reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze poporodowe samopoczucie, ile wagi gubimy? :)

hej dziewczyny
widze ze ostro walczycie z waga i tak trzymac
ja zdradze Wam moj sekret mam nadzieje ze i Wam pomorze.
Przed ciaza wazylam 60-64 kg,kiedy zaszlam w ciaze wazylam 60 kilo.Strasznie balam sie ze ciezko bedzie mi zrzucic kilogramy po ciazy bo niestety mam sklonnosc do gromadzenia cialka.Fakt iz w ciazy nie przytylam zbyt wiele (9 kilo)moze i ulatwil cala sprawe.Jednak po urodzeniu coreczki spadlo mi zaledwie 4 kilo z czego mala wazyla 3050g.Do tego zmeczenie opuchnieta buzia podkrazone oczy masakra.Nic na mnie nie pasowalo wywalilam wszystkie ciuchy do PCK no i teraz tego zaluje.3 miesiace po porodzie,wazylam wtedy 65 kg kupilam przypadkiem w Realu gabke do masazu przeciw celulitowi,kosztuje cos kolo 3 zl.I obiecalam sobie ze bede sie masowac.Kochane ta gabka dziala cuda.Nie dosc iz pozostawia skure gladziutka ,peelingi niech sie schowaja.Tylek jakis mi sie zrobil gladki no i nie wiem kiedy i jak tak naprawde zgubilam zbedne kilogramy.Masowalam sie pod praysznicem codziennie rano i wieczorem,potem krem z avon na celulit i zmniejszenie obwodu i zakladalam na brzuch taki pas wyszczyplajacy,i pod koc zeby bylo cieplo,to glownie wieczorami jak coreczka juz spala.Polecam tez kupic sobie takie gacie obciskajace,to tez jest dobra rzecz bo nie pozwala za bardzo na to by skora sobie wisiala.Je glownie zakladalam rano w dzien jak musialam wyjsc na spacerek.Do tego wszystkiego czasem ale naprawde czasem kilka brzuszkow,duzo tez tanczylam z moja coreczka na rekach,no wtedy wazyla jakies 4 kilo wiec moglam sobie na to pozwolic.Duzo ruchu spacerow,zreszta nawet bedac w domu caly czas jest sie w ruchu.
I co chyba najwazniejsze zadnych kolacji,co najwyzej jablko lub jogurt,a tak poza tym normalne sniadanie i objad.
Dziewczyny im bardziej sie bedziecie nakrecac i wmawiac sobie ze jestescie na diecie tym bardzie przestanie to dzialac.Wasz organizm przestawi sie na nagly spadek energii i w efekcie zacznie magazynowac zamiast gubic cialko.Wiem to sama po sobie ze im bardziej sobie mowilam jestem na diecie nie moge czekoladki batonika tym wiecej ich zjadlam i wiecej musialam ze soba walczyc.
W ten sposob w od momentu kupna tej gabki i dokladnego masazu i calej reszty do lutego tego roku czyli w 4 miesiace schudlam okolo 12 kilo.Teraz waze 53-54 kilo i waga utrzymuje sie caly czas.Naprawde jem normalnie sniadanie obiad tylko jakas skromna przekaska na obiad,oczywiscie uwazam na slodycze by nie przesadzic,ale nie wykluczylam ich calkowicie ze swojego jadlospisu.No i nie zapominam i masazu gabka.
mam nadzieje ze i wam pomoze.
pozdrawiam i zycze powodzenia
 
reklama
tylko nie pomyslcie ze ja tu sobie weszlam by Wam zagrac na nosci czy tez sie chwali.Kurcze nigdy w zyciu nie wazylam tyle co teraz,no chyba ze jak mialam 15 lat i to tez bym sie zastanawiala bo zawsze bylam baba jak trza.Fajnie by bylo gdyby ktorejs z Was pomogly te masaze jak mi.Na pocatku mozecie odczywac lekki dyskomfort bo gabka jest dosc szorstka ale pozniej slora sie przyzwyczai,a jak dodatkowo poczujecie efekt gladkiej sory to napewno polubicie te gabeczke.A zapomnialam o tym by na koniec kapieli zrobic sobie przysznic dosc chlodna woda.
pozdrawiam
 
Monia no tak, innej możliwości nie widzę.

Ivonka na pewno to może działać, ale przy tym wszystkim trzeba coś robić - ograniczyć się z jedzeniem słodkiego, dużo ruchu...
 
Lorien no coz wszystkie wiemy ze slodycze w zbyt duzych ilosciach szkodza i nie sa zbyt laskawe na nasze wymiary.Jednak ja naprawde nie mialam sily ani za bardzo czasu na jakies dodatkowe cwiczenia,bieganie itd.Robilam wsyztsko przy dziecku i robie a wiecie przeciez ile to pochlania energii,poza tym przeciez spacer z dzieckiem to tez ruch.Nie powiem bo czasem zal mi bylo ze nie moge zjesc calej czekolady czy podelka ciasteczek,jednak wolalam wziac kawalek nizby mialy chodzic za mna.Nie trzymalam jakiejs drakonskiej diety nie liczylam kalorii z kalkulatorem w reku. Mysle ze tu pobudzona zostala limfa co poprawilo przemiane materii i dlatego to wsyzstko razem dalo skutek.
Kurcze a ja tyle czasu wydawalam kase na jakies bzdetne pigulki cud,herbatki ziola i inne bzdury.
Sprobowac warto jesli nei poskutkuje to bedziecie mialy piekniejsza i milsza w dotyku skore
powodzenia
 
reklama
Do góry