reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowy Sącz i okolice

Czuje się tak jakby mnie ktoś wyrzuł i wypluł. Od 2 tygodni Młodej czepiają się jakieś choroby. Najpierw Wysoka Gorączka, Czerwone Gardło (diagnoza: zapalenie gardła, zalecanie: antybiotyk) później wysypka ( diagnoza: to jednak była chyba trzydniówka, zalecenie: wapno) na koniec bakterie i białko w moczu (diagnoza: a może ta gorączka była od pęcherza?? hym... zalecenia: furagin). W piątek byłam z wynikami i dalej wyniki złe więc zalecenia: furagin. Szlak by to trafił! Nie ma mojej pediatry, a tej nie ufam za bardzo... z resztą jak widać są chyba ku temu powody... TO WSZYSTKO JESZCZE NIE KONIEC Na deser Młoda za gorączkowała wysoko więc w sobotę na dyżur do przychodni. Tam jakiś lekarz z innej przychodni i stwierdził że u dziecka często jest stwierdzić tylko po czerwonym gardle i gorączce że to zapalenie gardła, bo dziecko krzyczy płacze itp (obeszło by się bez antybiotyku). Według niego to nie wyleczone drogi moczowe i pytał czy robiłam posiew moczu i usg brzuszka. Więc mam zrobić zmienił leki na baktrim i dzisiaj oddałam mocz a jutro już do mojej pediatry.
W sobote Nie spałam prawie w ogóle. Prawi cały czas nosiłam po domu na rękach Młodą. Więc jakby nie było to jakiś spacer z obciążeniem 10 kg. Mój kręgosłup ledwo już ciągnie...
Młoda spała tylko na rękach i nie chciała jeść, pić... bałam się o odwodnienie...płakała tak że aż zapominała połykać śline, krztusiła się itd. Ogólnie masakra... przez 9 miesięcy nie urządzała takich cyrków jak w nocy.
Rano było lepiej o dziwo zjadła cyca i poszła spać. Może już wraca do mnie moje troszkę grzeczniejsze dziecie... no i zdrowsze.
zobacze co z wynikami bo mam odebrać o 15. a jutro do lekarza.
 
reklama
Bardzo prawdopodobne że gorączka była i nadal jest następstwem zakażenia układu moczowego. Brak apetytu zresztą też. Jak poczytasz o zum-ach to zobaczysz że wachlarz objawów jest bardzo szeroki. Moja córcia np. miała biegunkę, i pediatra stwierdziła że to napewno alergia na mleko i przez ponad tydzień moje dziecko męczyło się ze stanem zapalnym pęcherza !!
Pierwsze podstawowe badanie to ogólne bad. moczu a jeśli to jest niepokojące to wtedy posiew. Na necie też jest wiele rad dotyczących pobierania siku na posiew. Być może Twoja córeczka ma jakąś bakterię w moczu, a furagin absolutnie nie zwalczy bakterii !! Konieczny jest antybiotyk wg antybiogramu z posiewu + kilkutygodniowa kuracja furaginem po zakończeniu antybiotyku.
Powiem Ci jeszcze, że po niespokojnych nocach, wybudzaniu się i płaczu wiedziałam że zaczyna się kolejny zum u mojej córeczki.
Gdybyś miała jakieś pytania to chętnie pomogę :-)

Zuzkus, witaj :-)
 
Ja rowniez wpadam zeby Wam powiedziec ze u mnie wszystko w porzadku.
Czasu jednak ciagle brak- bo jak sie chwilka znajdzie to lenistwo zaraz wpada na to miejsce i najchetniej klade sie spac lub probuje ogladnac jakis ciekawy film:)))hmm probuje:)))
Zdrowka zycze dla Wszystkich mamusiek i ladnej pogody:tak:.

ps. dzisiaj nasz maly konczy 1 miesiac- achhh jak ten czas leci:)))
 
cześć mamuśki
u nas leczenia ciąg dalszy... jutro posiew moczu w czwartek badanie ogólne i w następny poniedziałek usg brzuszka i oczywiście leczenie furaginem :)
czasu mało bo ostatnio mam też u siebie córeczkę siostry więc jak jedna śpi to drugą muszę się zająć i wieczorem padam na twarz.
 
niunians ja przy 2ce bym nie wyrobila. Adasko zajmje mi max casu. Doszla nam 2ga rehabilitacja... ledwo wyrabiam. kobietki, nie mam juz sil. pozdrawiam...
 
Hejka!
Ostatnio nie zagladam ale czasu i nastroju brak. Maciej ma zapalenie pluc z dusznosciami i innymi przygodami, zastrzyki, inhalacje...dzis byla kontrola na szczescie poszedl na leczenie ale przed nami dluga droga do calkowitego wyleczenia.

Pozdrawiam wszystkie!!!

PS Aga ale ten czas leci...juz miesiac?!
 
Czesc dziewczynki:) Widze ze cisza nastala na naszym forum- oj sam jakos nie moge sie do kupki pozbierac- z jednym dzieckiem to ja gory przenosilam , szalalam na zakupach- bylam wyspana i w domku wszystko zrobilam.
A teraz mimo ze maly grzeczny to i tak z powodu nocnych wstawan - ciagle czuje sie zmeczona:((( A przy Wiki to wogole mi nie przeszkadzalo:tak:.
Troche sie czuje jak w klatce- no ale mam nadzieje ze to sie ulozy:-).
Pozatym Wiki dostala katarku i zarazila i mnie i malenstwo- dajemy jakos rady ale cos mi sie wydaje ze najgorzej czuje sie mamuska:-D.
Oki zmykam, zycze zdrowka dla wszystkich mamusiek i mam nadzieje ze wszystkie dziciaczki powracaly juz do zdrowka:)))
 
reklama
hej nowosadeczanki. Jak wasze dzieciaczki reaguja na ta pogode co nas nawiedzala w ostatnim miesiacu? my ju7z z adamem mamy za soba wirusa zoladkowego, teraz meczy nas katar i gardlo...
Pozdrawiam!! Z natloku zajec nie mam za bardzo czasu na nic, a forum widze i tak milczy ;-)
 
Do góry