reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie śpimy, wrzeszczymy 🙈

A poza tym ma staly schemat każdego dnia, w sensie drzemek i pobudek rano?

Po tym co piszesz to myślę o skoku, czy tam rozwoju układu nerwowego i nie tylko.
Ma :) jedna drzemka o 12, wstajemy codziennie o podobnej porze, bo musimy rano się wyzbierać do pracy.

na skok by to tyle trwało? Też tak myslalam, ale to się ciągnie i ciągnie.
 
reklama
Ma :) jedna drzemka o 12, wstajemy codziennie o podobnej porze, bo musimy rano się wyzbierać do pracy.

na skok by to tyle trwało? Też tak myslalam, ale to się ciągnie i ciągnie.
No to nie mam już pomysłu, jeśli ma staly schemat w ciągu dnia...🤔a jeśli jest po takiej nocy zadowolony, to już tym bardziej, nie wskazuje na jakieś problemy zdrowotne moim zdaniem.

Skok to jedno, ale jeszcze niedojrzałość układu nerwowego.

A czy był okres w ciągu tego 1,5 roku że spał dobrze i dłużej w nocy?
 
No to nie mam już pomysłu, jeśli ma staly schemat w ciągu dnia...🤔a jeśli jest po takiej nocy zadowolony, to już tym bardziej, nie wskazuje na jakieś problemy zdrowotne moim zdaniem.

Skok to jedno, ale jeszcze niedojrzałość układu nerwowego.

A czy był okres w ciągu tego 1,5 roku że spał dobrze i dłużej w nocy?
Pewnie. On zawsze spał dobrze. Czasem miał problemy z zaśnięciem, ale odstępy między pobudkami zawsze wynosiły te 3-4h.

Teraz też jest tak, ze czasem się zdarzy lepsza noc, ale jest ich mało. Albo są takie połowiczne.
Dzisiaj spał ladnie od 2 do 5:30. Ale między 21 a 24 obudził się 4x 🙈
Lulam, odkladam i po 5min on się czasami już wybudza. I wtedy faktycznie jest zły. Czasem mam wrażenie, że on chce spać, ale coś mu przeszkadza i dlatego zwalam winę na zęby.
 
Pewnie. On zawsze spał dobrze. Czasem miał problemy z zaśnięciem, ale odstępy między pobudkami zawsze wynosiły te 3-4h.

Teraz też jest tak, ze czasem się zdarzy lepsza noc, ale jest ich mało. Albo są takie połowiczne.
Dzisiaj spał ladnie od 2 do 5:30. Ale między 21 a 24 obudził się 4x 🙈
Lulam, odkladam i po 5min on się czasami już wybudza. I wtedy faktycznie jest zły. Czasem mam wrażenie, że on chce spać, ale coś mu przeszkadza i dlatego zwalam winę na zęby.
Mogą być zęby, ale niedojrzałość układu nerwowego też. Czytaj, jak nie wiedziałam na co zwalić, to właśnie na to. I tak jak mówię, to jakoś przeszlo. Może daleko do ideału, ale.
Koleżanka mi kiedyś na pocieszenie powiedziała, że z jej obserwacji swojego dziecka plus dzieci znajomych czy w rodzinie wynika, że tak do 2, 2,5 lub 3 lat takie problemy są ze spaniem.

A jeszcze ci opowiem coś takiego. U nas jest w miarę staly schemat, ale często się to sypie. Raz zaśnie wieczorem o 19, raz po 20, raz później nawet o 22... I jeszcze hasa po łóżku.
Są dni, że jest regularnie tak samo, to za parę dni znów coś inaczej. Niby budzi się np o tej samej porze, a któregoś dnia nagle pobudka 5:20 (gdzie zwykle ok 7), książeczki, zabawki, hasanie... 🤦‍♀️a jak się domyślasz, przez tyle czasu (21 mies) to już mamy opracowany rytuał, plan itd. Wszystko robimy dokładnie tak samo plus minus.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiesz co, myslałam o tym, ale problem jest taki, że on syropu nie weźmie 🙈 musialabym mu zaladowac czopek. A załadowanie czopka kończy się tym, że potem przez 3 dni nie daje sobie zmienić pampersa, bo ma uraz 😂😂😂 poza tym po ostatnim szczepieniu dostał profilaktycznie i były tak samo pobudki.
Niestety jest niesmoczkowy totalnie, bo tak to moze by smoczka miał na spanie i jakoś by to poszlo, ale teraz to już go nie będe uczyć.

W ciągu dnia jest super! Szczęśliwe dziecko, bawi się chętnie, biega, tuli się, nie widać, zeby cos go bolało.
A Nurofen próbowałas? Nurofen nie ma takiego gorzkiego smaku, daje się go zdecydowanie mniej. Mój syn już dawno odmówił paracetalemolu- zaciskał zęby. A na Nurofen krzyczy mniam mniam i chce więcej 🤪
Ale na lepszy sen nie działa. Tzn po nurofenie nie budzi się co 40 minut tylko co 2h, ale nie o ten efekt ci chodzi?
Zresztą Nurofen działa przeciwzapalnie, a paracetamol nie. Więc przy zębach bardziej wskazany jest Nurofen.
 
Do góry