reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

Tak!!! Dzieciaki są zabawne. :D Patryk ciężko przeszedł rozstanie z piersią. Za to Sebastian sam zrezygnował i nie było widać, aby szczególnie to przeżywał.
 
reklama
Mam 6 miesięcznego synka.No niedługo będzie miał 7 m-cy.Chciałabym go odstawić od piersi.Chodzę na studia , także on zjada inne mleko i nie ma z tym problemów, ale nie wiem co z moimi piersiami.Mam mleko cały czas chociaż nic nie odciągam.I podanie nowego mleka nie sprawiłóby chyba mi problemu i odstawienie go od cycka, ale co zrobić aby mleko sie nie produkowało.Bo wteyd mam wielkie piersi i nabrzmiałe no i musze mu dać , bo mnie bolą jak są pełne mleka.Czy są jakieś tabletki czy coś w tym stylu??
Słyszałąm coś tam o okłądach z szałwi??
Jeśli ktoś moze piomóc z góry dzięki.
Synka karmie co 3-4 godziny,czasami sie zdarza co 2-3 godziny.
 
Cze,
z zakończeniem karmienia wygląda tak,że to wszytsko zależy ile razy na dobę karmisz synka i w jak szybkim terminie chcesz odstawić dziecko_Oraz czy w sposób naturalny czy za pomocą jakiś srodków farmakologicznych.
Wiem,że sa tabletk,i które wstrzymują laktację,niestety nie mogę Ci podać ich nazwy, bo ich nie stosowałam. Musisz się wybrac do ginekologa, myślę,że przepisze Ci je bez problemów.
A drugi sposób, taki domowy:) i naturalny polega na stopniowym rezygnowaniu z karmienia.Np: co tydzień rezygnujesz z jednego karmienia. Po prostu i piersi i dziecko mają czas na to, aby przyzwyczaić się do nowej sytuacji.
Jeżeli w tym czasie piersi by Ci nabrzmiewały,to:
- jeżeli nadal będziesz karmiła dziecka,ściągnij odrobinkę mleka, tak żebyć poczuła w nich ,,luz", a po następnym karmieniu bedzie ok, bo dziecko ściągnie nagromadzone mleko;
- jeżeli piersi Ci nabrzmieja po ostatnim karmieniu, po 100%zakończeniu karmienia, śćiągnij mleko do czysta, jak ja to mówię do, momentu kiedy czujesz,że laktator ciągnie z kręgosłupa i powinno być dobrze.
Przy czym (ponieważ nie wiem ile razy karmisz jeszcze na dobę), ta ostatnia rada, sprawdziala się u mnie, bo gdy ja rezygnowala z karmiena, karmiłam córkę raz dziennie.

O naparze z szlwi rownież słyzałam, ale nie stosowałam.
Wiem, ze nie którzy robia tak,że po ściągnięciu mleka do czysta, obwiązują się bandażami,żę by mleko nie mogło spływac do piersi.
No i trzeba pamiętac o tym,żeby w tym czasie nie zagnieśc piersi, bo dziecko juz nie ściągnie, a bawienie się z laktatorem, nie jest fajne.



Pozdrawiam
 
Jeśli chodzi o tabletki na wstrzymanie laktacji, to są to środki hormonalne i przepisuje je lekarz ginekolog. Napewno lepiej zakończyć naturalnie, jeśli tylko można.

pozdrawiam
nikita
 
cze,
to karmisz jeszcze dośc często.jJeśli nie masz czasu ani ochoty to w takiej sytuacji powinnaś się zgłośić do lekarza.
Jeśli masz czas, ochotę, to stopniowo rezygnuj z karmienia. Ja nwjpierw zrezygnowałam z nocnego, potem w dzień doszłam do 3 karmień(w tych momentach kiedy Zuzia wołała cyca dawałam jej coś do jedzenia i picia,żeby nabrałą nawyku i przyzwyczaiła się do 3 karmien.).Gdy jakiś czas to potrwało(niby to było tak nie dawno, amam juz lukę w pamięci....starzeję się albo co... ;)), doszłam do momentu rezygnacji karmienia w dzień, kiedy to Zuzia zasypiała przy cycu na tzw. dzienną drzemkę.Ja sobie obrałam taki sposób,że o tej porze kiedy zwykle chodziła spać, wychodziłam z nią na spacer,żeby zasypiała w wózku, i drzemki w dzień nie kojarzyła z piersią.Potem odstwiłam wieczorne, a na końcu poranne. Wszystkie te odstawienia polegaja na tym,że nie możesz juz dawać piersi, musisz być pewna tego co chcesz zrobić, konsekwentna.oże się zdarzyć,że płacz dziecka będzie przeraźliwy, serce Ci będzie krwawić, ale ulegniesz 1 czy 2 razy i dziecko wyczai bazę.....
To chyba tyle, gdybyś miała jakieś pytania, to pytaj.
Pozdrawiam.
 
Katka napisalam na priv bo tez chce odstawic moja mala od piersi...ma juz 17 miesiecy. Tobie z tego co czytalam dobrze poszlo ale mam jeszcze kilka pytan dlatego napisalam na priva. mam nadzije ze uda nam sie odstawic:) pozdrawiamy wszystkie emamy:)
 
Kochane mamy, moze ktoras tez chce odstwic swoja pocieche od piersi?? bo ja wlansie do tego dojrzalam, moja mala ma 17 miesiecy i procz cycy jada niewiele;/ strasznie mi jej zal gdy placze i wola cycy...wiec ulegam..ale sadze ze czas sie rozstac z cycusiem. W nocy budzi sie co 2/3 godziny, w dzien nie moge nigdzie wyjsc, poza tym mala wyssala ze mnie juz chyba wszystko. mam chyba dosc! nie, nie chyba, na pewno! sadze ze czas sie rozstac z cycusiem:) ktoras mama tez postanowila?? moze sie dolaczy i bedziemy wspolnie odstawiac?? bedzie razniej, bo czuje ze to bedzie bardzo trudne:( ale musi sie udac! w koncu na mature z cyc nie pojdzie;) Wiec kochane mamy odstawiajace od cyca czekam na Was i Wasze opowiesci jak Wam idzie!
pozdrawiam
  :laugh:
My zaczynamy od dzisiaj. najpierw sprobujemy niejesc w nocy...na poczatek do godziny 2...zobaczymy....napisze jutro jak poszlo;)
 
reklama
a ja nadal karmię trzylatkamój synek dziś mi powiedział , że chce jechac do babci , a ja mu na to a jak tam bedziesz spać? bez cycusiów , to on mi na to , że sobie moje cyce odetnie i zabierze ze sobą.  :) :) :) a ostatnio jak skończył doić cyca , to mówi , dobry cycuś. a kiedy przestanę karmić sama nie wiem???
 
Do góry