reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie wartosci BETA hcg

Lajna

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Sierpień 2020
Postów
15
Dziewczyny niepokoją mnie niskie wartości beta hcg. Pierwsza beta zrobiona w 12 dniu po owulacji wynosiła 36.1
14 dpo 63.2
16 dpo 152
18 dpo 300
21 dpo 735. Przyrosty są niby w normie Ale nie są duże ostatni to tylko 84% A było nawet 150%. Niepokoją mnie też niskie wartości bety jak na 5 tydzień ciąży... coś czuje że nic z tego nie będzie...
 
reklama
A wartości mieszczą się w widełkach dla 5 tygodnia ciąży? Nie martw się na zapas, nie ma co wyrokować tak wcześnie kochana 😘 Wydaje mi się ze ładnie Ci przyrasta beta, to chyba nigdy nie jest idealnie 100% więcej co drugi dzień tylko mniej więcej podwaja się. Może owulacja była później, dlatego masz niższe wartości. Jak się martwisz to moze warto umówić się do lekarza.
 
Witam. Mam pytanie proszę o odpowiedź.. Nie znam się na tym kompletnie. Czy robiąc badanie beta hcg nie będąc w ciąży zawsze wynik równy jest zeru? Zrobilam wczoraj.. Mój wynik 2,30 jestem 6 dni po owulacji
 
Witam. Mam pytanie proszę o odpowiedź.. Nie znam się na tym kompletnie. Czy robiąc badanie beta hcg nie będąc w ciąży zawsze wynik równy jest zeru? Zrobilam wczoraj.. Mój wynik 2,30 jestem 6 dni po owulacji
Ja nie będąc w ciąży miałam 2.7. U mnie normy w laboratorium były że do 5 brak ciąży.

Jednak u Ciebie 6 dni po owu, to za wcześnie na jakikolwiek potwierdzenie.

Proponuję powtórzyć za kilka dni. I trzymam kciuki za wynik jaki pragniesz :)
U mnie 11 dni po owu wyszło dopiero 40.
 
Ja nie będąc w ciąży miałam 2.7. U mnie normy w laboratorium były że do 5 brak ciąży.

Jednak u Ciebie 6 dni po owu, to za wcześnie na jakikolwiek potwierdzenie.

Proponuję powtórzyć za kilka dni. I trzymam kciuki za wynik jaki pragniesz :)
U mnie 11 dni po owu wyszło dopiero 40.

Dziękuję 🙂 czekam więc jeszcze parę dni
 
Moja porada: przestań badać tą betę, umów lekarza, ale najwcześniej za tydzień może nawet dwa, a w międzyczasie myśl pozytywnie :)

Witam. Mam pytanie proszę o odpowiedź.. Nie znam się na tym kompletnie. Czy robiąc badanie beta hcg nie będąc w ciąży zawsze wynik równy jest zeru? Zrobilam wczoraj.. Mój wynik 2,30 jestem 6 dni po owulacji
Nie, są zakresy referencyjne do 5 jest brak ciąży, badanie 6 dni po owu jest niemiarodajne bo nawet jeśli doszło do zapłodnienia to mogło jeszcze nie dojść do implantacji.
Ogólnie to dla oszczędzenia własnych nerwów lepiej nie sprawdzać nic wcześniej niż termin miesiączki bo można się potem rozczarować, a nawet jak jest biochemiczna, a się o tym nie wie to moim zdaniem jest lepiej.
 
reklama
Dziewczyny niepokoją mnie niskie wartości beta hcg. Pierwsza beta zrobiona w 12 dniu po owulacji wynosiła 36.1
14 dpo 63.2
16 dpo 152
18 dpo 300
21 dpo 735. Przyrosty są niby w normie Ale nie są duże ostatni to tylko 84% A było nawet 150%. Niepokoją mnie też niskie wartości bety jak na 5 tydzień ciąży... coś czuje że nic z tego nie będzie...

Lajna, głowa do góry!
miałaś już USG? ja miałam w 5w1d widać tylko 4mm pęcherzyk ciążowy nic poza tym
beta z 19 dpo 233, 21 dpo 574, 23 dpo 1400,
czekam na powtórne usg za dwa tygodnie.
wiem, ze łatwo się mówi, ale trzymam kciuki za siebie i Ciebie :)
jestem po ciąży o nieustalonej lokalizacji, wtedy beta zatrzymała się koło 630 w 7 tygodniu ciąży.
czekam na informację od Ciebie :)
 
reklama
Dziewczyny nie wiem co myśleć. Powtórzyłam badanie jeszcze dwa razy następny wynik był 1110 A potem 1487. Spisalam już ciążę na straty. Jednak w poniedziałek byłam u ginekologa I okazało się, że mam w macicy 2 pecherzyki I krwiaka. Jeden pecherzyk jest maleńki ma 2 mm a 2 pecherzyk ma 5 mm I w środku jest prawdopodobnie zarodek o długości 1.3 mm bez widocznej jeszcze akcji serca. Nie wiem zupełnie co mam myśleć. Lekarz sugeruje, że zwolniony przyrost beta hcg jest spowodowany tym maleńkim pęcherzykiem, ze prawdopodobnie zanika. Bardzo się boję że niestety ta niska beta świadczy o tym że z obu nic nie będzie...
 
Do góry