reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy, dolegliwości i różne inne niedogodności

Dziewczyny mam pytanko. Jak leżę na wznak i podnoszę się z tej pozycji, to robi mi się takie spore wybrzuszenie na środku brzucha w części nad pępkiem, a boki się jakby zapadały. Zauważyłam to od ponad miesiąca, pierwszy raz myślałam, że może moje dziecię główkę tam wypchało, ale mały wisi głową w dół i nie ma takiej opcji, bo to jakby powyżej dna macicy jest.
Nie chcę nic mówić, ale czy to nie czasem mięśnie się tak rozchodzą? Czy to możliwe?
 
reklama
Dziewczyny mam pytanko. Jak leżę na wznak i podnoszę się z tej pozycji, to robi mi się takie spore wybrzuszenie na środku brzucha w części nad pępkiem, a boki się jakby zapadały. Zauważyłam to od ponad miesiąca, pierwszy raz myślałam, że może moje dziecię główkę tam wypchało, ale mały wisi głową w dół i nie ma takiej opcji, bo to jakby powyżej dna macicy jest.
Nie chcę nic mówić, ale czy to nie czasem mięśnie się tak rozchodzą? Czy to możliwe?

Ja mam dokładnie tak samo, mi się wydaję, że to po prostu uwypuklają się mięśnie brzucha, których wcześniej nie było aż tak widać bo brzuch nie był tak napięty. Ja się tym w każdym bądź razie nie przejęłam. A tak w ogóle to nie powinno się wstawać z pozycji na plecach,tylko obrócić się na bok i podeprzeć rękami przy wstawaniu. Bo takie podnoszenie się z pleców bardzo obciąża kręgosłup, który i tak nie ma lekko w ciąży. Ja za każdym razem dostaję ochrzan od położnej,jak się w ten sposób podniosę z leżanki po ktg ;)
 
ja niestety tez w zeszlym tygodniu stalam sie posiadaczka Pana Hemoroida.....przerazilam sie tym strasznie bo jakos do tej pory mnie to omijalo i nie bardzo wiedzialam co to, ale gin mnie uswiadomil.....ach te "uroki" ciazy....
 
A do mnie wróciły moje "ukochane" zaparcia a jakby tego było mało wczoraj dowaliła mi taka zgaga że wysłałam M do apteki bo myslałam że zwariuje...
 
Mnie odpukac jak narazie zgaga oszczedza, omija poki co, ale to pewnie dlatego ze brzusio mam nisko. Ale za to biodra w nocy jak mnie bolaly tak bola plus do tego doszly skurcze w biodrach takze ciezko sie wyspac:-(
 
madlein- mnie też się tak brzuch "zagina" jak mówisz.
lolisza- ja też mam zaparcia. postanowiłam że będę jeść codziennie Aktivię. mam nadzieję że pomoże. nie dość że czuję się jak za bardzo nadmuchany balon- jakbym miała zaraz pęknąć, to później przychodzi bardzo bolesna biegunka. :no::zawstydzona/y: co na to stosujesz?

a co do zgagi to mnie na szczęście omija. ogólnie miałam zgagę 2 razy w życiu może. i to lekką. ale kumpela w ciąży miała non stop zgagę i nie wychodziła z domu bez Reni. Podobno można Reni w ciąży stosować.kumpela miała tą do ssania i bardzo sobie chwaliła. :D
 
Ostatnia edycja:
A mnie coraz częściej boli kręgosłup i na dodatek rwa kulszowa też się pojawia. W niedzielę ledwie mogłam chodzić.
 
reklama
Penelopa ja stosuje na zaparcia Ispagul - to takie nasionka które rozpuszcza się w czym kto lubi, niektórzy nawet do zupy sypią, trzeba pamietać żeby przy tym dużo pić i jest naprawde skuteczne, tylko ja tego nieznosze...pije rozcienczone woda ale z tego robi sie taki jakby glucior i dla mnie to masakra, mam taki odruch wymiotny że pije to nad kibelkiem - w razie czego...i strasznie sie zmuszam dlatego nie jestem w tym systematyczna i efekty są jakie są. Co ciekawe wszystkie osoby które znam a które to piją uważają że jestem z tym jakaś inna bo wg nich to jest dobre :) No i można w ciązy, pytałam gina, polecił mi to już w I trymestrze.
A na zgage M kupił mi własnie Reni i naprawde jest super, aż sie nie spodziewałam że to daje takie efekty :)
 
Do góry