reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnik

Ja przy synku próbowałam odkąd zaczął siedzieć sam, tzn. ok. 8-9 miesiąca, ale nie chciał absolutnie siadać nie mówiąc o sikaniu. Co jakiś czas więc na nowo były próby czy się coś zmieniło w tek kwestii ale nic na siłę. Dopiero gdy miał 1 i 10 miesięcy siadł i zaczął siusiać na nocnik (na początku musiałam pilnować i wysadzać, od ok. 2,5 roku sam woła i się pilnuje), ale zdjęłam mu już wtedy pieluchę całkowicie i na dzień i na noc (początkowo po 10-12 razy go przebierałam przez pierwszy tydzień odpieluchowania). Jak miał 2,5 roku przestał siadać na nocnik i przeniósł się na kibelek prawdziwy (często siusiak "wychodził" z nocnika i synek się obsikiwał, na nakładce w normalnej toalecie było mu wygodniej).
I urodziła się moja córka, gdy miała 7,5 miesiąca posadziłam ją na nocnik z ciekawości (po śnie) i ku mojemu zdziwieniu po ok. 2 minutach może nawet nie, zrobiła siku. Byłam w szoku, tym bardziej, że synek nie chciał nawet siadać dla zabawy w jej wieku). I tak jest do dziś ( a ma 1 i 2 miesiące ), że po śnie i drzemce dziennej zrobi siku. Nawet 3 razy kupka się udała.
Oczywiście sama nie woła, ale wie do czego służy nocnik, wie co znaczy "siku " i "kupka " (stęka charakterystycznie i pokazuje).
Racja, dzieci to nie pieski-ale łatwiej im będzie później nauczyć się świadomego i samodzielnego korzystania z nocnika jeśli poznają go wcześniej.
Ja bym na Twoim miejscu spróbowała posadzić i zobaczyła jaka będzie reakcja dziecka. Nie robiłabym nic na siłę, tylko tyle na ile dziecko pozwoli.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja córka pierwsze siku na nocnik zrobiła jak miała 6 miesięcy już wtedy sama siedziała. Przez kolejne miesiące nocnik po prostu był czasami na nim siadła kilka razy po zdjęciu pieluchy zrobiła sisiu. Ale to jeszcze nie był ten czas gdy skończyła 15 miesięcy zaczęliśmy na poważnie widział starsze koleżanki jak sikaly na nocniku zaczęła o tym mówić bo tłumaczyć wiec bierzemy się na poważnie... w ciągu dnia w domu bez pieluchy raz siku na nocnik a raz na podłogę... ale się staramy... milion razy dziennie słyszę siku i milion razy dziennie siedzi na nocniku a siku 2 góra trzy razy na dobę... po nocy pielucha mokra bo pije nad ranem mleko wiec szans na pelne odpieluchowanie nie ma...
 
Ja zaczęłam sadzac jak synek skończył 9 miesięcy. Za miesiąc skończy roczek i nie ma problemu, bo zawsze jak go posadze to jest siku, czasem z kupka też, bez żadnego marudzenia, płaczu i przymusu.
Myślę, że możesz teraz spróbować, jeśli będzie protestował, to na jakiś czas nie sadzaj, za trochę znowu spróbuj, a nuż Cię któregoś dnia zaskoczy :)
Z opowieści wiem, że nas kiedyś szybko odpieluchowywali, bo była tylko tetra, a teraz są pampersy (duże ułatwienie) , więc ten wiek nauki oduczania się przesunął ;)
Powodzenia :)
 
"Uczenie" nieswiadomych dzieci szkodzi. Jesli dziecko nie wie tak naprawde, co znaczy kontrola zwieraczy, a sadzane na nocnik dziala na zasadzie odruchu, potem sa regresy i dziecko, ktore w wieku 1,5 roku tak "pieknie sikalo do nocniczka" , w wieku 3 lat zaczyna sikac w majtki czy w lozku.
Kiedys dla naszego watku wklejalam artykul dra Spocka- od postu nr 9
Link do: Pożegnanie z pampersem i smoczkiem
 
Moja mała ma półtora roku i robi na nocnik , a na podwórku jest "wysadzana" . W nocy śpi w pampku , ale jak się przebudzi wola "si si" tylko że jej nie rozbudzam, szanuję sobie swój sen chyba.
Zaczęło się tak że usiadłam na kibelek i pokazałam jej ze mama robi "si si" i skąd to leci. Później sadzalam ją na nocnik i odkrecalam wodę . Udawało się rano po spaniu i przed kąpielą ale na kibelek żeby było tak jak mama. Robiliśmy "siusiu papa"- pomagała wylewac do kibelka i spuszczala wodę. Ciągle chodziła z gołą dupką i na początku często była pytana czy chce siusiu i tak jakoś się utrwalilo.
Ale każde dziecko jest inne , każde ma inny czas na nocnik. Nie wolno zmuszać, kiedy chce wstać niech wstanie ,bo się zniechęcic może. Nie chce dziś , spróbować za dwa dni, za tydzień .
 
Witajcie drogie mamy. Powiedzcie mi prosze od kiedy zaczeliscie sadzac swoje pociechy na nocnik?? Ja mam 8,5 misiecznego chlopca i sie zastanawiam czy to juz czy moze jeszcze poczekac??

Sent from my ONE A2003 using Forum BabyBoom mobile app

Ja swojej córce zakupiłam nocnik jak miała niecały rok, po to by się przyzwyczaiła (nie bała się go) przez zabawę pokazywałam jej do czego służy, ogólnie nocnikowanie zaczęło się około 18 miesiąca życia, ale ze względu na moje zmiany w pracy córka nie regularnie była sadzana na nocnik, w wieku około 2 lat nie używała pieluszki w ciągu dnia, od nauczenia się jeszcze przez miesiąc zakładaliśmy w nocy, ale że z czasem pieluchy w nocy były suche również je się odstawiło, dziś moja córka ma 3 lata i 3 miesiące od odstawienia pieluchów nie miała w nocy żadnej wpadki z moczeniem, ale kilka razy w ciągu dnia tak, ale to było jakoś do 3 miesięcy od odstawienia pieluch. Ogólnie jak chce się dziecko odzwyczaić od pieluch trzeba je systematycznie sadzać na nocnik, u mnie to było co 1,5 h.

A o najważniejsze każde dziecko jest inne i nawet jak od małego będzie się uczyć to może się zdarzyć że 4 latek nadal je będzie używać...
 
reklama
@rozmaryn U mnie nauczone w 2 dni :) Jedynie zdarzyło się kilka nocnych wpadek (ale głównie przy jakiś przeziębieniach). Dziecko musi być gotowe zarówno fizycznie jak i psychicznie. Prób było kilka - jak nie szło - to odpuszczałam. Aż nadszedł ten moment, że dziecko było gotowe. Nie wiem skąd takie parcie by roczniak już musiał korzystać z nocnika...
 
Do góry