reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe umiejętności naszych dzieci

Brawo Tomek, brawo Miłosz- najważniejsze oby do przodu!!!

A Bartek poczyna sobie tak : Picasa Web Albums - Paweł - czerwiec 2010

a tak w ogóle to niedługo 10 mcy wiec ja sobie troszku podsumuję - pierwsze samodzielne kroki dokłądnie 8,5 mca-na 1go maja...potem techniką mieszaną raczkowanie/kroczki, teraz coraz mniej raczkowania coraz więcej chodzenia ale oczywiscie zdarza mu się raczkować:)
mówienie - najwięcej "da" jak cokolwiek chce to tak woła i pokazuje co chce....ładnie potrafi "powiedzieć" bo np wczoraj buty swoje przyniósł a potem do drzwi i wołą dada, jak dziadka zobaczył to czapke swoja z szuflady na przedpokoju wyjął przyłożył do głowy i "dada" :) rozbraja nas bardzo takimi akcjami:) chce sam jeść i próbuje, ładnie się porusza w rytm muzyki
główne zabawy to chodzenie po domu i brojenie-otwieranie i wymowanie różnych rzeczy, "sprzątanie" (po filmiku z chodzeniem macie jeszcze kilka próbek m.in z odkurzaczem;)) i lubi rózne długie rzeczy które można pchać itp- może być miotła, długa łyżka do butów, zabawkowy kij golfowy...
koszmarem jest przewijanie i ubieranie go-drze się wniebogłosy i za nic nie chce być unieruchomiony nawet przez chwilę:(
 
reklama
Ninka głównie raczkuje, przestała już zupełnie się turlać; przy meblach się podciąga na rączkach i próbuje sił w nogach, ale jak jej się to uda to na bardzo krótko; dobiera się do szafek i szuflad w kuchni i oczywiście gniazdka ją okropnie interesują;
Bartek super już biega!!!
 
Ninka głównie raczkuje, przestała już zupełnie się turlać; przy meblach się podciąga na rączkach i próbuje sił w nogach, ale jak jej się to uda to na bardzo krótko; dobiera się do szafek i szuflad w kuchni i oczywiście gniazdka ją okropnie interesują

u nas jest dokładnie tak samo :-) od przedwczoraj wstaje przy meblach ale na chwilkę i zaraz bęc na tyłek ;-)
 
brawo dla Bartka
Adas juz ładnie sobie poczynia z chodzeniem wokół mebli i spadaniem na pupe
zaczal tez siadac z raczkowania co mnei cieszy
no i wiem ze sto lat swietlnych za waszymi dziecmi ale zaczal robic kosi kosi niedawno, a moja mama go uczyla tego pzrze 2 miesiace i nic he he
na ptaka mowi 'wa' a na psa 'ebe' :-) na mama sie jeszcze nie doczekalam
 
Kurcze...baska :-) masz torpede w domu :-)

ja się tak skupiłam na tym że Monia jak Ninka się zachowuje ze nie zdażyłam folmiku zobaczyć...

super facecików masz :-)
 
No dobra Miłosz wział przykład z Tomka Malinki i zaczał własnie przed chwila raczkowac na czterech konczynach!!!!!!!!!!!Troche styl dowolny ale zawsze sie do przodu!!!!
 
Miłoszku brawo!!!

dziewczyny ja mam w domu diwe takie torpedy a w dodatku ta większa chudsza duzo szybsza i trudniejsza do opanowania:( ta młodsza okrąglejsza jeszcze się rozkręca, jeszcze jesteśmy w stanie ją dogonić...a mówili mi że jak pierwsze takie to drugie będzie spokojne, i co????
 
reklama
Do góry