reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najczęstsze imiona 2010

Aleksander na Alexander i tym sposobem mój synuś ma na imię Alex.
moje ulubione dla chlopca...ale bedzie chyba kobitka ;-)
mialam tez przeboje z imieniem Maximilian bo paniw usc wpisala Maksymilian a ze mieszkamy w Uk pozniej musiala to zmienic...
wiec mamy Maxa...i jak nazywalam synka nie bylo to imie popularne w Polsce tak wiec w jego roczniku nie bedzie zatrzesienia Maxow...to samo tutaj w UK jest imie znane ale nie popularne wiec w szkole jest tylko dwoch Maxow:-) a moj synek bardzo lubi swoje imie!

podoba mi sie Alexandra, ale chcialabym wolac Alex lub Ali... a nie Ola

ja mialam byc Anna...ale urodzilam sie w Grazyny - i dzieki Bogu mama nadala mi to imie a Anna mam na drugie...nigdy nie spotkalam Grazyny w moim roczniku z czego jestem zadowolona a jeszcze bardziej ze nie idzie tego znieksztalcic i ze to piekne imie nadal sam wieszcz Adam Mickiewicz..a znaczy Piekna
 
reklama
u mnie w rodzinie same maluszki jest Jaś, Szymon i Zosia
sąsiadka nazwała swoją córeczkę Martynka- jedyna jaka znam, a w okolicy to same Wiktorie Weroniki Oliwie i Kacperki
my jeszcze nic nie ustaliliśmy ale mi najbardziej przypadły do gustu Gabrysia, Laura, Ewelinka i Alicja a dla chłopca Florian - Florek :):) Michał Piotrek albo Mateusz ciekawe co mój K na to bo jeszcze tych propozycji nie słyszał :-)
 
dabor - a pomyślałaś, że większość dzisiaj używanych imion wywodzi się z hebrajskiego, arabskiego, greckiego itp??
wzięłaś pod uwagę, że coraz większość rodzin jest mieszanych? albo na stałe ktoś mieszka zagranicą i przebywa w środowisku nie-polskojęzycznym?

mało mnie obchodzi, czy komuś obcemu podoba się, że moje dzieci maja na imię Wiktoria i Adam. Nam - rodzicom, mają się podobać, być "dobranymi" do naszych dzieci.
ile osób, tyle gustów.
 
Nie jest z pewnością miło żadnej mamie Majki czy Julki,która czyta,że komuś robi się nie niedobrze od Julek czy Majek albo coś w tym rodzaju.Może warto by takie komentarze zachować dla siebie?

Moja córka ma na imię Blanka i znam tylko jedną Blankę- moją rówieśniczkę.Często na wakacyjnych wyjazdach różnie wymawiane jest to imię: Błanka,Bianka,Blanche.I potem przez jakiś czas moja córcia życzy sobie,żeby tak do niej mówić:)
Blanka miała być chłopcem i nazywać się Mieszko.A imię wybrałam dzięki pewnej historycznej książce,którą czytałam:)
 
w Polsce chyba Wiktorii pełno, a tutaj jest jedna w całym przedszkolu;)
z Adamem pewnie tak nie będzie, ale po francusku wymawia się całkiem odmiennie. Na szczęście w przedszkolach jest dużo dzieci z obcojęzycznych rodzin i w naszym panuje zwyczaj nietłumaczenia imion oraz wymawiania ich w formie rodzimego języka.
 
mój syn miał byc Dawidem ale jego ojciec ojciec wymyslił Kacpra
ja z poczatku nie chciałam bo było dosc rzadkie-jak dla mnie i mało spotykane
ale jednak przyzwyczaiłam sie do tego im
pierwsza mysl,skojarzenie to było kacper-dobry duszek z bajki
ale spodobało mi sie jednak
a gdy synek miał z 2 mies byłam z kuzynką w sklepie gdy usłyszałam ze pani(starsza)woła KACPER a tu ..idzie pies
kuzynka sie smiała i mowi do mnie"no zastanow sie jeszcze,czy chcesz Kacpra"
ale ja dałam
wydawało mi sie,ze bedzie jeden Kacper na placu,fajnie bo wszystkie inne sie powtarzały
ale ...nastapił "wysyp"Kacprów
ale w zerowce jak i teraz w 2kl.jest jedynym Kacprem
corki to Weronika i Natasza
i tesciowa miała zastrzezenia do Weroniki a teraz i ona i moja mama mają ale do Nataszy,bo ruskie itd
ale mnie to nie obchodzi juz bo mi sie b.podoba

a te julki,amelki,leny,majki-choc tez mi sie podobały ..to za duzo ich jest i dlatego wybrałam imie Natasza dla młodszej(choc przy 1.jeszcze tez byłam na nie ale teraz mi sie bardzo podoba
 
Nie jest z pewnością miło żadnej mamie Majki czy Julki,która czyta,że komuś robi się nie niedobrze od Julek czy Majek albo coś w tym rodzaju.Może warto by takie komentarze zachować dla siebie?

Moja córka ma na imię Blanka i znam tylko jedną Blankę- moją rówieśniczkę.Często na wakacyjnych wyjazdach różnie wymawiane jest to imię: Błanka,Bianka,Blanche.I potem przez jakiś czas moja córcia życzy sobie,żeby tak do niej mówić:)
Blanka miała być chłopcem i nazywać się Mieszko.A imię wybrałam dzięki pewnej historycznej książce,którą czytałam:)

a własnie jakiego pochodzenia jest to imie?
bo ja znam tez tylko jedną Blanke
jest z rocznika 84
jak usłyszałam to imie 1x(z 6l.temu)to spyta lam czy to Polka czy cudzoziemka

mi sie osobiscie nie podoba
Blanka,Bianka-dziwnie brzmi
ale jesli komus sie podoba to...
kazdemu podoba sie co innego,i to dobrze bo gdyby wszystkim podobało sie to samo to było by nudno
 
Trudno stwierdzić jakiego pochodzenia jest imię Blanka.Najczęściej można spotkać,że z hiszpańskiego lub z niemieckiego.Jak dla mnie to piękne imię:)
 
reklama
Blanka i Bianka to różne imiona. Bianka pochodzi z łaciny chyba, po włosku oznacza "biała". Blanka to odmiana tego imienia i występuje również w językach z rodziny romańskich.
 
Do góry