reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Pauli współczuję Ci i mam nadzieję, że te bezdechy to jednorazowa sprawa!
Lidka dużo zdrówka dla Twoich chłopaków!
Nutella ja przechodziłam pół ciąży z rozwarciem (2cm) i miękką, krótką szyjką. Nie miało to żadnego wpływu na długość trwania mojej ciąży. Oszczędzaj się bardzo, leż jak najwięcej, a na pewno będzie dobrze! Waga maluszków piękna :)
 
reklama
Czesc dziewczyny.
Ja jeszcze nierozpakowana, ale juz niedlugo... Pisze do was, bo chcialam sie poradzic. Bylam dzis u lekarza i tak szyjka krotka 16 mm, ale zamknieta, chlopaki ulozeni glowkowo wiec pewnie bedzie sn. Mam wypoczywac, lezec jak najwiecej, nie mam skurczy... A moje pytanie jest takie, jak dlugo waszym zdaniem jeszcze moge pociagnac w trojpaku? Chcialabym sie dowiedziec jak to bylo u was z szyjka a rozpoczeciem porodu. Mam nadzieje, ze choc ze 2 tygodnie pochodze jeszcze nierozpakowana... W zeszlym tygodniu chlopaki wazyli 1900 i 2000 gr.
Pauli ja tez slyszlam, zeby dmuchnac mocno w twarz przy bezdechach... Wyobrazam sobie ile strachu sie najadlas...

Ja miałam 2,5 cm rozwarcia i po czterech dniach odeszły mi wody
 
Dzieki dziewczyny za Wasze jadłospisy :) No ja chetnie bym przestawila juz troche moich chlopakow, ale teraz nie bede miala za bardzo jak bo w sesji beda u dziadków wiec srednio to wyjdzie, bo jak dzieci maja za duzo opiekunów to tak sie niestety nie da :/
Po sesji sie za to wezme i wtedy tez sprobuje ich przestawic na to zeby sobie sami zasypiali.
 
Pauli, tak jak piszą dziewczyny, dmuchać. Podobno w wielu przypadkach bezdechy u niemowląt po prostu same po jakimś czasie przechodzą.

Nutella, ja do końca 39 tygodnia nie miałam ani jednego skurczu. Zrobili mi cc nie czekając na akcję porodową. Rozwarcie miałam na 2 palce. Różnie to bywa.
 
my nawet nie wiemy czy to bezdechy, bo mozliwy jest bezdech u dziecka , ktore nie spi i ktore np. jest zainteresowane tata , ktory nad nim błaznuje, zeby sie usmiechnelo??? nie wiemy co to jest. pozyczylam dzis monitor bezdechów poki co jest ok czyli bez bezdechów, a lezy na nim juz od 19 30. oby bylo ok, bedziemy sie monitorowac do tej wizyty kardiologa. sama nie wiem co to bylo!!!! tez slyszalam o dmuchaniu w usta dziecka, ale mi sie to najbardziej kojarzy z dmuchaniem w momencie zaniesienia sie dziecka podczas placzu. ona sie tak wyginala w tyl, ze utrzymac ja bylo ciezko, a co dopiero trafic dmuchem w usta;( brrr , zeby sie to nigdy wiecej nie powtorzylo.
 
Pauli, jak najbardziej możliwe są bezdechy gdy dziecko nie śpi, ale nie będziemy tutaj diagnozować. Daj znać, co powie lekarz. Trzymam za Was kciuki.
 
witajcie
co do mleka ja po przerobieniu kilku polecam Bebilon Comfort, moim zdaniem najlepiej dzieciaki je jedzą, jedynym jego minusem jest to,że jest gęstsze także trzeba dostosować smoczki

co do bezdechu ja tez myślałam,że dzieciaki mają coś takiego pediatra wytłumaczyła mi,że dziecko nie robi się bordowe tylko sine, bordowe np. robi się jak długo płacze i na sekundę zamilknie i zlapie oddech tak zdarzyło mi sie chyba raz w trakcie szczepienia, też się wystarszyłam,ale pani Dr która szczepiła wytłumaczyła mi,że to nie jest bezdech, powiedziała,że bezdech to jest takie sinienie trwajace koło minuty a nie sekundę czy dwie

Lidka dużo zdrówka dla maluszków

A my w niedzielę na zlot rodzinny mamy komunię bratanka mojego męża, normalnie juz jestem przerażona 40 osób w domu kazdy bedzie chciał ciągać maluchy a jak odmówię obrobią mi tyłek,że mam nie równo pod sufitem,że trzymam dzieci pod kloszem...nie wiem jak wy, ale ja nie lubie jak ktoś chce ciągać maluchy z rąk do rąk, Ja nigdy nie wzięłam czyjegoś dzieciaka na ręce jakoś nie to,że nie lubię dzieci, ale wyobrażam sobie co czuje maluch ciągany z rąk do rąk...

pozdrawiam lecę prasować, dziadek wyszedł pierwszy raz na dłuższy spacer sam, zobaczymy czy maluchy zaszaleją

miłego dnia, pozdrawiam
 
Hej!
Gosiu właśnie kupiliśmy wczoraj bebilon comfort i czekamy na rezultaty, co prawda sztuczne jedzą tylko raz w nocy...a tak przez cały czas jedzą moje...
Mam pyt o szczepienie: podobno jest szczepionka która zawiera wszystkie i nie trzeba tyle razy kłuć...czy nie wiecie ile ona kosztuje? i czy jest to bezpieczne?
Pozdrawiam
 
Gosiu a moje się Comfortu nie tknęły :) Wywaliłam prawie całą puszkę :/ Na początku male jadły Nana, potem przeszłyśmy na Pepti.
Martyna tutaj masz kalendarz szczepień. Z tej stronki dowiesz się, jakie są szczepionki do wyboru - bezpłatne i płatne - skojarzone (mniej wkłuć). Moje dziewczynki są szczepione wg programu 6w1. Cena jednej dawki tej szczepionki (Infarnix Hexa) w mojej przychodni to 190zł. 5w1 kosztowało u nas 110zł.
 
reklama
Dzieki za odpowiedzi dziewczyny, widze, ze to bardzo indywidualne z ta szyjka, wiec poki co leze...i kwitne na sofie :)
Do uslyszenia po rozpakowaniu :D
 
Do góry