reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Odskocznia;))))

gatto jest przymus, sanepid może nałożyć karę bodajże nawet do 5000 zł, a policja doprowadzić dziecko na szczepienia po wyroku sądu rodzinnego, coś w ten deseń.. w pierwszej dobie życia szczepi się na wzw b euvaxem - z rtęcią, potem to całe bgc też na rtęci - razem z wzw b lub najpóźniej 24h po tej pierwszej. czyli na początku takie małe dzieciątko jest kłute tym świństwem, co będę mogła to zapłacę byle ograniczyć rtęć do minimum zamieniając szczepionki na płatne i ilość dawek rozłożę w czasie. szczepienia powinny być dobrowolne lub zalecane ale nie jako przymus. niby jesteśmy w UE a lata świetlne nam do niej.
 
reklama
A wez sobie ta MARUDE!!!!!! Okropna maruda sie z niej zrobila, tamten tydzien wysiadalam juz przy niej, nic jej nie pasowalo, na rekach zle, na kolanach nie dobrze, w lozeczku precz, w lozku naszym krzyk, co do cholery?? skok rozwojowy? dzis po szcepieniu jakby wiecej spi, ale jak krolik, tylko jakis halas to od razu ryk.
Chetnie sie zamienie, przynajmniej sie wyspie i pojde na zakupy :-p
 
Wiem Plenitude, u nas tez przymus, ale bez tych chec o doprowadzaniu. Czytalam ustawe ta polska i tam pisze nawet, ze moga wejsc ci do domu, z pediatra i zaszczepic. Masakra jakas!
Jest tu na bb watek o szcepieniach, nawet Pati tam sie udziela chyba:tak:
 
gatto nikt Ci nie uwierzy,że z Gattinki jest taka terrorystka;-):-DNie kłam i nie psuj jej nienagannej opinii:-DTo moja ulubienica,więc matka ogarnij się:-D
 
Gatto no o wiele nie proszę-Ty bierzesz na miesiąc mój brzuch i rodzisz a ja w tym czasie przytulam najgrzeczniejszą dziewczynke na świecie:)))Celowo napisałaś,że Gattinka Cie terroryzuje,żeby mi się odechciało,ale nic z tego;)))
 
Pleni , przeważnie w szpitalach szczepią euvaxem , ale można chyba kupić energix jest bezpieczniejszy ale na receptę i dać do szczepienia (podobno są szpitale gdzie szczepią energixem)
a drugie szczepienie po urodzeniu to gruźlica - ale nie wiem czym to szczepią

Emka , nie słyszałam o rozpoczeciu porodu przed CC , dopytam gina na kolejnej wizycie
ja miałam CC bo poród normalnie trwał ale zaczęłam krwawic z nisko ułożonego łożyska i wzięli mnie do cięcia
 
Ostatnia edycja:
czarna engerix też ma rtęć 0,005% (euvax 0,01%) zamierzam dowiedzieć się czym szczepią u nas w szpitalu, mała na pewno nie dostanie euvaxu, dopytam jeszcze o hepavax gene tf (thiomersal free) albo hbvax pro - zależy od tego co będzie dostępne. w szczepionkach gdzie wycofano tiomersal jako konserwant może być ogólnie używany w procesie technologicznym i też są śladowe ilości - niewymienione w ulotce jako składnik. to drugie na gruźlicę to bcg - ma rtęć i nie ma żadnych alternatywnych leków.. jeśli przed porodem mała nadal będzie miała torbiele na karku postaram się porozmawiać z lekarzem o odsuniecie w czasie tych szczepień.
 
reklama
hejka. widze ze temat który i mi sens spędzał z powiek przed urodzeniem michała.... najtrudniejsza decyzja jaką wtedy podjeliśmy z mężem i nadal wierzę że dobrze robimy nie szczepiąc dzieci w ogóle.. jedynie zastanawiamy sie nad żółtaczką ale to i tak jest etap zastanawiania się :confused:....ale mnie to po prostu za bardzo przeraza.... jak jest cos szkodliwe i to ewidentnie to mam opory przed podaniem tego dzieciom... mam nawet fiola jak kupuje jedzenie, spedzam w sklepie kilka godzin bo wszedzie pełno chemi i swinstwa...

jesli ktoras z was nie chce szczepic w szpitalu euwaxem czy innym koreańskim badziewiem; lub chce szczepic swoją szczepionka np engerixem to radziłabym napisać oświadczenie ze zaszczepi później np po zbadaniu przez neurologa i wykluczeniu wszelkich przeciwskazań (ja takie oswiadczenie pisałam jak weronike urodziłam). są szpitale które nie zgadzaja sie podac engerixa, szczepia swoimi szczepionkami bez wzgledu na to co kto chce wiec wydaje mi sie ze wtedy warto miec przy sobie takie oswiadczenie i zaszczepic engerixem na pierwszej wizycie u pediatry. nic sie nie stanie jak bedzie o pare tyg szczepie opoźnione bo szczepionka zaczyna działać i tak dopiero po ok 6 tygodniach... na fecebooku stowarzyszenie stop nop ma fajny profil, tam jest wiele nowych informacji dotyczacych szczepien, jest nawet ankieta do wypełnienia o zdrowiu dzieci szczepionych i nieszczepionych. Ja moge powiedzieć ze moje dzieci nie chorują w ogóle, michał zaczął mówić jak miał 1,5 roku a teraz to pełnymi zdaniami nawija, szybko się rozwija i bardzo dużo rzeczy zapamietuje (np. dziś w piaskownicy to inni rodzice byli w szoku jak opowiadał dzieciom o motolotni bo akurat leciała a ten im gada-motolotnia ma silnik i spadochron taki duzzy i tam pan siedzi psypiety zeby nie wypad" wesoło było :-))

jakby ktoras cos chciala zapytac to piszcie, choc do ekspertow ja sie nie zaliczam ;-)


https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop

a tu macie linka do ksiazki o szczepieniach i historii chorob i wprowadzenia szczepien

http://www.vismaya-maitreya.pl/ksia...ebezpieczne_ukrywane_fakty_-_Ian_Sinclair.pdf

ps:co do sanepidu, straszyć strasza ale nam tam jeszcze nic nie przyszło, zadne pismo czy cokolwiek i mam wielką nadzieje ze tak zostanie bo jak cos przyjdzie to nie wiem co zrobie....
 
Do góry