reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjecia usg

reklama
Dziewczynki my juz po wizycie. Mareczek już główką w dół zwart i gotowy, 1.215 kg ale szyjka trzyma się dzielnie ibrak rozwarcia co mi ulżyło okropnie :) Pytałam o twardnienie brzuszka - do 10 razy na dzień mają mieć prawo takie bezbolesne skurcze. A oto i sprawca całego zamieszania :-)

Super foteczki:)

Mileczka zdjecia bomba!!!

Ja tez po wizycie i po glukozie -nie bylo tak zle.
Niestety dzisiaj nie robila usg-po raz pierwszy.Wszystko spoko.Ale nie wiem jak duza jest mala ,ani czy na 100% sie obrocila.
Lekarka powiedziala ,ze na macanie to jej sie wydaje ze juz zajela pozycje.Ale ze to jeszcze moze sie 100 razy zmienic.Kolejne 1,5 kg na plusie.
Powiedziala ze nie ma przeszkod jezeli chodzi o urlop,ale dwa dni pred mam i tak przyjsc.
A i dostalam przeciwciala.Czyli mam obydwie rece i pupe pokluta:-)

Cieszę się że wszystko oki oby tak dalej :)

Jestem po wizycie.. Poprawy nie ma, jak to powiedział szyjka ledwo trzyma i ,że jest taka byle jaka... Zrobił posiew, za tydzień odbiór wyników, jak wyniki będą dobre to mam sobie z Poznania zamówić pessar i dostałam skierowanie do szpitala, albo mają mi go założyć w szpitalu albo jeśli tyle wytrzymam to drugiego założy mi w gabinecie, dlatego 2-go bo dziś jest ostatni dzień i idzie na urlop... Do szpitala i tak mi radzi iść zrobić sobie zastrzyk na wszelki wielki na wykształcenie płucek, w razie jakby jednak nie udało się utrzymać ciąży :-( Przepisał jeszcze fenoterol na te moje nieszczęsne skurcze i póki co ten tydzień leżeć ,aż będę miała wyniki z posiewu... Tylko nie powiedział mi co wtedy jeśli wyjdzie mi coś nie tak, wiem tylko tyle ,że wtedy pessara nie będą mogli założyć, a co dale? nie mam pojęcia... Jestem załamana..

Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze:) Ja co wizytę się martwię i modlę żeby tylko coś złego nie wynikło !!!

U mnie po wizycie wszystko ok.. na szczęście.

Płód nisko leży ale szyjka trzyma!! :-) Uspokoiłam się :)
Infekcji nie ma, jest ładnie, czysto.. posłuchałam sobie serdunia na doplerze.. dostałam skierowanie na tokso i hbs, ciśnienie 105/70. Ważę 70kg ;p
10 sierpnia mam następną wizytę i usg ale jeszcze jestem w programie badań prenatalnych i tam może wcześniej to usg będę mieć :tak:

tricolor super zdjątka, buzia maluszka śliiiczna :)

:))

hej

ja bylam u poloznej i zmostatniej kwi wszytsko gra i trabi, wymacala mi brzuszek , pomierzy;la i na wskazniku w karcie oznaczyla ze wazy jakies 1300g
serduszka posluchalam i powiedzialam o wzytskich dolegliwosciach
pobrala dodatkowa krew na cos tam, kurde nie zrozumielam jej dokladnie
ale to ma zwiazek z tym bolem, wynik bedzie do tygodnia
mowila ze w sumie nie powinno mnie tak uwierac na zebra bo nie ma tak wysoko brzuszka
no nic, zobaczymy co wyjdzie z tego badania ...

Mam nadzieje że to nie będzie nic poważnego .

Witam i ja po wczorajszej wizycie. Malenka w porzadku, przekrecila sie pupa w dol, co mnie niesamowicie ucieszylo ( bo marze o cesarce) ale lekarz mnie i o cesarke opierdzielil, bo mam rodzic naturalnie i ch** Miala noge na wysokosci buzi, smialam sie ze rozciagliwa jak i moj F. na co on reagowal wielka radoscia :laugh2:
Kilogram na plusie, proteiny we krwi ok, wiec opierdzielu chociaz za to nie dostalam
Skreslil badanie glukozy, bo jestem szczupla, wiec sie ucieszylam ze nie bede musiala pic tego paskudztwa
No i zla wiadomosc.. mam hormon TSH tarczycy znacznie ponad norme, wiec skierowal mnie na kolejne badania, i do endokrynologa, zobaczymy co mi powie.. troche sie martwie, nie chce miec chorej tarczycy....

To moja pierwsza ciąża ale i tak jestem za cc byłam z przyjaciółką przy porodzie sn i powiem wam że bardzo cierpiała a ona silna baba jest a ja taki panikarz - nie wyobrażam sobie siebie w takiej sytuacji wrrrr

Zgłaszam się po wizycie i usg.
Na to wygląda że wszystko ok. Mocz w normie, pobrali mi krew, glukozy mieć nie będę bo w rodzinie nie ma przypadku cukrzycy i dlatego :)-D juhuuu)
Dzidziuś ułozony już główką w dół. Mierzy 27 cm i waży 1169 g. Wygląda na to że dzid tym razem będzie większy.
A co do płci...ciul!!!! nie wiem dalej!!! i babka mi powiedziała że już mało prawdopodobne że się dowiem bo ma już mało miejsca i się skuliło, nóżki skrzyżowane. Także będę jedyną która będzie miała niespodziankę przy porodzie.

Ale bedzie niespodzianka !!!
 
Ja już po wizycie a więc wszystko okey cukier w normie a tego sie bałam bo przy pco to różnie z tym cukrem, dzidzia waży około 1 kg :-) szyjka w normie, tylko ten stan zapalny co mialam przed urlopem niedoleczony i znów musze podleczyć się dowciapnie :dry: a poza tym okey aaaa jeszcze żelazo dostałam Tardyferon Fol bierzę któras z Was takie cudo? Następna wizyta 13.08 i od razu będzie robił to takie usg po 30 tyg :tak:

iracum- trochę waży co ty jesz kochana zdradź mi :-D

cieszę się że dobre wieści :) ja tez to usg będę mieć w 32 tyg.
 
ja idę do gina w 29 tc i wtedy mam mieć usg, a że idę prywatnie bo robię wtedy 4d to liczę na to że jak pójdę na kolejną wizytę, 3 tyg później (w 32 tc) już na nfz to też mi zrobi usg :)
a od kiedy się chodzi na kontrole co tydzień?
 
Ja już po wizycie a więc wszystko okey cukier w normie a tego sie bałam bo przy pco to różnie z tym cukrem, dzidzia waży około 1 kg :-) szyjka w normie, tylko ten stan zapalny co mialam przed urlopem niedoleczony i znów musze podleczyć się dowciapnie :dry: a poza tym okey aaaa jeszcze żelazo dostałam Tardyferon Fol bierzę któras z Was takie cudo? Następna wizyta 13.08 i od razu będzie robił to takie usg po 30 tyg :tak:

iracum- trochę waży co ty jesz kochana zdradź mi :-D

Ja brałam, ale teraz biorę Sorbifer Durules i lepiej mi słuzy tzn lepiej podobno sie wchłania no i faktycznie mam po nim lepsze wyniki o dziwo.

z tego co mi lekarz mówił to w PL kobiecie, u której ciąża przebiega prawidłowo w ramach nfz należą się 3xusg podczas ciąży. Na początku, w połowie i ok 30tc.

Dokładnie tak jak piszesz. "W Polsce standard ultrasonograficznego badania położniczego opracowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne obejmuje trzy badania ultrasonograficzne - przesiewowe w ciąży wykonywane w: 11 - 14 tygodniu ciąży, 20 tygodniu ciąży (+/- 2 tygodnie ), 30 tygodniu ciąży (+/- 2 tygodnie)."

ja idę do gina w 29 tc i wtedy mam mieć usg, a że idę prywatnie bo robię wtedy 4d to liczę na to że jak pójdę na kolejną wizytę, 3 tyg później (w 32 tc) już na nfz to też mi zrobi usg :)
a od kiedy się chodzi na kontrole co tydzień?

Ja miałam wizyty co 2 tyg, ale nie pamietam od którego tyg. A KTG chyba od 30 tyg się robi z tego co pamiętam.
 
ja miałam robione ktg jak byłam już po terminie 5 dni...
może to zależy od placowki,ale za ktg sie tez płaci (4 lata temu to bo coś koło 15-20zł)
zrobią Ci jak sie źle czujesz,jak im sie wyplaczesz,że Cie coś tam boli itd. w normalnym stanie kiedy pojdziesz i powiesz,ze dzis jest termin porodu to Ci zmierzą ciśnienie i z kwitkiem odprawią,bo skoro nic sie nie dzieje,to po co im du.pę zawracasz,a przecież jest czas.....
mnie takie podejście tak wkurzyło że w ostatniej chwili zmieniłam szpital na prywatną klinikę i tam już rodziłam:)
 
reklama
No niby " ... W fizjologicznej ciąży według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wskazany jest zapis KTG u każdej pacjentki, która nie urodziła do terminu porodu ...", ale "... KTG - jest także bardzo pomocnym badaniem po 28 tygodniu ciąży w każdej sytuacji, gdy wystąpiły dolegliwości bólowe brzucha i istnieje podejrzenie, ze jest jakiekolwiek zagrożenie dla płodu . Zapis KTG pozwala wiec wychwycić zagrażający poród przedwczesny i zastosować odpowiednie postępowanie i leczenie ..." ( Kardiotokografia - badanie serca płodu - Inteligentne produkty )
Myślę, że prywatnie jak się chodzi to zawsze inaczej jest bo i tak pacjent za wszystko płaci więc KTG to "standard" w gabinetach prywatnych. To tak samo jak z tym USG - prywatnie co wizytę, a na NFZ 3 x w całej ciązy.
 
Do góry