reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

reklama
Dzięki Dziewczyny
ja mam chyba taką jak Ty Citronka. Jak piszesz, ze to na kilka razy starcza jedna ampułka to dobrze. A czy oczka też można nią przemywać, czy nie?

Ja używałam i do noska i do oczek wg zaleceń położnej. Po otwarciu ampułki zamykasz ją zatykając jedną z tych dwóch bocznych końcówek z zamknięcia.
 
właśnie taki mam zamiar, żeby potraktować ją jako przyjemną lekturę a jednoczesnie może parę wskazówek sobie przyswoję :), mam tez od koleżanki książkę "Uśnij wreszcie", ale to na później :-D

a co do przemywania oczek to na szkole rodzenia mówili, że można ciepłą przegotowaną wodą i ja tak właśnie będę robiła
 
Dziewczyny, jeśli zamierzacie używać sól fizjologiczną tylko do przemywania oczek to nie warto kupować całych opakowań tych ampułek. Ampułki firmy Gilbert można w aptece kupić na sztuki, kosztuje jedna ze 20gr czy nawet kilkanaście. Ja np ani razy synkowi nie przemywałam oczek solą bo nie było nigdy potrzeby. Używaliśmy tych ampułek z solą tylko do noska, kupowaliśmy na sztuki w aptece.
 
Mam pytanie do Was, do noska to jaką tą sól fizjologiczną kupiłyście? Jakiej firmy? Bo ja w aptece pani mówię,że chcę taką sól dla maluszków a ona mi jakieś takie jakby małe fiolki dała.

Ja też bym ci takie sprzedała . Pani w aptece zadbała i o maluszka i o twój portfel;-). Naprawdę te spraye do noska nie dość że drogie to mogą bardzo podrażniać delikatniuśką śluzówkę noska. A taka kropelka wkropiona ładnie nawilży a nie zrobi wentylację zatok i "mózgu" malucha:-D. Zresztą same psiknijcie sobie tym sprayem do nosa i zobaczycie jakie to "przyjemne". Ewentualnie to bym polecała takie nie "spraye" tylko "aplikatory"- np woda morska pod nazwą QUIXX.
Ja sama będę używać tej w plastikowych ampułkach po 5 ml sól fizjologiczna 0,9% ale nie gilberta bo to to samo a szkoda kasy, po urodzeniu każda złotówka się przyda. A oczka bez przesady jak nic się z nimi nie dzieje to przegotowana woda wystarcza. (babcie potrafią rumianeczek polecać ale ja odradzam, bo potrafi uczulać, hehe i rozjaśnia rzęsy;-))

http://www.alaias.pl/kksm/1499b.html
kupiłam z tego zestawu pościel, ochraniacz, falbankę i te kieszonki z boku:D mam nadzieje, że będą tak ładne jak na zdjęciach :p
Piękna ta pościel, tez mnie kusiły te paseczki.
 
reklama
i ja też kupiłam sól fizjologiczną w ampułkach i DisneMar ale tu się zastanawiam nad tym czy dobrze zrobiłam :confused: bo przecież nie psikne takiemu maluszkowi czegoś do noska.
Ja sobie ostatnio zaaplikowałam Afrin Pure sea i myślałam że mi "mózg wypłukało" :-D:szok: tak więc chyba się nie odważę użyć Disne Mar u takiego maleństwa.

Pamiętajcie o kupnie witamin K+D3 - podaję się maluszkowi przy karmieniu piersią.
 
Do góry