reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Odbiór dziecka i pierwsze tygodnie-sprawy ciuszkowe

reklama
Sudocrem używa się chyba tylko jak już pojawią się odparzenia, czy tez profilaktycznie??

Ja używałam profilaktycznie, tzn przy każdym przewijaniu smarowałam pupcie Pauli sudocremem.To jest krem pielęgnacyjny do skóry wrażliwej, a wiadomo że pupcia w pieluszcze ma wrażliwa skórę.
Teraz tez tak bedę robiła, bo nigdy nie miałam problemów z Pauli pupcia, a kupiłam sobie srednie opakowanie-125 gr i wiem ze to wystarczy mi na co najmniej 3 miesiace.
 
u mnie akurat sudocrem się nie sprawdzał, bo zaostrzał jeszcze odparzenia.
Ja stosowałam zasypkę nivea, albo zwykła mąkę ziemniaczaną.
 
mi ten sudocream smierdział zawsze jakos i go prawie wogole nie uzywalam. Uzywałam masc bepanthen ,bo mi na cycuszki nie pomagała,a na pupcie synka tak.

Teraz w sumie nic nie kupilam, zobaczy sie , w koncu to nie komuna i w sklepach tego pełno :)
A poza tym, połozna przychodzi zaraz po narodzinach ,wiec sie jej zapytam co poleca. Ale słyszałam o tej mące ziemniaczanej, kolezanka uzywała przy corci i chyba najlepiej pomagała.
 
Dziewczyny rozmawiałam z pielęgniarką i wiecie co mi poradziła aby na początek do pupci używać coś łagodniejszego niż sudocrem np krem przeciw odparzeniom Nivea....bo sudocrem to już jest mocniejszy,,,,więc chyba posłucham jej;)
 
nam na szkole rodzenia mówili, że sudocrem to stosować dopiero wtedy jak pojawią się odparzenia, a jak ich nie ma co coś łagodniejszego np. Linomag czy Nivea
 
Ja również polecam wam profilaktycznie Linomag, bo tani i dobry i Bepanthen, bo dobry na cycuszki. Sudocrem powinno używać się tylko leczniczo, jak już są jakieś zaczerwienienia, a u nas przy odparzeniu w początkowych miesiącach też się nie sprawdził, bo tak przylgnął do chorej skórki, że nie dało się go potem przy kąpieli zmyć i schodził ze skórką (brr), w końcu wyleczyliśmy odparzenie Linomagiem i mąką ziemniaczaną.
 
Ostatnia edycja:
Ja również polecam wam profilaktycznie Linomag, bo tani i dobry i Bepanthen, bo dobry na cycuszki. Sudocrem powinno używać się tylko leczniczo, jak już są jakieś zaczerwienienia, a u nas przy odparzeniu w początkowych miesiącach też się nie sprawdził, bo tak przylgnął do chorej skórki, że nie dało się go potem przy kąpieli zmyć i schodził ze skórką (brr), w końcu wyleczyliśmy odparzenie Linomagiem i mąką ziemniaczaną.

Właśnie słyszałam o mące ziemniaczanej.....a myslałam, że ktos mi bzdury opowiada;)
 
reklama
nam na szkole rodzenia mówili, że sudocrem to stosować dopiero wtedy jak pojawią się odparzenia, a jak ich nie ma co coś łagodniejszego np. Linomag czy Nivea



nam tak samo, żeby sudokrem tylko w razie potrzeby używać, a tak na co dzień oczyścić chusteczkami lub przemyć pupę wodą i do pampersa, chyba, że się coś zaczyna dziać
 
Do góry