reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

gosia jestem jestem, podczytuję Was ale jakoś nie mam weny do pisania. Dziewczynki zajmują mi coraz więcej czasu. Generalnie zauważyłam trend że "starsze" mamusie po jakimś czasie znikają z forum i są zastępowane nowymi młodszymi. Wiadomo, większe dzieci więcej pracy. Nawet ciuszki do prasowania są większe :)))))))
W każdym razie czasami będę się odzywała, no i udzielam się w innych wątkach.

U nas wszystko ok. Dziewczyny rosną, obie już mają po 6 zębów i ważą po 9 kg!! Są bardzo fajne i rezolutne, mają już swoje humorki, uwielbiają bułkę, potrafi robić kosi kosi.

A co u Was "starsze" mamy?
 
reklama
Witam.
Do mnie jakoś nie dochodzi że to już święta. Niby choinka stoi ale nie ma jej kto ubrać ... :)
Musze się pochwalić choć nie chciałabym zapeszyć... ale ostatnie 2 noce jakieś lepsze. Małe budza się na jedzenie ale później dosyć szybko zasypiają i jakos powoli wydłużają się te nocne przerwy miedzy jedzeniami.
Jedno co sie pogorszyło to to że wieczory są okropne bo oboje strasznie marudzą, płaczą...wczoraj tylko miały jakiś lepszy wieczór że udało się zrobić parę zdjęć. Najlepsze tylko było jak miały cumle w buzi to lezały jak skamieniałe, gdy chciałam im do zdjęcia wyjąć to zaraz zaczynały sie ruszać jak jaszczurki. :)

A teraz jeszcze pytanie. Mamy okropnie suche powietrze w pokoju. Mamy niby nawilżacze na kaloryfer ale mało to daje i zwłaszcza Przemuś ma tak zapchany nosek. Najgorsze że to mu szybko zasycha mimo że nawilżam mu wodą morską i czyści sie ciągle to podczas czyszczenia podrażnia sie nosek i leci mu troszke krewka.
Uzywamy do czyszczenia gruszki ale może te fridy byłyby lepsze? Co użyć żeby lepiej nawilżyć w pokoju?
 
Rainmanka ja też zauważyłam leciutką poprawę. Oczywiście zdarzają się małe histerie ale codziennie między 19 a 20 jest kąpiel lub obmywanie pupek (kąpie co 2 dzień) później butla godzinka aktywności i jak w języku niemowląt do 3 ziewnięcia do łózeczka. No i różnie albo jest afera albo zasypiają. I robię właśnie jak w języku jak jest płacz biorę na ręcę chwilę lulam stukając w plecki tak jak bicie serca. Jak zaczyna pływać to do łóżeczka i zazwyczaj trzeba tak 3-4 razy. Od 3 dni jakoś nam to idzie i nie wiem czy jest to zasługa tych porad z języka czy konsekwencji i ustalonego planu dnia.
W nocy budzą się ok 3 jest przewijanie i karmienie idą ładnie spać a przy kolejnym karmieniu ok 6 już nie przewijam tylko jest butla na śpiocha.
Nie wiem tylko czemu po 7 zaczynają marudzić, podejrzewam że są wyspane po całej nocy ale wtedy w ruch idzie leżak lub bierzemy do łóżeczka i dosypiamy do 9.

A co do nawilżania my zainwestowaliśmy w nawilżacz taki za ok 150 zł dostępny w euro. Dlatego że to zdrowiej dla dzieci poza tym mi się milion razy lepiej śpi. I dzieciaki też jakoś lepiej od tamtej pory funkcjonują.

Yenefer szkoda że "starsze" mamy mają tak mało czasu ja tak lubię zaglądać na forum

Jedynka tak sobie myślę o Twoim mężu i o moim że czasem to ich trzeba w łeb...
Mój wstał dzisiaj nakarmił jedno dziecko wsadził na wibracje i walnął sie na kanapę. Ja mu na to że dziećmi się trzeba zajmować zwłaszcza jak jesteśmy we dwójkę a nie tylko wibracje a on że zmęczony i śpi do tej pory. Ale się wściekłam leń chol....ny.A ja to nie mogę być zmęczona bo przecież ja do pracy nie chodzę to się nie męczę
 
hej!! rano napisalam ale mi wcielo tekst wiec pisze jeszcze raz:)

rainmanka ja znam swietny sposob na wilgotne powietrez- mokry recznik na kaloryfer. :) ja na szczescie nie musze nic robic bo mam szyby az mokre i non stop je wycieram, niewielkie mieszkanie chyba i dlatego tak sie dzieje jak pranie zrobie czy otuje to zarzz mam mokre okna a kwietki to rosna jak szalone.chociaz powiem szczerze myslalam o takim nawilzaczu bo ponoc jakos jonizuje powietrze czy cos oczyszcza z kurzu ponoc. no pomysle o tym.

Lenna no to widze ze moj jest taki sam jak Twoj maz. non stop mi nad uchem marudzi ze zmeczony i ze on musi sie zdrzemnac a ja caly dzien sie bujam z dziecmi to wyspana niby jestem??? boze kochany a dzis to mnie taka sennosc bierze ze chyba zaraz sie poloze.i w nosie niech sam sie nimi zajmie.

dziewczynki mam ten pas poporodowy juz od tygodnia i nosze go caly dzien no i nie wiem czy mi sie wydaje czy co ale mam gladszy brzuch i jakby odrobine mniejszy. ja nie wiem moze mam jakies omamy ale tak mi sie wydaje z czego sie ciesze oby do wakacji bylo jak kiedys . pozostaje mi tylko jeszcze jakies majtory wyszczuplajace kupic hehe i biustonosz liftingujacy piersi bo pooooorazka :)

a dzis bylismy z chlopcami w malym centrum handlowym na chwile bo mialam prezenty jakies kupic ale jakos nic nie znalazlam a sie oczywiscie spieszylismy bo na poczatku chlopcy spali az nagle dwojce oczy sie otworzyly i taki szok oczy jak talary wpatrzeni gdzie sa nawet pisu nie bylo ale sie cieplo im w tych kombinezonach zaczelo robic wiec wrocilismy. szkoda ze to zima latem byloby duzo latwiej sie gdzies z maluchami wybrac a tak ubierac rozbierac to tez takie niefajne
 
Yenefer ja też właśnie widzę, że się stare znajome mamuśki powynosiły, a szkoda :-(

Gemelo, Justyś, Bura, Pauli, Anulka odezwijcie się czasem
 
dobry wieczor mamuski

podczytuje was i postaram sie tutaj zadomowic,jesli pozwolicie;-)

8 grudnia urodzilam czarka 2940 i julka 3210
jestesmy w domu od wtorku
uczymy sie siebie

karmie swoim mlekiem i prenanem
na zmiane

hmmmm co jeszcze?

nie musze mowic ,ze cierpie na czasobrak i jestem niewyspana :-)
ale najwazniejsze,ze chlopcy zdrowi i grzeczni...odpukac nie ma placzow ani marudzenia
i miejmy nadzieje,ze tak juz zostanie
 
zmykam bo pewnie lada chwila glodomorki sie przebudza
juz zaczynaja memlac,hehehe

udanego wieczoru
i spokojnej nocki

u nas wieczory wygladaja nastepujaca
karmimy z mezulem dzieci i idziemy spac,hehehe
zasypiamy w 5 minut
nie moge sie doczekac,kiedy zaczniemy normalnie funkcjonowac
 
reklama
Do góry