reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieciaczki i wszystko o nich.

Liwus, nie pamietam gdzie to znalazłam,a le wczoraj szukają info o rodzaju butów dla chodzącego dziecka, znalazłam artykuł p. Zawitkowskiego, z którego wynika, że do ortopedy około pół roku od samodzielnego chodzenia - pisał tam, zę rodzice często panikują, ze dziecko krzywo chodzi, czy stópki wygina, ale to wszystko jest normalne a patologią staje się dopiero, jak po tym okresie nie mija i wtedy konieczna jest konsultacja.
 
reklama
Liwus - przytakuję Surv:-)
nasza rehabilitantka kazała nam się pokazać po pół roku od rozpoczęnia samodzielnego chodzenia.
pewnie w styczniu się zapiszemy na kontrolę.
 
Survi dzieki za info. Ja tez koniecznie sie wybiore do ortopedy ok lutego. Mala krzywila lewa nozke do srodka ale wydaje mi sie ze to od zlych butkow:tak: Teraz ubieram jej sandalki z palcami i sztywna pieta i jest oki, na boso tez nie krzywi, ale warto sprawdzic:tak:
 
moja znajoma mowila mi dokładnie to co napisała surv
no i butki ze sztywną pięta to podstawa przy poczatkach chodzenia (tak nakazał jej synka przyodziewać jakiś super ortopeda dziecięcy z Wrocka, ale nazwiska nie pamiętam, a jest to guru wsród ortopedów na dolnym sląsku)
 
moja znajoma mowila mi dokładnie to co napisała surv
no i butki ze sztywną pięta to podstawa przy poczatkach chodzenia (tak nakazał jej synka przyodziewać jakiś super ortopeda dziecięcy z Wrocka, ale nazwiska nie pamiętam, a jest to guru wsród ortopedów na dolnym sląsku)
A tu właśnie Zawitkowski polemizuje, twierdząc, że dzieci powinny mieć buty elastyczne i dopasowujące się do stopy;-) Na razie w związku z tym pozbyłam się otrzymanych skądś kapciuszków, co wygladają jak obuwie ortopedyczne dla staruszków:-) Zimowe też chyba kupię lżejsze aczkolwiek nie trampki jednak;-)
 
No właśnie ja też słyszałam ,ze butki maja być elastyczne i szczerze mówiać do tej poty mieliśmy tylko jedne butki ze sztywną piętą ,ale były dobre jak mały jeszcze niezbyt chodził,Teraz w lecie w ruchu były szmaciane trampeczki,zresztą nie wiem czy zwróciłyście uwage na zjeździe oraz te gumowe klumpiki i sandałki -obydwie pary bez pięt.Zresztą drZawitkowski również stwierdził,że najlepiej dziecku na bosaka, czyli bez żadnychusztywnień.
Jakoś nie zauważyłam,żeby mały krzywo nóżki stawiał.
 
Madzia - :szok::-D
a skąd Ty jesteś jakaś Kamisia???
ja tak czytam szczególnie ten fragment - na zjeździe - i myślę a któż to taki że na naszym zjeździe był a ja tej dziewczyny nie znam:szok::szok::laugh2:
 
Ja p.Zawistowskiego zabaradzo nie lubię ale popieram jego opinię odnośnie butów elastycznych. Bo przecież jak dziecko chodzi na bosaka to przecież pięta nie jest usztywniona ani kostka. Także my mamy buty w miarę elastyczne, a na zimę będą
kozaczki BARTKA.

Pytałam się po jakim czasie pójść do ortopedy bo słyszałam różne opinie że 3 tyg od rozpoczęcia chodzenia - że 3 m-ce , naprawdę różnie. Więc my też się wybierzemy w lutym na sprawdzenie chodu.

Dorka odnosnie tej nóżki jednej krzywo stawianej to podobno niektóre dzieci tak mają i to jest normalne. Adaś tak jakby wyżej ją stawia niekiedy ale wydaje mi się że to jeszcze nie jest patologia i jak zacznie sam bardzo dobrze chodzić to to zaniknie.
 
reklama
Pabla ano skoro siorka w ciązy to ją na forum namówiłam:-D,no i akurat byłam u rodzicow i nie zwróciłam uwagi,że ona zalogowana była stąd ta Kamisia
 
Do góry