reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niechciana ciąża

To ja może pozwolę sobie podpiąć się pod wątek. Mam 21 lat, do tej pory temat macierzyństwa był mi bardzo odległy, dlatego postanowiłam zapytać tutaj o opinie doświadczone i obeznane z tematem kobiety. 13/14.12 miałam owulacje (znam swój organizm, od kilku lat prowadzę kalendarzyk i jestem pewna, że to był ten moment ze względu na charakterystyczne dla mnie objawy), 3 dni wcześniej doszło do stosunku bez zabezpieczenia i częściowego wytrysku w środku. Od dnia owulacji do dzisiaj czuję pobolewanie w podbrzuszu jakbym miała dostać miesiączkę (ból nie ustępuje ani na chwile, ale nie jest jakiś uciążliwy), od kilku dni po bokach czuję ból piersi, a sutki są mocno zaczerwienione. To chyba największy problem z którym wczesniej nie miałam styczności. Są na tyle tkliwe, że nie umiem ubrać normalnego stanika, a leżenie na boku sprawia mi spory ból. Poza tym wszystko w porządku, jeszcze mogłabym dodać zmęczenie, ale w okresie zimowym chyba każdy ma podobnie. Być może bezpodstawnie panikuję, ale chciałabym prosić o opinie czy faktycznie istnieje szansa, że mogalabym być w ciąży? Nawet jeśli miałyby panie wyśmiać moje objawy w tak krótkim czasie to zrobi mi się lepiej na sercu ;)

U Ciebie również 100% szans na ciążę, czekaj do terminu miesiączki i testuj.
 
reklama
@Julav A na kiedy planowany masz okres ? Nie pozostaje ci również- tak jak w przypadku dziewczyny z powyżej- nic innego jak czekać do okresu.

ciągłe pobolewanie podbrzusza jak na okres na kilka dobrych dni przed okresem może ale nie musi oznaczać ciąży. Typowe objawy pojawiają się po planowanej miesiączce, zwykle po około tygodniu dopiero gdy poziom Beta HCG wzrasta.
Nie mniej ja np miałam bóle jak na okes bity tydzień przed okresem i już bity tydzień przed okresem miałam dwie kreseczki, ale tak jak mówię- to są pojedyńcze przypadku.
Bywa i tak że test ciążowy nawet 2 dni po planowanej miesiaczce nic nie pokaże a na teście beta wyskoczy ewidentnie ciąża.
Tak czy siak - czekaj na okres 😊
Planowana miesiączka na 3 grudnia. W takim razie dziękuję, będę czekać
 
Do góry