reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Kasiu no niestety musi byc rownowaga w przyrodzie, Twoje wczesniej ladnie spaly kiedy moje prawie nie spaly:-Dniedlugo sie pewnie znowu im odmieni bo to takie okresy sa. Tylko mam nadzieje ze moim sie nie odmieni:-D
O boze to troche zakuwania przed Toba jeszcze! Byle do lata!
Moje dziewczyny same ostatnio wlaczaja tv cwaniary, albo ja cos ogladam a one mi wylaczaja i mowia KONIEC FILMU! NA DÓŁ IDZIEMY! w szoku jestem w jakim tempie te dzieci sie rozwijaja! Wogole umia liczyc do 3 a jak dalej licze np cztery to one krzycza PIĘĆ albo ja osiem a one DZIEWIEĆ, wiedza co jest po czym. Z alfabetu umia ABC ale ostatnio na spacerze powtorzyly za mna caly po literce:)moje madre dzieci:-)beda sie w szkole nudzic:D
A co do nocnikow to my mamy juz od ponad roku. Ostatnio nawet dziewczyny, a bardziej Majka siada na niego i posiedzi chwile..pchaja sie na nasz kibelek duzy i musze nakladke kupic bo moze nocniki je nie kreca i od razu beda na kibelek robic. Ale takie prawdziwe odzwyczajanie od pieluch zaczynam na wiosne, lato bo do wrzesnia musze sie pozbyc ostatecznie jakby do przedszkola mialy isc.
Bardziej od pieluch mecza mnie te smoczki wstretne!

Madzia czyli nie jestem sama bez sniegu;) jeszcze wszyscy mnie deneruwja i o sankach pisza;(
Oj najgorsze to te remonty, ale jak trzeba to trzeba, przezyjecie jakos:/

Iwona no tak 30stka robi swoje. Jeszcze chwila i pewnie tez osiwieje:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
oj faktycznie te nasze dzieci są niesamowite - fajnie jest je teraz obserwować bo dużo rzeczy kojarzą i łączą znaczenia :)

Ania no ale twoje to są genialne z tym alfabetem, moje liczą do czterech ale potem zaraz jest osiem :)))))
Dziewczyny mają nocniki od 10m-ca ale chcę im teraz kupić coś wyższego i stabilniejszego, takie male kibelki.
Iwona ja już stwierdziłam nawet że mają tyle zabawek że nie potrafią się nimi bawić bo nie wiedzą za co się brać. My z mężem myślimy już o jakimś placu zabaw do ogródka na wiosnę i na to będziemy kaskę zbierać. No bo musi być i domek i zjeżdżalnia i dwie chuśtawki :)))
 
Aniu - ja już przed 30-tką miałam siwulce! :)
Kasiu - no my tez domek chcieliśmy kupić i zjeżdżalnie więc może i na to pójda pieniądze. Widziałam też takie fajny stolik piknikowy z parasolem i siedzeniami. Zaraz poszukam to wkleję może. Już mam:
904_max_image1.jpg
 
Kasiu miedzy naszymi dziewczynkami jest miesiac ponad roznicy a to bardzo duzo naprawde! zdziwisz sie jaka bedzie roznica za miesiac! mnie kazdego dnia tak zadziwiaja! Np dzisiaj rano Julcia sie obudzila i woła: MAMUSIA TAJAJ POCHU, DAJ MEKO JULCI (tzn. wstawaj spiochu, daj mleko):-Dale sie usmialam a ledwo oczy zdazylam otworzyc:-D

Co do tych nocnikow to wlasnie tez myslalam o tych kibelkowych, ale duzo osob co maja dzieci odradzalo mi bo podobno jak nie ma zainteresowania tymi za 15zl zwyklakami to prawdopodobnie im wymyslniejsze tym mniejsze jeszcze zainteresowanie..i zostalam przy tych ale widze ze ostatnio sie z nimi zaprzyjazniaja, fakt ze nie wiele robia do srodka ale zawsze cos bo siadaja chociaz:)

Dobre z tymi Majami pod parasolem:-Dtak jak u nas na ur na 6 dzieci byly 3 Maje! Gdybym teraz miala im wybrac imiona, napewno byly by inne!

Iwona bardzo fajny ten stoliczek z parasolem! My mamy juz do ogrodu domek, zjezdzalnie, piaskownice, bujak ale oczywiscie juz mysle co by nowego sie przydalo jeszcze!moze wlasnie cos takiego:-)mysle tez o jakims namiociku i tunelu z ikei:tak:albo cos takiego fajne tez: http://allegro.pl/namiot-dla-dzieci-wigwam-tunel-iglo-do-ogrodu-8703-i2078720889.html
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny mam pytanie do kiedy służyły Wam leżaczki/bujaczki?
mam wrażenie że moja młodzież coraz mniej zainteresowana, zaraz chcą w nich siadać albo wstawać a jak zaczynają się wiercić to leżaczki aż skrzypią:szok:i już nie wiem czy nie za duzi są na to?
dzięki
 
Karola u nas to dlugo sluzyly, dziewczyny mialy chyba poltora roku jak sprzedalismy. Mielismy te Fisher Price'a do 18kg co pozniej jako krzeselka tez sluza, moje tez wstawaly na nich cudowaly ale ogolnie ponad rok byly przydatne napewno.
 
Karola służyły wydajnie póki dziewczyny nie zaczęły same siadac, kilka razy mi się zdarzyło że siadły i przechyliły się do przodu upadając na twarz:szok: Dlatego uważaj, jak tylko zaczną się w nich dźwigać to bacznie obserwuj co w nich robią.
Obecnie leżaczki przeżywają reaktywację ale teraz to już jest zupełnie inna funkcja i inna historia:-D

Ania Bardzo fajny ten zestawik, ale to chyba typowo do ogrodu bo wydaje mi się że sporo miejsca zajmuje. Ja znowu złożylam tunel i wylądował na poddaszu, za jakiś czas znów go zdejmę i będzie radocha.

Nocniki to mimo wszystko kupię bo chcę mieć takie z wyjmowanym wkładem żebym mogła umyć sam wkład a nie cały nocnik, poza tym nasze są jakies wywrotne i mało stabilne.
 
Dziewczyny wczoraj sie pochwalilam ze wyniki dobre i co???
Max ma znowu temperature buuuuuuuu!!!!

Co do ogrodka ja na szczescie wiekszosc mam z glowy :-)
Mamy domek, piaskownice, zjezdzalnie mala i duza a raczej wielka( i tu bede kombinowac jak ja zabe oieczyc zeby tylko Max na nia wchodzil)
Hustawke tez mamy ale musze jednak kupic podwojna.
No i stoliczek obowiazkowo! Mamy tam takie krzeselka i stolik ale ja chce wlasnie takie laweczki z parasolem:-)
 
reklama
no kup kup - widze że zmieści się pod parasolem, Maja, Jula, Maja, Lena, Maja i Julcia:-D 3xMaja - biedne dzieci zgłupiałyby którą matka woła:-D

O Matko! Rzeczywiście :) Majek u nas zatrzęsienie. Ale miłoby tak zaobserwować odwracające się jednocześnie trzy głowy :)

Aniu - co do namiotów i tunelu to my mamy. Dziewczyny dostały. Nie powiem - spore to jest. Tylko wigwam stoi u dziewczyn w pokoju. Na początku był szał. Cały czas w nim siedziały, całą rodzinę zagoniły żeby się tam wciskała - im więcej osób na raz tym lepiej! Raz dwa tunele złączyliśmy _ ten z zestawu i ten z Ikei i był szał. Nawet ja musiałam się czołgać ... a to juz wyczyn! Powiem tak. Jakość tego jest średnia, na dwór się nadaje bo ma dno z takiego nieprzemakalnego materiału - zastanawia mnie jedynie fakt jak to przytwierdzić do ziemi jakby wiał większy wiatr (choć może się samo trzyma?) No i plusem i minusem jednocześnie jest to, że te rurki sa plastikowe i bardzo elastyczne (plus bo jak się przepychały to wpadając na nia nic się nie dzieje bo się zgina) ale z drugiej strony mniej wytrzymałe podejrzewam. Ale na jeden sezon, może dwa wystarczy.
 
Do góry