reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty i zdjecia usg

reklama
Hejka ja wizyty mam wprzychodni co 2 tygodnie i co tydzien szkoła rodzenia...
A dzisiaj mialam robione znowu USG. Mały Szymek ma juz 1200 g :) nie chcial pokazać buzi cały czas rączkami zakrywał:( ale za to pani doktor z duma pokazywała jego dorodny przydatek :p
 
A ja wklejam zdjęcie Usg z zeszłego tygodnia. DSC04306.jpg
 
to jeszcze ktg się robi? tego to nie wiedziałam, myślałam że to to tylko jak coś się dzieje. a jak często to ktg?

No niby " ... W fizjologicznej ciąży według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wskazany jest zapis KTG u każdej pacjentki, która nie urodziła do terminu porodu ...", ale "... KTG - jest także bardzo pomocnym badaniem po 28 tygodniu ciąży w każdej sytuacji, gdy wystąpiły dolegliwości bólowe brzucha i istnieje podejrzenie, ze jest jakiekolwiek zagrożenie dla płodu . Zapis KTG pozwala wiec wychwycić zagrażający poród przedwczesny i zastosować odpowiednie postępowanie i leczenie ..." ( Kardiotokografia - badanie serca płodu - Inteligentne produkty )
Myślę, że prywatnie jak się chodzi to zawsze inaczej jest bo i tak pacjent za wszystko płaci więc KTG to "standard" w gabinetach prywatnych. To tak samo jak z tym USG - prywatnie co wizytę, a na NFZ 3 x w całej ciązy.

Ja miałam kobitki KTG robione teraz w szpitalu jak leżałam...właściwie już mnie wypisali i wezwali ponownie na drugi dzień :-p...bo im się zapomniało że muszą USG lub KTG zrobić...tylko dlatego że NFZ nie zapłaci im za mój pobyt w szpitalu :baffled::baffled:...no obłęd...wróciłam więc...USG nie dałam sobie zrobić bo i tak wiedziałam że do CZMP za 2 dni jadę więc zrobiono mi KTG.

Powiem wam że to KTG w 29 tyg to ściema (no może jak szpital ma super sprzęt to ma to sens) mały cały czas im uciekał ...tetno ginęło lub aparat łapał moje ...więc taki wynik był raczej słaby...

W pierwszej ciąży miałam KTG 1 dzień przed teminem...a potem tylko w czasie porodu
 
Ja jak lezalam z blizniakami w szpitalu to codziennie mialam robione ,kazde dziecko mialo swoj czujnik.
Raz byla niedoswiadczona polozna i nie mogla znalezc tetna jednego ,tak mnie to zdenerwowalo ,ze zaczelam odrazu miec skurcze!
Przyleciala moja kochana polozna i odrazu znalazla!A jak zmierzyla ta druga!Gdyby wzrok mogl zabijac ,to by tamta padla jak mucha.
Tyle ze skurcze nie odposcily i musieli mi zwiekszyc kroplowke.
Ale wytrzymalam do 37 tyg i dzieciaczki byly zdrowe.
 
reklama
Do góry