reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Ja pobije wszystkich, rocznik 88.
Iws mysle ze bedziesz musiala :-)
Ja oczywiscie tez denerwuje sie na mojego, chyba jak kazda z nas, ale po uodzeniu jest mi lepiej.
 
reklama
oj Lucka pobiłaś... pobiłaś! Mam brata rocznik 89, toż to dziecko jeszcze :-D ale przy bliźniakach super pomagał!

Zośka teraz to już się nie poddam - zbyt długo już cierpię, żeby to ot tak porzucić!

Iws oczywiście czekamy na szczegóły, bo diabeł tkwi w szczegółach!
 
Milutek, u nas Milena ma pepti ale po szpitalu dawalismy Nan pro.
Ty od razu karmiłas piersia? U nas lekarz zaproponowal ze najlepiej dawac takie mleko jak w szpitalu dostawały.
U mnie w szpitalu dostawały Nan a ponoc tez zcasem miał szpital Bebiko. Wiec ciezko powiedziec co one biedaczki w koncu tam piły:(

Małgon- dupki czesto wietrzone i przemywane rumiankiem- wszystkie kropeczki czerwone zeszły.
 
Witam wszystkie po dlugiej nieobecnosci :happy:. Mam nadzieje, ze mnie jeszcze ktos pamieta :confused: . Jesli nie, to sie przypomne. Sledzilam was juz od jakiegos czasu, ale nigdy nie bylo wystarczajaco czasu, zeby cos skrobnac. Wreszcie sie zmobilizowalam :-).
Urodzilam moich chlopcow 17 czerwca 2010 w 37+5: Simone 2650 gr i Davide 3000 gr przez cc. Wchoraj moje szkraby skonczyly 8 miesiecy, i waza 9820 gr i 9740 gr...ehh jak ten czas leci...
To na poczatek :-), aaaa jesli chodzi o rocznik to ja 79, jest ktos z tego roku?
 
Nutella mój mąż jest z 79 ;)Ehhh zazdroszczę miejsca pobytu
Malgoń na doz.pl pepti jest bez refundacji za 22 zl
Lucka wow młodziutka mama z Ciebie
Milutek super że dupki już w lepszym stanie

Dziewczyny mój Jerzy straaaaasznie ulewa. Od ok tygodnia. I to nie tylko tym przezroczystym płynem ale mlekiem również. czy odbije czy nie czy jest świeżo po karmieniu czy nie ulewa strasznie. Czy to może mieć związek z rozszerzaniem diety?Ostatnio miała nawet całą głowę z tyłu mokrą
I czy to źle że Hani je zupę butelką?Tak mieli językiem że nie ma możliwości nakarmienia jej łyżeczką bo połowa ląduje na brodzie.Nie wspominając o ubraniach. Nie ma śliniaka który by temu zaradził :) A mając do nakarmienia jeszcze Jerzego to nie mam czasu na takie zabawy
 
gastone -
A ja zmieniłam strategię karmienia o 23, 3 i 7 odciągam pokarm i karmię butelką, a w ciągu dnia dalej piersią...nie wiem czy dobrze robię, ale piersi mniej bolą i psychicznie lepiej się czuję w nocy :) W ogóle chłopcy chyba przechodzą jakąś fazę wzrostu, bo po 2h kłapią pyszczkami :)
Malgon, wazne ze dajesz im swoje mleczko, a twoje samopoczucie jest bardzo wazne :-) Moich chlopcow jeszcze karmie moim mlekiem i dobrze pamietam te karmienia non stop. Najgorsze byly dla nas pierwsze 3 miesiace, trzymam kciuki za ciebie.

Nutella mój mąż jest z 79 ;)Ehhh zazdroszczę miejsca pobytu
I czy to źle że Hani je zupę butelką?Tak mieli językiem że nie ma możliwości nakarmienia jej łyżeczką bo połowa ląduje na brodzie.Nie wspominając o ubraniach. Nie ma śliniaka który by temu zaradził :) A mając do nakarmienia jeszcze Jerzego to nie mam czasu na takie zabawy
No tak, tutaj juz prawie wiosna, wrescie wyszlo sloneczko...
Lenna jesli chodzi o te ulewania, to moze po prostu zagesc zupke kleikiem kukurydzianym badz ryzowym... to karmienie butelka to wczesniej czy pozniej bedziesz musiala skonczyc, taka gestsza papka lepiej sie karmi lyzeczka, zobaczysz, ze niedlugo mala sie nauczy pieknie jesc, jeszcze jest malutka...aaa i polecam sliniaki z ceratka pod spodem ;-)

Chcialam sie zapytac jak u was z zasypianiem dzieci? W jaki sposob usypiaja? Usypiaja juz same? No i jak to wyglada w nocy, nie budza sie nawzajem?
My musielismy sie rozdzielic. Ja spie w sypialni z Simone (on w swoim lozeczku), a m z Davide w pokoiku dzieci (spia razem w lozku). I jeszcze jedno i najwazniejsze, kiedy wreszcie przestana jesc w nocy?
 
Jestem młoda mama, ale swiadoma, o malenstwo chcialam zaczac sie starac od razu po maturze, poczekalam jeszcze 2 lata, udało sie od razu dlatego blizniaki były takim szokiem.
 
Ale mi smaka narobilyscie..NApilabym sie jakiegos likieru..A w barku tylko wino..buuu
A o takim dniu w samotnosci z moim J tez mi sie marzy..Zwlaszcza wieczorze..A tu celibat juz taaak dlugo bo jak nie ja to on chory a w miedzy czasie @ ....
No a co do staruszek to moze ktoras z rocznika 77 ??


heh, 77 to jest moja mlodsza o 5 lat siostra ......
wiec Malg;oń i zoska - to ja wygrywam w tej konkurencji ;) ( ufff, wreszcie się przyznałam, mam nadzieję,ze miejsce dla mnie nadal tu jest...)

Witajcie:)
Powiedzcie mi Kochane jakie mleko stosowałyście początkowo? Co polecacie???? Bo my jestesmy na etapie wyboru i potrzebujemy pomocy:) Dzisiaj musimy cos kupic a w aptece na dzien dobry wcisnęli nam Bebilon Pepti 1 z tym ze jego cena to 22 zł i idzie w ciągu kilku dni. Jest on dostępny na receptę ale nie mamy jeszcze peseli dzieci i nikt nam jej nie wystawi. Wtedy kosztowałoby 11 zł.

milutek, ja Ci moge przyslać puszkę NAN1, jeśli CIę urzadza. ZOstało mi jak zmieniałam na pepti. A wlaściwie dlaczego pepti?- przecież to jest swinstwo takie, gorszy tylko nutramigen, daje się ego dzieciom które się podejrzewa o alergię na bialko mleka. Moje niestety to jedza.... Tylko nie wiem ile w tym prawdy ale ponoć po NANie niektóre dzieci bardzo ulewaja. Moje od szpitala miały to mleko, najpierw PreNAN dla wcześniakow (też mi zostało) no to konsekwentnie dawaliśmy to.

A ja jestem na etapie ze marze o wyjsciu na dłuzej niz 10 minut (bo tyle zajmuje mi pójscie do sklepu obok)... w tym tygodniu czuje sie strasznie zahukana ....
rainmanka, koniecznie zorganizuj sobie więcej wolnego, nawet na samotny spacer, bez wozka. A Ty karmisz piersią, ze nie możesz dzieci zostawić???

nutella, witaj. A własnie, z Włoch pisala tez Kasiona, gdzie ona się podziała???


skoro nie ulewal wcześniej to może coś rzeczywiście z dietą, a mleko dajesz to samo co wcześniej??? Moje ulewaly baaaardzo długo, właściwie od niedawna doipero ulewanie zmienio się w wypływanie nadmiaru śliny
Na początku ponoć karmi się zupkami z butelki, ja od razu dalam łyżeczką i pięknie jadły. Takie dzieci nie umieja jeszcze zagarniac językiem, ale mozna pomoc w jedzeniu "nakładajć" jedzonko na boki, w strone policzka bardziej niz na jezyczek :)


U nas dziś byli tesciowie, pobawili się trochę z dziećmi to mogliśmy razem zjeśc obiad z mężem. Nam tez by sie przydało gdzies wyjśc, może jak moja siostra przyjedzie to nie będzie się bala zostac z dwojką śpiacych dzieci i pójdziemy gdzies do kina ( mama się boi). Jak bedzie wiosna to zostawiamy dzieci u tesciów i śmigniemy sobie razem do Puław, albo Kazimierza. Raz tak ich zostawiliśmy na zakupy w Tesco ale male były jeszcze, teraz tak gdzies do półtora roku najgorszy okres na przyklejenie do mamy ( chociaz moje tez do babci, ale na moje wyjścia z pokoju reaguja natychmiast, tyle że jeszcze w miare szybko sie uspokajają.
 
reklama
Witam po przerwie.Antybiotyk działa i czuję się znacznie lepiej:-)
Ja jestem rocznik 81.Czyli jak narazie trzydziestki górą:-D
iws masz całkowitą rację:tak:W małżeństwie potrzeba takich chwil sam na sam.A przy dzieciach trochę z tym ciężko.Także kochana korzystajcie:-)
luckaa nieważne czy młoda czy stara!Ważne,że do tego dorosłaś:tak:Ja pierwszą córę urodziłam w wieku 20lat:-)I niczego nie żałuję:tak:
nutella moje dopiero od dwóch nocy zaczęły się budzic ok.6rano na mleczko i dalej śpią.Wcześniej od urodzenia mieliśmy tylko jedną noc fajnie przespaną.Zawsze budziły się do karmienia,czasem po 2 razy.Nie pomagała woda zamiast mleka,nic...Mam nadzieję,że to już za nami:tak:
A u nas niezbyt ciekawe dni od wtorku:-(Wszyscy znajomi żyją w strachu...Zaginął nasz kolega.Wyszedł z domu we wtorek ok.14stej i do tej pory go nie ma...Nie zna dobrze języka,dokumenty i portfel zostawił w domu.Właśnie zebrali się wszyscy znajomi wraz z moim M i pojechali przeczesywac pobliskie laski...Zgłoszono zaginięcie na Gardzie ale oni tylko porozsyłali zdjęcia z notatką.Już dawno powinni ruszyc te swoje d...py i też go szukac!!!!!!!!!Mają psy wyszkolone...Ah,szkoda gadac.Mam tylko nadzieję,że Paweł znajdzie się cały i zdrowy.Modlę się o to...
 
Do góry