reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze samopoczucie, nasze dolegliwości

Leika a jakiego smoka macie?
ja dzis ledwo zyje...mała ma ewidentnie problmemy z brzuszkiem...nie wiem czego ja sie najadlam ale zaczynam miec paranoje i boje sie cokolwiek jesc:-(
 
reklama
ledwie czopki pomagają, żadne jogurty, woda, chlebek razowy itd po prostu nic.... już nie mam siły...

ja już w ciąży w związku z problemami zaparciowymi przetestowałam Colon C.
to naturalny środek.
teraz też używam i polecam zdecydowanie :tak:

http://www.allegro.pl/item546894582_colon_c_light_blonnik_zaparcia_zdrowe_jelita_180g.html

środek ten działa w dolnym odcinku przewodu pokarmowego - nie jest to działanie na żołądek jak ziołowe herbatki przeczyszczające.

polecam wersję light - w niebieskim opakowaniu, bo jest dużo tańszy od wersji zwykłej w zielonym opakowaniu.

pije się dwa razy dziennie.
 
Dziękuję wszystkim za życzenia i gratulacje.
Poród był szybki za to teraz mamy komplikacje. Mała tak mi szarpała za piersi , że mam zmacerowane brodawki, aż krew się lała i próbuję to teraz wyleczyć. Najpierw byłam przeziębiona w trakcie porodu i po , a teraz temperatura , bo piersi sieją bakterie i antybiotyk zapisała rodzinna , nie dało się inaczej , 3 dni 38,5 nawracające. Mam nadzieję , że Zosi to nie zaszkodzi . Jak to mówią jak nie urok.........:biggrin2:
Baby blues już mi przeszedł . Teraz zaczynają się komplikację ze starszą córcią , szalej , chce siostrę uszczęśliwić na siłę. Gada do niej jak ta śpi itp, tłumaczenie , ze coś :szok:małej nie wolno, że coś jej szkodzi do 4 latka nie dociera. Chyba musimy to przeczekać.
 
ja mam chyba poczatki baby blues...dzis w nocy mialam malej tak dosc...normlanie jak slyszalam ze placze i wiedzialam ze to czas juz nakarmic to mialam ochote uciec z domu aby dalej od niej...maz mi pomogl bo jak tylko ja nakarmilam to zajmowal sie nia (w sumie cala noc bo spac dzis nie chciala tylko marudzila) ale ile on wytrzyma to ja nie wiem...dzien nie lepszy, mala marudna, boli ja brzuszek ja sie boje juz cokolwiek jesc...ryczec mi sie chce...
 
mala marudna, boli ja brzuszek ja sie boje juz cokolwiek jesc...ryczec mi sie chce...

U nas jest podobnie mały marudzi, czasami pręzy się i strasznie płacze. Cały czas się zastanawiam co mogło mu zaszkodzic z mojej diety, ale nie jem nic co mogłoby wywołać u niego bóle brzuszka.
Boje się wprowadzić cos nowego i jem wkółko to samo, Młody ma 1 miesiąc, więc wydaje mi się, że już możnaby wprowadzić coś innego.
A jak u Was jest z Waszą dietą co jadacie?
 
ja jem praktycznie wylacznie to co dostawalam w szpitalu...wszytsko takie bezplciowe ze szok...
ryz, marchewka, kurczak, ziemniaki, jablka, buraczki czerwone, pieczywo z maslem roslinnym, ser bialy...praktycznie tyle...
zaczelam wprowadzac nowe rzeczy...zjadlam pare razy kanapke z dzemem jagodowym, kanapke z wedlina...a teraz sie zastanawiam czy to jej moglo zaszkodzic...jakbym wiedziala ze ja bede jesc tylko ryz z mlekiem to bedzie sie czula dobrze to bym rok ciagnela na tym ryzu trudno...ale kto da mi liste rzeczy ze 100% pewnoscia ze mala bedzie sie czula ok?
 
dziewczyny chyba niekoniecznie nasze jedzonko może wywoływać kolki, więc bez sensu żebyście się zastanawiały co złego zjadłyście :baffled: po prostu dzieciaczki mają słabo rozwinięty układ pokarmowy i pewnie stąd to wynika.... trzeba to przeczekać i już.... :-(
 
mamjakty...wiesz jak to jest (kazda z nas tutaj to pewnie wie) ze gdybysmy mogly to bysmy nieba uchylily naszym skarbom...gdyby mi ktos zagwarantowal ze jak bede jesc tylko ryz albo tylko chleb i pila wode to mala bedzie sie czula rewelacyjnie to tak bym robila...
a ja sie czuje jak niewidoma w tym temacie, nie mam pojecia co jesc, boje sie zjesc cokolwiek...jak tak dalej pojdzie to z nerwow strace pokarm:-(
brzuch mnie ze stresu boli ciagle, chodze i poplakuje ciagle...to na corcie dobrze tez nie dziala:-(
ide wypic melise:-(
 
reklama
z maslem roslinnym,

zdrowiej będzie jak będziesz używała masła prawdziwego - takie jest wskazane dla matki karmiącej;

tutaj trochę o diecie: Dieta kobiety ciężarnej i matki karmiącej piersią :: MediWeb.pl

znalazłam jeszcze takie coś:

DIETA KARMIĄCEJ MATKI

PRODUKTY NIEWSKAZANE:
1 - produkty mogące wywołać kolkę, wzdymające
2 - produkty mogące wywołać uczulenie


OWOCE • cytrusy2(głównie pomarańcze)
• pestkowce1 (śliwki, morele, wiśnie, czereśnie)
• truskawki2, maliny2, jagody2, poziomki2
• gruszki1
• kiwi

PIECZYWO
Wszystkie zboża prócz ryżu i kukurydzy trzeba wyeliminować w przypadku uczulenia na gluten i celiakii

PRODUKTY ZBOŻOWE
Wszystkie zboża prócz ryżu i kukurydzy trzeba wyeliminować w przypadku uczulenia na gluten i celiakii

MIĘSO I WĘDLINY
wyeliminować w przypadku skazy białkowej
• cielęcina
• wołowina
• baranina
• zupy gotowane na kościach
• podroby (parówki, pasztety, konserwy)

RYBY I JAJKA
• wędzone1, smażone1 i marynowane1
• „owoce morza” 2

PRODUKTY MLECZNE
wyeliminować w przypadku skazy białkowej
• mleko w czystej postaci,
• sery pleśniowe, śmietana

WARZYWA
• kapusta1, kalafior1
• groch1, bób1, fasola1
• cebula1, czosnek1 ( ponadto zmieniają smak mleka)
• nowalijki1
• kukurydza z puszki1
• papryka1
• chrzan1

TŁUSZCZE
• smalec

PRZYPRAWY I DODATKI
• ostre przyprawy: papryka1 chili1, pieprz1, kurkuma,
• aspartam2, benzoesan sodu2, wzmacniacze smaku,
• musztarda1, chrzan, ketchup, ocet1
• orzechy2
• kakao2, czekolada2
• kawa i mocna herbata parzona ponad 5 minut

PRODUKTY ZALECANE

OWOCE
• jabłka ( lepiej obrane)
• banany ( umyte przed obraniem)
• rozcieńczony sok z czarnej jagody i z aronii
• kisiele i kompoty domowe ( np.. z suszonych śliwek)

PIECZYWO
Wszystkie gatunki pieczywa ciemnego i jasnego.

PRODUKTY ZBOŻOWE
• wszelkie kasze
• ryż
• makarony - uwaga na jajka!!!!

MIĘSO I WĘDLINY
• drób ( indyk, kurczak)
• królik
• wieprzowina chuda
• mięso gotowane lub duszone

RYBY I JAJKA
• ryby morskie najlepiej gotowane 1 raz w tyg.
• jajka gotowane 1 - 2 w tyg.

PRODUKTY MLECZNE
• jogurty w tym owocowe
• kefiry, maślanka
• żółty i biały ser

WARZYWA
• ziemniaki
• marchew, buraki
• pietruszka, seler, szpinak, brokuły, szczaw
• koperek
• soja – przy skazie białkowej bardzo uważać !!!
• sałata, cykoria, kapusta pekińska, ogórki

TŁUSZCZE
• oleje, szczególnie oliwa z pierwszego tłoczenia na zimno
• masło

PRZYPRAWY I DODATKI
• sól
• majeranek, kminek, koperek, anyż, natka pietruszki,
• cukier

UWAGA Przy podejrzeniu alergii u dziecka matka prowadząca dietę eliminacyjna nie je również: soji, mleka i jego przetworów (również masła), ryb, jajek, makaronów jajecznych, białego pieczywa, wyrobów cukierniczych, wędlin i wyrobów garmażeryjnych, owoców egzotycznych (banany, kiwi, morele) i ich przetworów. W trakcie tak restrykcyjnej diety konieczna jest suplementacja witamin i minerałów oraz konsultacja lekarska.
 
Do góry