reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

yenefer my jak jedziemy samochodem gdzies to ja siedzie z dzieciakami z tyłu, w środku, caly czas mam je na oku i jest i wygodnie.

gosia
ja dawalam malej na poczatku hippa, ale ciagle miala napady placzu, mama mi polecila koperek, tzn nasiona w saszetkach (ziółka) i to im daje do picia, odtad placz sie skonczyl i problemy z kupkami i bąkami też, a jak ktoregos dnia nie dam do picia to placz wraca.
 
reklama
witajcie
wreszcie się dobiłam do kompa i mogę coś skrobnąć bo miałam mały zawrot głowy
przed świętami wielkie porządki, gotowanie bo pierwszego dnia były urodziny mojego starszaka, dodatkowo dzieciarnia mi chorowała Oskar przeziębiony, Igor antybiotyk i Laura katar no i czasu miałam bardz mało a wieczorem byłam tak padnięta że nawet o komp. nie pomyślałam
no ale pomalu się wszystko normuje tylko Roksanka zaczeła kasłać więc pewnie i jej choroba nie oszczędzi :(

nawet nie wiem kiedy święta zleciały i dużo nie podjadłam bo wciąz się dietkuje już 8 kilo mniej
 
dzięki za porady
zakupiłam Bebilon Comfort zobaczymy, do picia podaję herbatkę z kopru włoskiego łagodną,czasem wodę. Mam nadzieję,że przygody brzuszkowe się skończa bo szkoda maluszków.
 
dzięki za porady
zakupiłam Bebilon Comfort zobaczymy, do picia podaję herbatkę z kopru włoskiego łagodną,czasem wodę. Mam nadzieję,że przygody brzuszkowe się skończa bo szkoda maluszków.

ja również mam herbatkę Hippa ziołową ułatwiającą trawienie - nie wiem czy to jej zasługa ale jak do tej pory kolek brak.

yenefer my jak jedziemy samochodem gdzies to ja siedzie z dzieciakami z tyłu, w środku, caly czas mam je na oku i jest i wygodnie.
luckaa ale ja się nie mieszczę między foteliki samochodowe:no: Albo masz duży samochód, albo filigranowa z ciebie babeczka:-) Ja póki co musiałabym odkroić sobie po pół pośladka z każdej strony żeby usiąść między dziewczynkami:-D:-D:-D

Majka 8 kilo! Szacun kobieto!:tak:

Udało nam się zapisać do neurologa dziecięcego na jutro. Ciekawe jak wygląda taka wizyta, co powie lekarz, czy potrzebna będzie rehabilitacja? Zobaczy się...
 
Witam!
Moje maluchy maja juz 11 miesiecy:) I powiem wam ze wcale nie jest latwiej, a raczej odwrotnie. Nie chodza jeszcze ale raczkuja i to kazde zawsze w innym kierunku. Wspinaja sie na wszystko nawet na siebie nawzajem:sorry2:No i od niedawna zaczely sie walki o zabawki i pirwsze ataki zlosci jak np nie chca zeby im pieluche zmienic..
Z drugiej strony to super wiek bo tak szybko teraz wszystkiego sie ucza:tak: Pokazuje jezyki, tancza, robia papap ale razem nie bardzo chca sie ze soba bawic, raczej nasladuja siebie nawzajem, jak np. siedza w swoich krzeselkach przy stole. Od kilku dni same pija z normalnych (otwartych) kubeczkow:-) Ech coraz mniej przypominaja dzidziusiow coraz bardziej male dzieci...pomyslec ze rok temu jeszcze ich na swiecie nie bylo....
 
Witaj Iwee :-) Ty to masz prawdziwą gromadkę. Jak Wy sobie dziewczyny radzicie z czwórką lub trójką dzieci? Jestem bardzo ciekawa, bo zawsze marzyłam o trójce dzieci i nie wykluczam, że w przyszłości, jak zdrowie i finanse pozwolą, postaramy się jeszcze o dzidziusia :-D
 
jestem justys jestem;) co raz czesciej sama w domku bez pomocy wiec malo czasu na pisanie , ale regularnie podczytuje;)
zgodze sie z toba co do bebilonu. jemy o od samego poczatku i odpukac u nas tez sie nic nie dzieje. czasami sobie Oliwia posteka i posapie w trakcie snu , ale polozna mowila ze to ciezkie trawienie z przejedzenia;) daje jej wtedy smoczek zeby pociumkala i jej przechodzi.
dziewczyny , a jakie wy macie te ziolowe herbatki z HIPP, mowiecie o rumianku i koprze, czy jest jakas jedna co ma rozne ziola pomieszane? bo juz zglupialam. ja stosuje koperek i rumianek. dziewczyny moje to dwa rozne swiaty i kazdej inna przypadla do gustu:) jendak z ta koperkowa pediatra kazala nam uwazac i sie obserwowac, bo podobno nie kazde dziecko koperek toleruje i moze on spowodowac jeszcze wieksze wzdecia czym bylam zszokowana. podobno ja jako dziecko bylam takim przypadkiem, mama mi mowila, ze wywolywal on u mnie jeszcze wieksze gazy i wzdecie brzucha niz przed i w zamian poili mnie herbatka z kminku.
poki co u nas dziewczyny rosna ladnie i mamusi duzo nie w dupke nie daja;) w nocy wstajemy tylko 2 razy na karmienie ( a nawet w zasadzie razz bo drugie karmienie to juz kolo 5-6 nad ranem). w dzien tez tfu tfu ladnie spia. oby tak dalej!!! (to bede je wtedy na "rekach nosic" za to , ze sa takie grzeczne)
 
Pauli z tą herbatką koperkową to prawda. Czasem przynosi odwrotny skutek. Ja też w dzieciństwie nie mogłam tego pić, a nawet teraz jak wypiję sobie taką herbatkę, to potwornie boli mnie brzuch. Moje panienki mają to chyba po mnie, bo też mają straszne wzdęcia.
 
a jakie wy macie te ziolowe herbatki z HIPP, mowiecie o rumianku i koprze, czy jest jakas jedna co ma rozne ziola pomieszane? bo juz zglupialam. ja stosuje koperek i rumianek.
Ja mam herbatkę HIPP "Herbatka ułatwiająca trawienie" zawiera ona wciąg z rumianku, koperku i anyżu i można ją stosować po 1 mieiącu życia. Kupiłam w markecie.
 
reklama
No i pediatra mowila tez zeby zrobic kontrolnie morfologie bo blizniaki maja sklonnosci do niedoborow zelaza i anemii. Takze tez zrobimy.

I jak te kolki? Przeszły? Mam nadzieję że tak... :-)
My podajemy dzieciom Ferrum Lek - Amelce od urodzenia, a Emilce odkąd skończyła 2 miesiące.
Morfologie mają obie na granicy normy, więc lekarz zdecydował żeby im jeszcze troche tego podac :-) P.S. Jakbyś musiała podawac żelazo to wiedz że plamy z niego schodzą w praniu :-p:-p
 
Do góry