reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

reklama
kasiek ja nie szczepilam i nie szczepie na rotawirusy,bo dziecko i tak moze zalapac jakis inny wirus i wyladowac w szpitalu(tak jak moja ostatnio) zreszta kazde dziecko inaczej reaguje na szczepionki wiec nie doradze jaka moze byc przyczyna tych ulewan i odbijania sie...ja tak samo nie czekalabym dluzej i pojechala z malenstwem do lekarza,nie ma zartow!
 
kasiek,
ja szczepilam na rota:-)
wiktorek nie mial nic po tej szczepionce.wszystko bylo ok.
mona-ta szczepionka nie gwarantuje oczywiscie tego ze nasze dzieci nie zlapia wirusa. chodzi o to ,ze jesli juz zlapia rota, to przynajmniej jego przebieg bedzie lagodniejjszy i uniknie sie biegunki ,ktora wlasnie jest przyczyna odwodnienia. z tego wzgledu najczesciej dzieci laduja w szpitalu.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny - ile Wasze dzieciaczki śpią w dzień a ile w ciągu nocy? Bo mój to jakiś straszny śpioch. Juz sama nie wiem czy to normalne. Dzis cały dzień śpi prawie. Wstawał tylko, zjadł i zasypiał... Po ostatnim karmieniu też oczywiście już usypiał ale go rozkręciłam jakoś,zaczęłam zabawiać. No to pogadał ze mną z pół godziny i zaczął marudzić - wzięłam na ręcę a ten zaraz klapnął. Już się zaczynam martwić czy wszystko z nim ok, a może ta senność to oznaka jakiejś choroby?

Mój ma nieraz tak samo. Myślę, że nieraz pogoda ma wpływ na to, że nasze maluszki są śpiące
 
Dziewczyny ja już na serio zaczęłam się martwić - mały dosłownie cały dzień przespał, normalnie siłą go trochę po 1 karmieniu wybudziłam ale udało mi się go utrzymać z otwartymi oczami jakieś 30 min po karmieniu i klapnął. Wystraszyłam się, tym bardziej że jeszcze dziś coś znów zaczął ulewać dużo. A już od jakiegoś czasu był spokój. No i ja miałam tą cholerną cukrzycę w ciąży, a senność to jej objaw. Chyba będę musiała małemu zbadać cukier. No ale teraz już lepiej po kąpieli się rozhasał, teraz już go włożyłam do łóżeczka i poszłam do innego pokoju a on nadal robi sobie 'uuuuu', 'aaaaaa' i ani myśli spać :D No tak - w końcu się porządnie wyspał w dzień:D No ale na razie sobie gada i nie płacze więc ok, oby tylko zasnął niedługo i wycisku nam w nocy nie dał.

Kasiek - to daj znać co Ci lekarz powie. Mój często lewa takim kleistym czymś, ale myślałam że to normalne, w końcu to już trochę przetrawiony pokarm. Czasem ulewa takim przeźroczystym,ale to po tym jak herbatkę pije.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny pomocy. Mój mały na Nutramigenie najpierw robił fajne zielonkawe kupki jak plastelina. Od 3-4dni puszcza bąki o zapachu zgniłego jaja i robi kupki dwa razy dziennie w kolorze i o konsystencji musztardy. Nie wiem czy to już nie rozwolnienie, bo słychać jak ta kupa idzie taki odgłos jak bitą śmietanę w spraju się wyciska. Nie wiem czy iść z tą kupą zebraną do pojemnika do lekarza, czy może ta kupa jest ok, bo skoro tylko dwa razy na dobę...
 
nice-girl-zbadaj cukier malemu, bedziesz spokojniejsza.Ale on wczoraj pewnie mial dzien spiocha i juz:) a jak minela nocka?:)
A przetrawiony pokarm to raczej taki serowaty z grudkami.

Madlein-msztardowe kupki sa jak najbardziej ok, jak dla mnie lepsze niz te zielonkawe. Niech sie jeszcze wypowiedza mamy,co Nutramigenem karmia.
 
reklama
Madlein kupa o kolorze i konsystencji musztardy jest jak najbardziej ok! Jak zaczęła podawać mleko mm to właśnie Łukasz taką kupę zaczął robić i akurat narobił przy pani doktor i wtedy zapytałam czy to dobra kupa a ona powiedziała że jak najbardziej prawidłowa. U nas też słychać tak jak idzie kupa w pieluszkę.
Natomiast zielona kupa jest wyrazem że coś jest nie tak, może też być zielona jak za długo pobędzie ona w pampersie bo się utleni. No ale jak mały nasz na piersi kiedyś robił takie zielonkawe, plastelinowe kupy to położna powiedziała że coś tu jest nie tak i wtedy kazał mi na dietę uważać, podawać małemu biogaie.
Więc moim zdaniem nie masz o co się martwić.

nice-girl ja to chciałabym żeby synuś mi tyle przespał w ciągu dnia, oj ja razem z nim wtedy pospałabym :-):-)
 
Do góry