na Allegro. Już wcześniej kupowałam od tego upatrzonego sprzedawcy, więc i tym razem u niego zamówię. Zazwyczaj kupowałam albumy tradycyjne, ale jest przy nim tyle roboty, że teraz chyba nie dam rady. Wybrałam więc zwyczajne - do wkładania.

Moje dziecko śpi. dzisiaj zasnęła godzinę wcześniej niż ostatnio, więc spodziewam się że wstanie o 5 :(
Ja coś nie mogę zasnąć i siedzę na kompie. Chyba włączę sobie jakiś film i pójdę się położyć.

Mam jeszcze pytanie do was. Jak się można bawić z 3 miesiecznym maluszkiem??? Oprócz robienia z siebie pajaca i wygłupywania się, albo potrząsania grzechotkami, noszenia i pokazywania mieszkania, przekręcania ją na brzuczek, nic innego mi nie przychodzi do głowy. A żal mi jest jak ona tak leży i patrzy w sufit. Zresztą noszenie i pokazywanie mieszkania to już coraz gorzej, bo ona coraz cięższa i runda po mieszkaniu jak dla mnie w zupełności mi wystarczy.

Jeju co za pogoda, na onecie taka pogoda jak dzisiaj zapowiada się przez następne 3 dni... przecież dostanę świra...

...poważnie zastanawiam się na kupieniu chusty i noszeniu Naty w chuście, bo czasami mam ochotę wyskoczyć, np. w taką pogodę jak dzisiaj, tylko do sklepu... i nie opłaca mi się na 30 minut znosić wózka...
 
reklama
Izu
chusty są super i na pewno Holly też to potwierdzi;)
JA mam :
Chusty wiązane Rapalu - Chusty do noszenia dzieci – Mamuka.pl
jeju ale cena sadła a ja własnie kupowałam jeszcze za starą cene;(
jest uwierz mi bardzo prosta i wygodna i szkoda ze juz smyka nie mogę nosić

Pozdrowienia i buziaki dla Wszystkich
Jakoś Wiktor do przedszkola a ja mniej czasu mam;( Poszukuje intensywnie pracy w dalszym ciągu;)
 
Do góry