reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasza testy, usg, wizyty :-)

Tynka mój Babel jest 8 dni młodszy niż om :)

2fwa3e3knqytd1p8.png
dqpr3e5ew75wg1jw.png
 
reklama
Hej:-) melduję, że maluszek jest jeden ale za to piękny i silny. Ze względu na moją późną owulację termin porodu z USG wychodzi na 1 maja. Małe ma 12 mm , a serduszko bije 164 razy na minutę. A to zdjęcie mojego spełniającego się marzenia.
Cudo [emoji7] tez mam termin na 1 maja [emoji4] na ostatnim usg zarodeczek byl jeszcze malenki, dopiero za ponad dwa tygodnie zobacze znowu, juz sie nie mogę doczekać [emoji3]

 
Tynka miałam podobna sytuację w poprzedniej ciąży, najpierw termin był z om przez jakiś czas, a potem, że jakby ciaza młodsza. W 3 trymestrze tak zaczęła nadrabiac, że urodziła się 3800g.

Napisane na SM-T211 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki dziewczyny bardzo mnie pocieszylyście :-) od razu lepiej się poczułam. Lekarz powiedział, że moja fasola wygląda bardzo zdrowo i wszystko jest dobrze. O wielkości nawet nie wspomniał i powiedział, że dla niego i tak liczy się tylko termin z OM i na karcie ciąży mam wpisane 26.04.16r. Pewnie jakby było z dwa tygodnie różnicy to by na to zwrócił uwagę.

Z ciekawostek to usłyszałam jeszcze, że jeśli pojawi się plamienie to mam nie panikowac, bo teraz małe bardzo szybko rośnie wraz z łożyskiem i może rozrywać naczynka w macicy.
 
Tynka - spokojnie :) Zobacz na moje usg w watku z badaniami (na 6 str). U mnie byl 7 tydz 1 dz, a maluszek mial 10,9 mm (usg oszacowało na 7 tydz 2 dz). Super wynik :) Ja myślę, ze kazdy aparat ma wgrane jakies swoje statystyki i tyle.
A swoja droga zobaczysz sama jak teraz z kazdym tygodniem beda sie wahac wyniki :)
 
Dzięki dziewczyny bardzo mnie pocieszylyście :-) od razu lepiej się poczułam. Lekarz powiedział, że moja fasola wygląda bardzo zdrowo i wszystko jest dobrze. O wielkości nawet nie wspomniał i powiedział, że dla niego i tak liczy się tylko termin z OM i na karcie ciąży mam wpisane 26.04.16r. Pewnie jakby było z dwa tygodnie różnicy to by na to zwrócił uwagę.

Z ciekawostek to usłyszałam jeszcze, że jeśli pojawi się plamienie to mam nie panikowac, bo teraz małe bardzo szybko rośnie wraz z łożyskiem i może rozrywać naczynka w macicy.
Ja w pierwszej ciąży miałam roznice aż o tydzień. A corka urodziła sie z roznica 3 tyg ale zdrowa jak kon.
 
Cyntia też myślę, że to właśnie takie statystyki aparatu i na innym usg ten sam pomiar mógłby wskazywać np. 7+4 i wtedy to mały byłby tylko 2 dni mniejszy:-)
 
reklama
Z resztą dziewczyny owulacja owulacji nierówna. Jak zaszłam w ciążę z synem owulacje miałam 4 dni po miesiączce przy cyklach 35 dniowych... Teraz wychodzi na to że owulacje miałam tydzień przed końcem cyklu :)

2fwa3e3knqytd1p8.png
dqpr3e5ew75wg1jw.png
 
Do góry