reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie antykoncepcji, a staranie się.

reklama
To jest dla mnie krótki cykl. Bez antykoncepcji potrafię mieć i 150 dni ;)

Dlatego zazwyczaj jak chciałam zajść w ciąże nie robiłam żadnych przerw i zachodziłam w nią w pierwszym cyklu po odstawieniu, bo wtedy jedynie mogę liczyć na krótki max. 35 dniowy cykl
O ku... nie wiem, czy zazdrościć bo się nie umęczysz z krawieniem, zmianami podpasek, czy być zszokowana, że można mieć takie dlugie cykle. Z jednej strony żałuje, że już po ciązy miesiączkuje, a z drugiej, jakaś jestem niecierpliwa strasznie długością cykli. Wróciłam do ustawień fabrycznych sprzed anty :D....
 
No ja codziennie teraz się obawiam, że dostanę w najmniej oczekiwanym momencie. Jednak przy anty miałam jak w zegarku 🙈
Najgorsze pierwsze cykle, zeby wyczuć organizm i zeby sie wyrównało wszytsko. Po anty dwustkladnikowych ladnie mialam wszytsko rowno. Po poprzedniej ciazy pobralam chwile limetic i to byla drama :D cykle zaczely sie od 16 dni i rosly rosly rosly do 36 dni a potem spadaly spadaly spadalu do 28-30 dni. Po tej ciazy nie dalam sie juz namowic na zadne magiczne tabletki jednoskladnikowe niby dobre podczas kp i narazie 3 cykle mam ladne.
 
To jest dla mnie krótki cykl. Bez antykoncepcji potrafię mieć i 150 dni ;)

Dlatego zazwyczaj jak chciałam zajść w ciąże nie robiłam żadnych przerw i zachodziłam w nią w pierwszym cyklu po odstawieniu, bo wtedy jedynie mogę liczyć na krótki max. 35 dniowy cykl
A mnie tak nastraszyli ciąża mnoga 😂🙈, że trochę czekaliśmy, później w sumie dopiero poszliśmy na żywioł, ma co ma być 😁.
 
Najgorsze pierwsze cykle, zeby wyczuć organizm i zeby sie wyrównało wszytsko. Po anty dwustkladnikowych ladnie mialam wszytsko rowno. Po poprzedniej ciazy pobralam chwile limetic i to byla drama :D cykle zaczely sie od 16 dni i rosly rosly rosly do 36 dni a potem spadaly spadaly spadalu do 28-30 dni. Po tej ciazy nie dalam sie juz namowic na zadne magiczne tabletki jednoskladnikowe niby dobre podczas kp i narazie 3 cykle mam ladne.
No ja brałam tylko dwuskładnikowe praktycznie cały czas te same. Bo raz zmieniłam z polecenia ginekologa, ale nie służyły mi.
 
No ja brałam tylko dwuskładnikowe praktycznie cały czas te same. Bo raz zmieniłam z polecenia ginekologa, ale nie służyły mi.
Po Mercilonie ciąża pojedyncza, a liczyłam na blizniaki mimo, ze mialam za uszami, ze moze to byc obecnie juz raczej mit :p
Druga ciaza po limetic pojedyncza, chociaz fakt, ze staralam sie 8 msc po odstawieniu. Wczesniej nie moglam z powodu cc i bardzo kiespkiej cytologii. Musialam to wyjasnic biopsją.
 
Trzymam kciuki, żeby poszło szybko i gładko. Co do ciąż mnogich opinie są różne choć podobno tyczy to się antykoncepcji starej generacji. :)
No tak też wreszcie wyczytałam i poczytałam badania naukowe i jednak co ginekolog co innego twierdzi. Teraz wydaje mi się, że ba fajna ginekolog trafiłam, sądząc po poleceniu i opiniach😁, więc zobaczę co mi powie 😊.
 
reklama
Po Mercilonie ciąża pojedyncza, a liczyłam na blizniaki mimo, ze mialam za uszami, ze moze to byc obecnie juz raczej mit :p
Druga ciaza po limetic pojedyncza, chociaz fakt, ze staralam sie 8 msc po odstawieniu. Wczesniej nie moglam z powodu cc i bardzo kiespkiej cytologii. Musialam to wyjasnic biopsją.
No właśnie dużo naczytałam się i wtedy stwierdziłam, że nie będziemy już jakoś bardzo uważać 😂🙈
 
Do góry