reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowy Sącz i okolice

Witam sie dziewczyny:)
Troche sobie posiedzialm cichutko, odpuszczajac czyne zagladanie na BB - tylko czasem zagladalam i w sumie to tylko na sierpniowki, zeby sie dowiedzic kto urodzil?? :)))
U mnie w zasadzie super- maly grzeczniutki- na razie tylko spi- boje sie troche, ze zaczna sie kolki- bo az glupio by bylo widziec takiego aniolka rozwrzeszczanego.
Pozatym jednak czasu teraz mamo wiele mniej na BB, no bo po pierwsze ta roznica czasu - 7 godz. pozniej same karmienia zabieraja troche czasu- no i musze malej troche wynagrodzic te 9 miesiecy w ciazy i teraz zeby nie czula sie odrzucona- i jeszcze praca na necie zajmuje mi mnostwo czasu.
Przepraszam ze Was nie nadrobie teraz , postaram sie ta lekture przeczytac jednak pozniej:)))
Niunians przykro mie ze jakies chorobsko dopadlo Twoja mala - mam nadzieje ze jednak to sie skonczy- swoja droga - antybityki dla kilki miesiecznego dziecka - jednak to jest Polska- moja jeszcze mimo kilku grypek i innych sprawek nie miala jeszcze wogole antybotyku - poza wlasnie polska - gdzie od reki lekarz podal nam w tamtym roku antybiotyk- echhh.
Zycze zdrowka dla malej i dla malego od Kari.
Wiesz jestem drugi tydz. po porodzie ale tez juz mnie rozrywa z nudow w domku- co prawda staram sie cos ciekawego ciagle robic - i nawet wypadac gdzies- ale mnie jeszcze karmienie piersia trzyma- a jakos nie chce malemu narazie butelki pokazywac- z dwujka wyjscie do kol. , sklepow, czy nawet do parku, do ktorego trzeba podjechac nie jest tak latwo- ale daje rade tylko wszystko zajmuje wiecej czasu.
Pozdrawiam was wszystkie i do uslyszenie znow.
A podlaczam zdjecie mojego malego- tutaj ma 2 tyg.
P1030982.jpgP1030981.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
aga śliczny taki ciemny :)) latynosek :))
wieczorem zauważyam u małej lekką wysypkę więc pewnie antybiotyk nie był potrzebny bo była to trzydniówka, ale skąd ja miałam wiedzieć ?? Jutro idę do lekarza więc wszystkiego się dowiem.
 
Tak jak pisze Aga, u nas lekarze lubia dawac antybiotyki... A matka jak to matka- lekarz kazal wiec da, byleby pomoglo. Sama tez sie zawsze stosuje do zalecen lekarza. Ach niunians co poradzisz, takie zycie. Lekarka sie pewnie nie wyznala. Oby tylko mala szybko wrocila do zdrowia.
 
Hejka!
Monika witaj i zagladaj czesciej :-)
Niunians i co to trzydniowka byla??? co lekarz powiedzial?
Aga Maly sliczny, a ze masz mniej czasu to swietnie rozumiemy :tak:

Pozdrawiam wszystkie!
 
Hej Kochane! Ale mielismy "przygode"... Az strach sie bac. Wczoraj od rana meczyły Adaśka ostre bule brzucha, który był niesamowicie twardy, do południa nie przyjmował nic, ani jedzenia ani picia tylko wymiotował. Pojechałam z nim szybko do lekarza, bo płakał tak panicznie, że zwyczajnie się wystraszyłam. Pani doktor jak zwykle nic nie wie i wysłała nas do szpitala, zeby małemu zrobili USG brzuszka, bo a nóż cos się tam dzieje, a ona zaniepokojona tym twardym brzuchem i jego okropnym płaczem. W szpitalu zamiast USG zostaliśmy przyjęci na oddział. Doktor zbadał Adaśka i stwierdził że mamy do czynienia z jakimś zatorem w jelitku, po wymiotach następnego dnia kazał się spodziewać ostrej biegunki i wywróżył nam 2tyg pobytu w szpitalu. Trafiliśmy na część oddziału z dziećmi z biegunkami i wymiotami, leżeliśmy na sali z 3dzieci z tymi objawami. Adaśko dostał kroplówe, diete i czopka przeciwbólowego. Spał biedak z wymęczenia od godziny 15 do 18, a potem po pierwszej herbacie caaałą noc. A rano... nie to dziecko. Szczęśliwy, uśmiechnięty, tylko figle mu w głowie. Brak gorączki (zresztą wcześniej też jej nie było), wymiotów, jadł normalnie z wieeeelkim apetytem a po zapowiadanej biegunce... ani śladu- "piękna", normalna kupka. ok 10 przyszedł lekarz i zbadał moje dziecko :-) i pyta patrząc w jego karte i wyniki krwi, moczu, cukru itd, co ja ze zdrowym bobasem tam robię. To opowiedziałam jak było, a on na to "uciekajcie Pani stąd a szczególnie z tego oddziału, bo po kilku dniach tu, mały na pewno się ZARAZI biegunką. A on jest zdrowy. Daję dziecku wypis."
No i proszę, jak tu od zatoru w jelitku okazało się, ze najwidoczniej mały coś połknął, moze znalazł gdzieś jakiegoś włosa i zjadł czy coś, zwrócił i się unormowało :-D na całe szczęście, bo już myślałam ze mi kości się rozsypią po tej jednej nocy na ziemi i na rozłożonym ręczniku.
 
kari współczuje, dobrze że znalazł się tam mądry lekarz. Wszystkim co mają maluchy w szpitalu to radze zasięgnąć opini pani dr Magdy Kościsz ona tam pracuje i jest na prawde extra pediatrą. Wcześniej pracowała w prokocimiu.

u nas to była albo trzydniówka albo wysoka gorączka od pęcherza. Mała ma bakterie w moczu więc bierzemy furagin. Dzisiaj skończyła antybiotyk. W piątek powtórzyć mocz.
 
Dziewczyny dziekuje:)
Lenistwo jakis mnie wzielo a tyle pracy mam do zrobienie, ech szkoda gadac - drugie dzien wybieram sie na zakupy i nici - licze ze maz dzisiaj wczesniej przyjedzie z pracy i pojade sobie sama wieczorem, bo jakos nie mam sily w trojke:/
Kari wspolczuje przygod- dobrze jednak ze wszystko juz w porzadku.
niunians chmm mam nadzieje ze juz wygonilyscie ta bakterie i nic w piatek sie nie okaze w moczu malenkiej. Mysle ze to byla reakcja obronna przed ta bakteria- no i dobrze ze malenka sie broni sama. Szkoda tylko ze Pani doktor tego od razu nie zauwazyla ze nie jest to zadna grypka i tego podobne.
Tutaj jak malenstwo ma wysoka goraczke dzwonie do lekarza i lekarz zwykle najpierw kazuje robic oklady pozniej przeciwgoraczkowe i dopiero jak goraczka nie da sie obnizyc wprowadza badania i daje lekarstwo na recepte.

Zmykam - zycze zdrowka Waszym malenstwam .
 
reklama
...i zaczal sie rok szkolny...Krzys ma caly tydzien na rano Ania 3 razy na rano a 2 na poludnie wiec nie jest zle


Aga w Polsce to jest ogolnie tendencja ze najlepiej i najprosciej podac antybiotyk wrrr
Niunians oby wyniki w piatek byly ok!

Pozdrawiam!
 
Do góry