reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

nasze podwójne wózki

Czesc drogie mamy, moze mi pomozecie bo mam nie lada problem z wyborem wozka dla moich dwoch synkow...
A mianowicie mam dosc duze dzieci, to jest jak na razie jedno, bo drugie jest jeszcze w brzuszku. ;) Leo ma teraz 15 miesiecy, wazy 15 kg i mierzy 88cm, a za trzy miesiace urodzi mu sie braciszek. Musze kupic podwojny wozek, ale wlasnie nie wiem jaki.
Zastanawialam sie nad nowa wersja DUETTE peg perego, ale nie jestem do konca przekonana, bo jakis taki on duzy, slyszalam rozne opinie na temat jego prowadzenia, a w dodatku cena tez niezla. :baffled:
Mysle tez o ktoryms modelu GRACO, ale nie wiem z kolei czy nie bedzie za maly dla mojego starszego "wielkoludka" - te z was ktore go maja, do ilu kilogramow wozilyscie w nim dziecko?
A ktory GRACO lepiej wam sie podoba ten duo system czy quattro?
Bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi - podpowiedzi, bo mam niezly metlik w glowie, a cos trzeba bedzie w koncu wybrac...
 
reklama
Ja jezdze trojkolowcem Joggerem Instep safari i jestem nim mega zachwycona.
Mam tez fisher Price - jedno za drugim ale nie polecam na codzien, bo ciezko sie pod cokolwiek podjezdza
 
Peg perego bardzo mi sie podobal ale byl strasznie drogi. Ogladalam w sklepie i wyglada na stabilny wozek, ma duze kola i jest ladny. Miedzy moimi dziecmi jest 18m-cy (i 4 dni) roznicy i Patryk teraz juz niezbyt chetnie jezdzi w wozku, woli isc ale jak mu sie zmecza nozki to siada, ale za maly jest jeszcze na wozek z podestem dla starszaka. MOja rada taka nie wydawaj majatku na wozek podwojny bo przy tej roznicy wieku dlugo nim nie pojezdzisz.

Ja mam Quattro Duo i jestem zadowolona. Julia jezdzi w nim od urodzenia, swietnie sprawdza sie jako wozek dla noworodka i starszaka. Limit wagowy przedniego siedzonka to 50 funtow czyli jakies 22-23kg.WOzek jest fajny tylko bardzo ciezki i dlatego wkrotce chce sie go pozbyc. Teraz potrzebuje czegos lzejszego i chce kupic Phil&Teds, ma te zalete ze moze sluzyc takze jako wozek pojedynczy, jest lekki i moglabym porwadzic Patryka za raczke a gdy sie zmeczy to go posadzic, Graco ciezko jest prowadzic jedna reka. na moje oko Phil&Teds nie za bardzo jednak nadaje sie dla noworodka bo tyl nie rozklada sie calkiem na plasko.
 
zaraz zaraz
dla noworodka miejsce w philu jest
jest taka opcja...
chodzi mi o te zdjecia po prawej

E3RedPositions.jpg


E3Positions.jpg
 
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi dobre kobiety!
I jeszcze o tym GRACO "Quattro" - katiNJ napisalas, ze limit wagowy to te 50 funtow, a skad masz te informacje, bo fajnie by bylo, gdyby rzeczywiscie tak bylo... Bo ja patrzylam na wloskiej stronie GRACO (mieszkam we Wloszech) i tam jest napisane, ze do 15 kg.... :confused2::sorry:
Na przyczepke mysle, ze na razie jest za wczesnie, bo ja mam do pokonania 3 km "polnej drogi" gdzie jezdza samochody i Leo jednak musi siedziec w wozku w tym czasie.

A jak oceniacie kola tego GRACO "Quattro" - nadadza sie wlasnie na takie "polne drogi"???
 
Dziewczyny, wlasnie przegladalam na ALLEGRO te wozki GRACO "Quattro tour" no i znalazlam pewna ciekawostke co do wagi dzieci wlasnie, spojrzcie same, w tym opisie jest napisane, ze maksymalnie 15 kg:
GRACO QUATTRO DUO NOWOSC 08 FOLIA GWAR PL WYS 0zl (311692079) - Aukcje internetowe Allegro
a tu z kolei, ze dziecko z przodu moze miec 22,7 kg, a to z tylu 18 kg:
WOZEK GRACO QUATTRO TOUR DUO NOWE KOLORY NA 2008 (306808272) - Aukcje internetowe Allegro

Rozumiecie cos z tego? :eek: Czy to sa te same wozki, czy ten drugi moze nowszy, z najnowszej kolekcji, hm...?:rofl2:
 
Na stronie graco jest do 50 funtow www.gracobaby.com/catalog/product.aspx?modelNumber=6K00GNI3&productID=1420&tab=recommended&CategoryID=2&subCatID]Graco: Quattro Tour

Graco Quattro Tour Duo Stroller in G Galore - Graco - Babies "R" Us Tutaj tez do 50 Funtow

Mysle ze to chyba blad z tymi 15 kg, we wszytskich sklepach jest napisane:Toddlers (up to 50 pounds) in the front seat

1 funt to 0,45 kg czyli przeliczajac na na kg to 22,5kg
\
Na polskiej stronie graco pisze ze do 15kg. Graco Europe - QUATTRO TOUR DUO Dziwne
 
katiNJ - tak sie zastanawiam tylko, czy te wozki do ktorych linki wkleilam sa TAKIE SAME, bo ten pierwszy ma barierke na przyklad z przodu, a drugi nie ma...?
 
To jest ten sam wozek, mozesz zamontowac albo barierke ktora sluzy jako oparcie dla fotelika samochodowego albo te kubeczki. ja mam barierke bo Patryk wkladal nogi w kubki i wygladal jak na fotelu ginekologicznym, jezdzil w tej pozycji:-D I Barierka i kubeczki sa w komplecie.

W mojej instrukcji tez jest do 50funtow:eek: Chyba ze na Europe robia jakis inny wozek. Najlepiej napisz maila do Graco, tylko nie do polskiego bo tam Ci na bank nie odpowiedza, przynajmniej do mnie nie odpisali.
 
reklama
No wlasnie, na wloskiej stronie tez niby do 15 kg, tylko, ze tam sa tylko dwa modele w dwoch kolorach i maja barierke z przodu, nie sa w tych samych kolorach co na allegro i na oficjalnej stronie GRACO, wiec moze to jednak nowszy model, hm...
 
Do góry