reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadciśnienie w ciąży....

Wyciągam, bo mam pytanie o to jak często mierzyć ciśnienie? Ginekolog mi powiedział, że 2 razy dziennie, ale wygląda na to, że to za rzadko, bo moje jest skaczące. Kardiologa mam za 1,5 tygodnia, chciałabym mu pokazać dzienniczek pomiarów i szukam jakiegoś systemu, kiedy mierzyć.

I czy któraś z Was robiła EKG i USG serca, biorąc Dopegyt? Nie mogę dodzwonić się do pracowni diagnostycznej.
 
reklama
Wyciągam, bo mam pytanie o to jak często mierzyć ciśnienie? Ginekolog mi powiedział, że 2 razy dziennie, ale wygląda na to, że to za rzadko, bo moje jest skaczące. Kardiologa mam za 1,5 tygodnia, chciałabym mu pokazać dzienniczek pomiarów i szukam jakiegoś systemu, kiedy mierzyć.

I czy któraś z Was robiła EKG i USG serca, biorąc Dopegyt? Nie mogę dodzwonić się do pracowni diagnostycznej.
Ja biorę Dopegyt i jak byłam ostatnio na konsultacji u kardiologa to powiedziała że on działa doraźnie czyli jak np rano weźmiesz tabletkę to działa przez określony czas - dlatego trzeba brać np 3 razy dziennie. Wydaje mi się że na wyniki badania typu EKG i USG nie ma wpływu bo on ma za zadanie tylko obniżyć ciśnienie a przy tych badaniach sprawdza się budowę serca i jego prace

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
mewa416, dziękuję Ci za odpowiedź. A jak często mierzysz ciśnienie?
Staram się rano i wieczorem o stałych porach, puki co wieczorem to mam nawet niskie i nie będę brała leku na noc bo tylko rano mi skacze do góry. W II trymestrze podobno ciśnienie się podwyższa niestety

Napisane na XT1572 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam :-) Trochę mikry ten wątek ale będę tu zaglądać. Nadciśnienie pozostało mi po ostatniej ciąży (stan przedrzucawkowy). Teraz jestem na początku kolejnej i biorę dopegyt 3x1 i Amlopin 1x rano. Już doczytałam na do ten drugi lek bo to mnie martwiło, że nie jest dozwolony w ciąży. Mam nadzieję, ze wszystko będzie u mnie u Was ok. Pozdrawiam.
 
Witam :-) Trochę mikry ten wątek ale będę tu zaglądać. Nadciśnienie pozostało mi po ostatniej ciąży (stan przedrzucawkowy). Teraz jestem na początku kolejnej i biorę dopegyt 3x1 i Amlopin 1x rano. Już doczytałam na do ten drugi lek bo to mnie martwiło, że nie jest dozwolony w ciąży. Mam nadzieję, ze wszystko będzie u mnie u Was ok. Pozdrawiam.
ja tez po stanie przedrzucawkowym. Jednak boję się myśleć o kolejnej ciąży :(
 

Podobne tematy

Do góry