reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Norma glukozy we krwi

reklama
Podobno są lekarze, którzy od razu stwierdzają cukrzycę ciążową. Najczęściej chyba jednak dają skierowanie na krzywą 🤔

U mnie akurat było inaczej - badanie w 8tc wyszło w normie 84, ale lekarz dał skierowanie na krzywą przez otyłość w wywiadzie i tam to 92.6 - prawdopodobnie przez złą higienę badania ale cóż 🤷‍♀️ wynik był święty
 
Tu jest rozpiska z Medycyny Praktycznej wg standardów z 2023. Nie wiem, czy były zmiany w 2024.
1000000140.png
 
U mnie wystarczyły dwa wyniki glukozy na czczo powyżej normy (jedno 95 i drugie 97) i bez krzywej mam stwierdzoną cukrzycę ciążową.

W rozpoznaniu mam wpisane, że "cukrzycę stwierdzono po wykonaniu dwóch niezależnych badań glukozy na czczo".
 
reklama
Do góry