reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Gosia ja zaczęłam dopiero niedawno z nocniczkiem, ale co szkodzi wcześniej oswajać z tym tajemniczym przedmiotem :-) Słyszałam, że najlepsza pora na nocnik to 18 miesiąc życia, ale znajome mamusie zaczynały wcześniej. Z różnym skutkiem zresztą.
 
reklama
Gosia sama sie dziwie ze minal rok a ja zyje jeszcze:) poczatki nadal wspominam jako masakre ale teraz jest naprawde super juz. Wiadomo ze to podwojne obciazenie ale tyle szczescia ze nie zazdroszcze rodzicom pojedynczych pociech:))
Co do nocnikow mowili w tv kiedys ze najlepiej ok poltora roku jak dziecko ma bo wczesniej i tak nie umie zasygnalizowac ze mu sie chce kupke czy siusiu..wiec to nie ma sensu..
Ale to przykre ze sa tacy rodzice..takie przypadki pokazuja jak wazni jestesmy dla naszych malych skarbkow i tylko wspolczuc tym malym istotkom ktore nie trafily tak dobrze jak nasze;( Kurcze w sumie to wyzwanie Gosia dla Ciebie, nie dosc ze Twoje jeszcze wymagaja duzo uwagi to jeszcze takie malenstwo w domu..no ale swieta to taki czas, ze jak mozna komus dac choc troche z siebie to mysle ze to Ci sie odplaci w zyciu:)

Iws to male sie puszcza z dnia na dzien i pojda:) moje w sumie wogole nie prowadzalam, ani nie pokazywalam im, same zaczely sie puszczac i probowac, najpierw 2 kroki, nastepnego dnia 3-4 zaraz juz caly pokoj przechodzily. Najpierw Maja, pare dni pozniej Julka. Ale w szoku bylam ze zalozylam im buciki, kupilam sandalki z Daniela, i od pierwszego dnia chodza, jeszcze lepiej jak bez butow. Maja troche rzepy meczy i odpina ale ogolnie jest super, myslalam ze bede sie meczyc zeby je przekonac do butow.

Co do prezentow my tez na sile postanowilismy malym nic nie kupowac. Dostaly sandalki i zyrandol do pokoju dopiero wiec tez wydatek..zabawek podostaja a i tak jeszcze niewiele rozumia. Zbieramy na mebelki do pokoiku wlasnie bo obiecalam sobie ze okolo roczku przeniesiemy male do ich pokoiku:)
 
Kochane:

Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
By kolacja wigilijna wniosła w serca spokój
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość
By Sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość!
 
Ostatnia edycja:
Gemini - u nas Maja tez pierwsza wszystko - oprócz otwierania szuflad - w tym króluje Julka :)
Maja u nas czasem zapomni się przytrzymac i stoi pare sekund, ale zaraz siada bo po minie widac, że skonsternowana i przerazona co się zaraz stanie- przepiekny widok.
Jakie kupiłas buciki? Ja się zastanawiam też jakie wybrać, ale małe mają tak małe stopy, że nie wiem czy sa takie rozmiary :) Strasznie jestem ciekawa jakby w butach chodziły - napewno by sie tak nie ślizgały, nawet jak w abs-ach chodzą to nic nie daje.

Gosia - praca może przykra, ale napewno życie Ci kiedys podziękuje (w sumie podziękowało dwójką Maluchów :) ) - ja wychodze z takiego założenia, że jak się komuś pomoże to przynajmniej nic złegoo nas nie dotknie choć czasem człowiek oo tym zapomina :) A mając już swoją dwójkę - zajęcie się jednym to dla Ciebie pewnie już pikuś :)


Ja też wszystkim Mamusiom i ich Maluchom życzę spokojnych, bezkolkowych i mało płaczliwych świąt w gronie rodziny z uśmiechami na twarzach i workiem prezentów... :)
 
Ostatnia edycja:
kochane wszytskiego naj z okazji nadchodzących świąt spokoju zdrowia przede wszystkim oby nasze pociechy rosły zdrowo a ich rodzice dali radę pokonać trudności dnia codziennego
 
Spokojnych, zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

swieta-bozego-narodzenia-choinka.jpgswiety_mikolaj.jpg

Życzą Olis Milenka i Zuzia :*
 
Najlepsze zyczenia zdrowych i wesolych swiat, grzecznych dzieci, radosci z ich nowych umiejetnosci i kazdego usmiechu, duzo wytrwalosci w ich gorszych chwilach i oczywiscie satysfakcji ze mamy takie cudowne urocze i udane pociechy
 
CHOINKA.gif

Staropolskim obyczajem,
gdy w Wigilię gwiazda wstaje,
Nowy Rok zaś cyfrę zmienia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Przy tej pięknej sposobności
i ja życzę Wam radości,
aby wszystkim się darzyło,
z roku na rok lepiej było.

WESOŁYCH ŚWIĄT DZIEWCZYNY I DUŻO POCIECHY Z DZIECIACZKÓW!
 
reklama
Szczęśliwych Świąt

My dziś byliśmy na pogrzebie u dziadka m, 91lat miał, kązdy chciałby tyle przezyc.
Ja też nie kupiłam małym prezentu, kupuje im to co potrzebujemy.
 
Do góry