reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG :)

Misia, duże masz już dzieciątko! :) Ja nawet nie dowiedziałam się ostatnio, ile mój synuś waży :( Rozmawiałam wczoraj z położnymi w szkole rodzenia- mówiły, żeby absolutnie się tym nie przejmować. Podobno często bywa, że dziewczyny nie wiedzą nawet, że z łożyskiem jest coś nie tak (na NFZ nikt nie robi przecież co chwilę USG), rodzi się dziecko na 10 pkt, zupełnie zdrowiutkie, a jak rodzi się łożysko to wygląda masakrycznie.
 
reklama
Misia, duże masz już dzieciątko! :) Ja nawet nie dowiedziałam się ostatnio, ile mój synuś waży :( Rozmawiałam wczoraj z położnymi w szkole rodzenia- mówiły, żeby absolutnie się tym nie przejmować. Podobno często bywa, że dziewczyny nie wiedzą nawet, że z łożyskiem jest coś nie tak (na NFZ nikt nie robi przecież co chwilę USG), rodzi się dziecko na 10 pkt, zupełnie zdrowiutkie, a jak rodzi się łożysko to wygląda masakrycznie.

no właśnie, ja nic nie wiem o stanie mojego łożyska:dry:
 
Misia, spore już masz dzieciątko ;) A opis chyba najważniejszy ;)

Daphne, norma to norma, najważniejsze, że nie poniżej :) Zdrzemnij się, dobrze to wam zrobi ;)

Moje łożysko jak na razie jest w drugim stopniu, to na pewno ale co to znaczy i dlaczego... Hmmm... tego nie wiem.
 
Powiem Wam, ze gdybym sama nie poszła na usg do kliniki 3/4d, to tez byśmy nie wiedzieli, bo mój lekarz ostatnio usg nie robił, widzieć mnie chciał co 3 tyg, a poród najchętniej planowałby na połowę lipca.
 
Ja tylko wiem, że "łożysko w porządku" więc mogę sobie to interpretować jak chce! ale na pewno w szpitalu powiedzą o ile zrobią mi usg przed cc ;D bo jak mnie potną w środę to pewnie odpuszczą a jak w czwartek to zrobią na bank bo u nas to standard przy przyjęciu :D
 
Dziewczyny mi też lekarz na ostatniej wizycie powiedział, że łożysko jest w III stopniu dojrzałości, ale są małe zmiany i mam się nie przejmować, bo to normalne na tym etapie ciąży. nie zlecił zadnych dodatkowych usg ani ktg, powiem szczerze, że tez sie denerwuje ale przecież trzeba lekarzowi wierzyć,że jest ok. 20 mam wizyte więc zobacze jak to teraz wygląda, ale przepływy miałam ok.
 
Jestem po "technicznej" wizycie u mojej gin od skierowań na badania (w Medicover) - w sumie niewiele się dowiedziałam. Mała podobno duża (bez USG), serduszko bije, rusza się, dostałam skierowania na USG, jakieś badania - choć nie wszystkie... Wizytą jestem zawiedziona. Dobrze, że w środę mam wizytę u mojej GŁOWNEJ ginekolog prowadzącej ciąże - wtedy dowiem się co i jak.
Więc czekam na środę.
 
reklama
hej kobiety ja już po wizycie

Wyniki badań idealne!!! i na tym koniec dobrych wieści... szyjka skrócona, jak mnie zbadała to teraz plamię :no: Tętno Wikusi b.wysokie pod 180 dochodziło już mnie na szpital chciała wysłać , ale po 10 min uspokoiło się.
Powiedziała że jak chce to cesarkę w przyszłym tygodniu ogarniemy, ja jej na to że nie chce . Więc mi wyjaśniła co i jak w razie co :tak: ale jeśli przyjdzie termin i nie urodzę to tylko cc bo nie mogą mi oxy podać...:no:

KTG 24.06 O 9:00
 
Do góry