reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Objawy i samopoczucie w ciąży i po ciąży

Bo nie masz pewnie piersi 70H :-D wtedy gdy się obracasz masz wrażenie, że one zostają na poprzednim boku

hehe dokładnie :) ja znam ten problem bo piersi mam podobnych rozmiarów, ogólnie jestem, delikatnie móiąc ,,duża'' i z tym jest związany mój największy strach...poczytałam w necie,że kobiety otyłe w ciąży to w ogóle nie powinny mieć racji bytu :-( ale ja też jestem człowiekiem i chce mieć dzidziusia!! ehhh jak pomyśle o tym to mi sie smutno robi,ale znam przypadki gdzie grubsze dziewczyny rodziły piękne zdrowe dzieci, więc to chyba niema jakiegoś większego znaczenia, przecież powikłania mogą spotkać zarówno te szczuplejsze jak i te większe kobiety, co wy sądzicie na ten temat?
 
reklama
Aga nieprzejmuj sie waga Ja tez nie zaliczam sie do chudzinek W poprzedniej ciazy startowalam z waga 78kg Schudlam na poczatku 6 kg A na koniec ciazy mialam tylko 7kg na plusie czyli jak rodzilam nie wazylam 80 kg a potem schudlam 15kg tak wiec w sumie ciaza mnie odchudzila Niestety ostatnio nadrobilam i startuje z waga 72kg :szok:Moja kolezanka wazyla ponad 80 kg a do porodu szla z waga 112kg i ma zdrowego chlopczyka
 
Aga w sumie to powiem szczerze ze pierwsze słysze ze kobieta przy kości to nie powinna być w ogólę ciąży, bo nawet nie wiem jakie mogą być powikłania z tego powodu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , moja znajoma była i jest sporo przy kości a ma super zdrową córę !!!!!!!!wiec co sie tu przejmować,dla mnie osobiście to paranoja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie ma co sie tym przejmować !!!!!!
 
Aga, absolutnie się nie zadręczaj z tego powodu, wiadomo że szczupłej łatwiej chociażby z tego powodu że jak zacznie się robić ciepła pogoda to nie jest tak gorąco, ale bez przesady! Po prostu teraz staraj się pilnować żeby nie przytyć za dużo:tak: A nawet jeśli się nie uda to jestem pewna że dzidziuś będzie zdrowy, bylebyś się nie zamartwiała takimi pierdołami i nie czytaj za dużo po internecie bo nieraz takie głupoty wypisują że się włos jeży.
 
dziękuje Wam kobietki za miłe słowa. Ja mam zamiar się pilnować,ale same wiecie jak to jest,łatwiej powiedzieć,a trudniej zrobić. Póki co w ogóle nie ciągnie mnie do słodyczy,a to już plus, bo jestem narażona na cukrzycę ciążową. Najbardziej chodzi mi o sam poród, chciałabym naturalnie bo boję się cesarki, ale ogólnie mam silny organizm to myślę,że sobie poradzimy :-) Resztę mam zamiar obgadać we wtorek na pierwszej wizycie z moją panią ginekolog, zobaczymy co powie.
miłej i słonecznej niedzieli życzę!:tak:
 
Aga ja też słyszałam o zagrożeniach jakie niesie otyłość w ciąży, zatrucia, nadciśnienia ... sama miałam stresa... ale znam mnóstwo przypadków dziewczyn znacznie grubszych, które niczym się nie przejmując rodziły zdrowe dzieciaczki. (z wagą do porodu ponad 100kg) i postanowiłam olać ta moją nadwagę. Ostatnio było + 7 i skończyło się super naturalnym porodem :-D:-D teraz zakładam +5 i również poród naturalny jest jedyną opcją. Nikt nie zasugerował nawet przy porodzie, że waga będzie jakimś problemem.
Co do cukrzycy to ona jest genetyczna najczęściej słyszałaś o tym? Ja chodziłam do poradni diabetologicznej w poprzedniej ciąży i nie spotkałam ani jeden ciężarówki z nadwagą. Same szczypiory... Sama miałam cukrzycę i nie taki diabeł straszny.
 
kakakarolina,dzięki za słowa otuchy. Mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze. Kiedyś przed zajściem w ciąże byłam u pana ginekologa i mówię mu,że chciałabym postarać się o dziecko itd ale obawiam się że w moim przypadku będzie ciężko,a on tak na mnie patrzy jakby nie rozumiał co do niego mówie i pyta ,,ale o co pani chodzi'' a ja mu tłumacze,że chodzi o moją wage,że podobno osoby otyłe maja duże problemy z zajściem,a on się zaczął śmiać i mówi że tak samo osoby szczuplejsze jak i te większe mogą mieć problemy,ale to nie ma znaczenia akurat ile się waży. Także po 5 miesiącach prób (bardzo miłych i przyjemnych zresztą :-D ) jestem żywym przykładem że też można :-D
teraz tylko pozostaje pozytywne nastawienie :-) dla tego dzieciaczka jestem w stanie zrobić wszystko i przetrwać wszystko
 
Pewnie Aga, że można ;-) ciesz się ciążą bo to najpiękniejszy moment w życiu. Jedyny w którym nie musisz wciągać brzucha ;-). Dla tego dzieciaczka to pewnie mogłabyś przez rok jeść tylko kiełki :-D
 
reklama
Co do cukrzycy to ona jest genetyczna najczęściej słyszałaś o tym? Ja chodziłam do poradni diabetologicznej w poprzedniej ciąży i nie spotkałam ani jeden ciężarówki z nadwagą. Same szczypiory... Sama miałam cukrzycę i nie taki diabeł straszny.

potwierdzam, dwie moje przyjaciółki miały cukrzycę ciążową - obie przed zajściem w ciążę ważyły ok. 50 kilo...
 
Do góry