reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NDT-Bobath

Madlein, z tego, co dowiadywałam się na ten temat, zaświadczenie może wystawić też lekarz rehabilitacji, z którym spotkanie na pewno będziesz miała.

Kari, dziewczyno, jak ja Ci gratuluję, zazdroszczę i wogóle! Jak już wrócicie do UK (chyba, że w temacie nie jestem i już tam jesteście) to bąbel spędza czas z tatusiem, a ty udaj się do jakiegoś dobrego SPA, na caaaały dzień, albo i dwa. Należy Ci się!

Własnie! Adaśko Bąbelkowski jest wielki po prostu:)
Cieszysz się dumna mamusiu, co??:)
Suuuper!!!!!

A propos spa - poszłam dziś na masaż bo mi po prostu plecy posłuszeństwa odmawiają (Frnek u p pedagog a mamusia myk na kozetkę do sali obok). Po masazu jest jeszcze gorzej:( Pani rehabil powiedziała ze po 3 masażu sie poprawia..szlag by to.. Kurcze, wiecie jak stres włazi w mięśnie?
Idę spać dziewczynki, spokojnej nocy
 
reklama
Kari super wiadomości! Adaś to mały zdolniacha, teraz macie w miare luzik, super :-) Ja też marzę o tym dniu w którym, dr od rehabilitacji powie nam, że już ćwiczyć nie musimy... narazie tylko marzę... ;-)
 
Kamea kochana, niestety to nie dr rehabilitacji nam tak powiedziala tylko bobatowa rehabilitantka. Na wizyte do doktor czekamy do czwartku i zobaczymy co ona powie. mimo wszystko jestem szczesliwa, bo chyba rehabilitantka nie jest glupia, to dzieki jej cwiczeniom Adasko tak śmignął.

Dziekuje wam kochane za mile slowa :-)
 
Kari Super!!! Jeszcze tak niedawno czytałam jak Adaśko nie umie się dobrze podpierać na rączkach, a teraz proszę. Zuch chłopak.
Zawsze jak czytam o sukcesach waszych dziaciaczków mam nadzieję, że i my damy radę, tylko trzeba cierpliwie czekać.
Franiowamamo dzięki, jesteś kochana! Mnie też ostatnio coś postrzyknęło... Nie mogę ruszyć głową.
A płytę z nagranym knillem skąd masz? Jest przy książce? A własciwie która mam kupić? Dotyk i komunikacja, czy Programy aktywności? Dowiedziałam się, że osrodek do którego jeździmy na rehabilitację nie dostał refundacji na przyszły rok. Prawdopodobnie musimy szukać nowego... Znowu latanie po skierowania. Ehh i szukanie dobrych specjalistów...
Miłej niedzieli!
 
FraniowaMamo Kubus już raczkuje i wstaje. Nasz problem "rehabilitacyjny" jest taki, że Kuba podczas raczkowania ma zbytnio odwiedzione pośladki (jak ja to mówię na żabkę), a poza tym jedną stópkę trochę szpotawą. Mam trochę wyrzuty sumienia, bo w piątek ma kontrolę u rehabilitantki a mało ostatnio ćwiczyliśmy, bo Kuba boleśnie przechodzi ząbkowanie-miał straszną biegunkę i nie chciałam dodatkowogo męczyć go ćwiczeniami. Pośladki są do opanowania, a jeżeli chodzi o stópkę do zauważyłam poprawę. Po świetach mamy kontrolę u dr od rehabilitacji, ciekawe co nam powie...
 
Kamea kochana, niestety to nie dr rehabilitacji nam tak powiedziala tylko bobatowa rehabilitantka. Na wizyte do doktor czekamy do czwartku i zobaczymy co ona powie. mimo wszystko jestem szczesliwa, bo chyba rehabilitantka nie jest glupia, to dzieki jej cwiczeniom Adasko tak śmignął.

Dziekuje wam kochane za mile slowa :-)

Kari, najwazniejsze sa słowa rehabilitanta (mądrego), który pracuje z dzieckiem i zna je "od podszewki". Lekarz widzi dziecko przez kilka(nascie) minut tylko. Nie zawsze dzieci wtedy wszysto pokazują. Ja mam taki patent, ze na wszelki słuczaj nagrywam krasnala na komórke przed wizyta lekarską, żeby w razie czego poazac lekarzowi, gdyby Fr mam panią dr w...poważaniu:)

Kari Super!!! Jeszcze tak niedawno czytałam jak Adaśko nie umie się dobrze podpierać na rączkach, a teraz proszę. Zuch chłopak.
Zawsze jak czytam o sukcesach waszych dziaciaczków mam nadzieję, że i my damy radę, tylko trzeba cierpliwie czekać.
Franiowamamo dzięki, jesteś kochana! Mnie też ostatnio coś postrzyknęło... Nie mogę ruszyć głową.
A płytę z nagranym knillem skąd masz? Jest przy książce? A własciwie która mam kupić? Dotyk i komunikacja, czy Programy aktywności? Dowiedziałam się, że osrodek do którego jeździmy na rehabilitację nie dostał refundacji na przyszły rok. Prawdopodobnie musimy szukać nowego... Znowu latanie po skierowania. Ehh i szukanie dobrych specjalistów...
Miłej niedzieli!

Nie mam pojęcia którą:) Tę, na której jest Program wprowadzający. I tylko ten program narazie ćwiczymy.
Jutro podpypam pani pedagog kiedy wprowadza się kolejny element.

FraniowaMamo Kubus już raczkuje i wstaje. Nasz problem "rehabilitacyjny" jest taki, że Kuba podczas raczkowania ma zbytnio odwiedzione pośladki (jak ja to mówię na żabkę), a poza tym jedną stópkę trochę szpotawą. Mam trochę wyrzuty sumienia, bo w piątek ma kontrolę u rehabilitantki a mało ostatnio ćwiczyliśmy, bo Kuba boleśnie przechodzi ząbkowanie-miał straszną biegunkę i nie chciałam dodatkowogo męczyć go ćwiczeniami. Pośladki są do opanowania, a jeżeli chodzi o stópkę do zauważyłam poprawę. Po świetach mamy kontrolę u dr od rehabilitacji, ciekawe co nam powie...

Pośladki? czy nogi? cholera..nie moge sobie tego wyobrazić..
Mój Franczesko "raczkuje" z pupa na podłodze. Nogi ma ułożone w lieterę W i tak ciągnie za sobą swój odwłok..:)

Dziewczyny, o co chodzi z tym Knillem? Co to jest? I jak to działa? :)Ściagam już to z chomika, ale fajnie, jakbyście cos o tym napisały.

Przy pomocy Knilla uczymy dziecko świadomości własnego ciała. Mózg mojego Fr np ciągle nie wie, że Fr ma nogi. Więc obok pracy rehabil mamy prace pedagogoczną, zeby mózg pocwiczyć:)
Pocieranie dłoni - dłoń, naprzemienność
klepiemy sie po brzuchu - brzuch, naprzemiennośc klepania,
po głowie, będziemy sie kołysać...kooooołyyyysać razem:) pim-pam:)
i takie tam:)
Siadasz po turecku, najlepiej przed lustrem, sadzasz sobie dziecko na nogach, włączasz magnetofon i...lecimy:)
 
hej dziewczyny! gratuluje kazdej z osobna postepow u maluchow!:)
mam do Was pytanko-jak u Was wygladaly cwiczenia np na podpor albo siadanie u dzieci? my w zeszly czwartek bylysmy pierwszy raz na bobatah zwyklych wczesniej mala cwiczyla dziewczyna bobathem baby i nie wiem czy te cwiczenia ktore zalecila pani rehabilitant naprawde cos nam dadza..poki co cwicze mala zeby nie zaniedbac ale jakos nie mam stuprocentowej pewnosci...
 
reklama
Trudno to wytłumaczyć ale ja będę dziś dla kogoś nagrywać to po południu wyślę Ci link do filmu na PW. Zobaczysz jak mała ćwiczy na piłce i na podłodze podpór i jak ją uczymy siadania.
 
Do góry