reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maluszkowe rozterki

To u was tez dużo ząbków-gratulacje.
My stosujemy szczoteczke i pastę COLGATE Smiles dla dzieci w wieku 0-2 lat


Troche mu sie sypnelo, to prawda:-D
My stosujemy tej samej pasty. Pisze na niej zeby skolsultowac z dentysta przed uzyciem, ale ja nie pytalam skoro jest 0-2, wiec jest ok- tak mysle;-) A Ty bylas na konsultacji?

Buziaczek, ciesz sie narazie usmiechem Blani bez zabkow( bo pozniej juz nie bedziesz miala tej mozliwosci;-)) A i na nia przyjdzie pora. Moj pierwszy ma zabki, za to Twoja Blania wczesniej zaczela raczkowac:tak:
 
reklama
Buziaczku, ja tak jak Ty chcialam dawac Victorowi 5 posilkow dziennie( taka zasada przynajmiej jest przyjeta w pl).
Ostatnio byla u mnie health visitor i powiedziala zeby dawac 3 posilki ze 5 to za duzo, ewentualnie jakies male deserki po objedzie i kolacji i ja narazie tego sie trzymam, aczkolwiek i ja ciekawa jestem jak u Was to wyglada?
 
Troche mu sie sypnelo, to prawda:-D
My stosujemy tej samej pasty. Pisze na niej zeby skolsultowac z dentysta przed uzyciem, ale ja nie pytalam skoro jest 0-2, wiec jest ok- tak mysle;-) A Ty bylas na konsultacji?

Buziaczek, ciesz sie narazie usmiechem Blani bez zabkow( bo pozniej juz nie bedziesz miala tej mozliwosci;-)) A i na nia przyjdzie pora. Moj pierwszy ma zabki, za to Twoja Blania wczesniej zaczela raczkowac:tak:
Wymaga konsultacji jeśli dziecko przyjmuje fluor pod inną postacią np.w kropelkach dlatego żeby nie przekroczyć dziennej dawki fluoru.
 
Julkowa, dziekuje za info, teraz nie musze sie juz martwic;-) i spokojnie mozemy szorowac nasze kielki:-D W pl, bym poszla do dentysty, ale tutejszym jakos nie ufam;-)
 
5 posiłków? ło matko, to ja wyrodna jakaś matka jestem.....:szok::-(
Słuchajcie a ile dajecie sztucznego mleka wszym Smykom? np. na noc ile dzieci wypijajaą takiego sztucznego mleka? Bo mój Dawidek to wieczorem wypije może 150 ml i więcej nie chce potem robi rzut na cyca i idzie spać. Tylko że śpi po 2 godziny i się budzi :-(.
I jeszcze czy dajecie jeszcze na obiad papki takie zblenderowane? Jak są większe kawałki to Dawid ma odróch wymiotny :-(i właśnie się zastanawiam co robić.
 
reklama
5 posiłków niech pomyślę.Je na pewno śniadanie (bułeczka z masłem lub kaszka smakowa)i obiad,oprócz tego cycus na żądanie czyli co jakieś 3 godz bez względu na to czy to po obiedzie czy śniadaniu musi być i już.podwieczorek banan z jabłkiem lub gotowy deserek.W miedzy czasie jakieś ciasteczka ,chrupki, jogurcik także nie wiem nawet ile tych posiłków dziennie jest.
A co do papek to jeśli gotuję sama to gniotę widelcem a mięsko siekam,uzywając słoiczków to tam są kawałki dostosowane do wieku (9mc) na początku Julek też miał odruch wymiotny ale teraz juz jest ok.Trzeba dziecko stopniowo przyzwyczajać i uczyć żucia bo później może być problem.Mojej koleżanki córcia 15mc do tej pory je papki bo właśnie bo nie jest nauczone jeść kawałeczków.
Miksuje blenderem tylko banana z jabłkiem Julkowi to bardzo smakuje bo coś ostatnio straciła apetyt na same jabłka.
 
Do góry