reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Odczulanie dziecka

reklama
Zależy na co uczulony jest. Mój odczulany jest na brzozę, trawy i żyto. Odczulanie zaczął mając ok 9 lat. W tej chwili co 6 tyg otrzymuje dawkę szczepionki odczulającej. Na samym początku dawki były częściej podawane.
 
Zależy na co uczulony jest. Mój odczulany jest na brzozę, trawy i żyto. Odczulanie zaczął mając ok 9 lat. W tej chwili co 6 tyg otrzymuje dawkę szczepionki odczulającej. Na samym początku dawki były częściej podawane.
Jest uczulony na altenaria,trawę , zboże,kurz domowy,ma teraz 6 lat
 
Mój syn jest uczulony na wiele rzeczy,niedługo zaczynamy odczulanie,chciałabym wiedzieć czy to coś pomaga i który wariant odczulania macie wybrany?
Mogę powiedzieć na swoim przykładzie. Fakt, że trochę czasu temu, ale byłam odczulana na kurz i roztocza. Najpierw z 2 lata szczepionki co tydzień, potem co 2, 3, 4, finalnie co 6 tygodni. Razem z 6 lat to zajęło, ale zdecydowanie widzę efekty. Jeśli wchodzę do zakurzonego miejsca, czy np. ścieram kurz z lampy ( gdzie wiadomo, że jest go "trochę"), to jedynie pokicham i tyle.
Mąż ma równie silną alergię, jak i moja (jak byłam mała, to się dusiłam + od alergii dostałam astmy), ale nie był odczulany i wystarczy Mu na serio malutko, np. zwykłe odkurzanie odkurzaczem i już ma czerwone oczy, puchnie Mu gardło itd.
 
reklama
Moj syn 5l uczulony jest na kurz i roztocza. Alergolog tez juz cos mowila o odczulaniu, natomiast ja poki co na pewno sie nie zgodzę bo nie obserwuje u niego intensywnych objawow.
Ewentualnie rozwazę odczulanie podjezykowe, kłuć go co tydzien to na ta chwile dla mnie za duzo przy tak malych objawach.
A u Waszych dzieci ktore sa uczulone na kurz jak sie to objawia? I jakie macie na to leki?
 
Do góry