reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjęcia USG :)

kochane mam pytanie. Czy wiek ciąży zgodził wam się z wyliczonym z ostatniej miesiączki i usg?
Jeśli nie to jakie były róznice. I czy wiecie dlaczego tak moze byc
 
reklama
Ja w dniu ostatniego USG bylam według daty OM w 6t4d, a wiek maleństwa wg. USG to 6t6d więc niewielka róznica ;-)
A rozbieżności między tymi dwoma terminami wynikają z tego, że mając cykle np. 28 dniowe owulacja powinna przypadać kolo 14 dc. ale w rzeczywistości z różnych powodów może się przesunąć (czasami dość sporo ;-)) no i wtedy te dwa terminy różnią się od siebie ;-)
 
Na początku w pierwszym usg nie powinno być aż tak dużych różnic jak kilkudniowe. Ja mam też różnicę 2 dni. W tych późniejszych usg mogą wyjść duże rozbieżności, ja w 30 tyg. miałam różnicę 3 tyg. No ale syn urodził się długi i duży,

Aniołek- małe to ale widać, że ma już temperament. ja mam też ale taki punkcik że nie wiadomo gdzie się patrzyć.
 
a i ja sie pochwale moim maluszkiem cudownym :) z dzisiejszej wizyty rosnie i serdusko pieknie dzis biło do mamusi i tatausia

DSCF8642.jpg:-):-):-)
 
I ja odetchnęłam dziś z ulgą po prywatnej wizycie ze zdjęciem szkraba w dłoni :-) 2,11 cm szczęścia z mocno bijącym serduszkiem. Różnica między terminem z om a wymiarami - 3 dni. Lekarz twierdzi, że nie powinnam sobie nawet tym głowy zawracać, wszystko jest Ok, tętno ma właściwe wartości, ciąża żywa, nawet bardzo :-D Teraz w styczniu na usg prenatalne jestem umówiona - te podobno ma trwać dużo dłużej.
 
reklama
HEHE! Bo ja wiem kiedy "zaszłam" :-D a lekarz liczy po cyklu i ... wychodzi mu inaczej :)

Absolutnie się z lekarzem nie kłócę :-)
 
Do góry