reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
Probowalas kapac dziecko codziennie w wodzie z kisielem?Do wanienki wlewasz kisiel zrobiony z dwoch lyzek maki ziemniaczanej,tylko zeby nie byl zbyt gesty,bo sie nie rozpusci i zostana grudki.To naprawde przynosi swietne efekty,juz po dwoch dniach moze byc znaczaca poprawa.Wiem tez ,ze puder to niezbyt dobre rozwiazanie,bo nie pozwala oddychac pupie a taki kisiel pozostawi warstwe na skorce ale nie ogranicza dostepu powietrza tak jak puder.
Polecam tez alantan masc no i wietrzenie pupy.Poloz pod malca taka folie do przewijania,zeby nie zasikal wszystkiego i niech sobie polezy bez pampka,tez pomaga,pozdrawiam;-)
 
reklama
wietrzenie to najlepsze lekarstwo ale nie wiem czy w twoim przypadku bo piszesz ze to jest uczulenie.
mozesz sprobowac wietrzyc nie zaszkodzi ale koniec koncow bedziesz musiala sie wybrac do lekarza. moja miala uczulenie na buzce to lekarka kazala dawac 5 kropli wit c raz dziennie i clemastin 1 ml 2 razy dziennie.
 
Moja córka dostała ostatnio uczulenie od pampersów4+.Od innych 1,2,3,4 nie miała a od tej ma.Musiałam wrócić do 4.Tylko że u niej oprócz pupci jeszcze cipka cała i ją drapie.
Domi spróbuj mąki ziemniaczanej.
 
u nas tez jest na cipci ,
mam clemastinum i wit c bo jakis czas temu chorowała i nam zostało,,moze rzeczywiscie przejdę się do przychodni bo na własna rękę wolę nic nie dawać
staram się wietrzyć ale jest bardzo ruchliwa i ucieka mi więc chwilę udaje nam się poleżec bez pieluszki
(u nas po pampersach kiedyś tez było uczulenie-dlatego tera uzywam tylko huggies)
 
Kuba tez miał uczulenie na pupie(jest alergikiem),nam pomogło
1.wietrzenie pupy:tak:
2.wietrzenie pupy:tak:
3.wietrzenie pupy.:tak:


Poza tym po każdej zmianie pieluchy przemywanie przegotowana wodą i smarowanie Bepanthenem (maścią).Kilka razy kąpaliśmy malucha w krochmalu.
U nas odparzenia lub czerwone krosteczki pojawiają się też,gdy Kuba zje za dużo owoców.:tak:
 
dzisiaj wykąpałam małą w mące ziemniaczanej, nalozylam bepanten (i troszke puderku johnson)..zobaczymy jak bedzie rano..
Radzę uważać na produkty Johnsona,często uczulają.I nie za dużo różnych kosmetyków,żeby skórę nie przytłoczyc.Grunt to wietrzenie i przemywanie pupy,bez względu na to,czy to uczulenie,czy odparzenie.Jeżeli domowe sposoby nie pomogą,radzę udać się do dobrego pediatry.Czasem alergia na jakichs składnik diety, tak może się objawiać.:tak:
 
Racja! Wietrzenie przede wszystkim. Ja stosowałam tormentiol. Bardzo brudzi ale pomaga. pierwsze wrażenie jest takie że nic nie przechodzi ale trzeba regularnie smarować. Tak mi radziła lekarka. Po pierwszych smarowaniach byłam załamana bo było jeszcze gorzej, ale to tylko takie wrażenie. na następny dzień troszkę zbladło. Do tego kąpiel w krochmalu (woda z mąką ziemniaczaną - rób jak kisiel). i wietrzenie. Przy każdej zmianie pieluchy co najmnie 10 minut. można sie wtedy bawić z maluchem.
 
reklama
Do góry