reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadciśnienie w ciąży....

W 22 tygodniu wykonałam badanie 3D celem zbadania dziecka oraz wykonania badania przepływów krwi z macicy do dziecka tj. badanie dopplerowskie. Lekarz stwierdził, że te przepływy nie są dobre. Badanie trzeba powtórzyć bo może to skutkować nadciśnieniem tętniczym. W ciąży ciśnienie jest obniżone i teraz kiedy codziennie badam sobie ciśnienie nie wiem jaki wynik już może wskazywać nadciśnienie. Czy jakaś mama miała taki problem i co oznacza dla mnie i dla dziecka, gdyby okazało się że mam to nadciśnienie?
 
reklama
Nieprawidłowy przepływ krwi w badaniu dopplerowskim jest bardzo ważnym sygnałem do intensywnego monitorowania płodu i przebiegu ciąży aż do rozwiązania. Przyczyny nieprawidłowego przepływu krwi w badaniu dopplerowskim mogą prowadzić do opóźnionego wzrastania płodu oraz prowadzić do zwiększonego ryzyka wystąpienia objawów zagrożenia życia płodu. Skryningowe badanie dopplerowskie między 24-30 tygodniem ciąży oceniające przepływ krwi w tętnicach macicznych, a w szczególności obecność wcięcia wczesnorozkurczowego „NOTCH”, jest bardzo pomocnym elementem oceny ryzyka wystąpienia nadciśnienia indukowanego ciążą, rzucawki, opóźnionego wzrastania płodu.

czeka mnie takie badanie dopiero za tydzień, ale konieczne jest ze względu na moje nadciśnienie jeszcze sprzed ciąży, więc jesteśmy w trochę innej sytuacji. pewnie będę wiedziała więcej po 8 marca.. jedno jest pewne, strasznie się denerwuje.
 
Ja w pierwszej ciąży używałam Dopegyt. Obecnie jeszcze nie dostałam leków, jednak muszę kontrolować ciśnienie 3 razy dziennie by nie przekraczało dopuszczalnej normy, bo będę wtedy musiała brać leki.
 
Dzięki yoshe za ten cytat :tak: mogę poznać źródło? Niestety po raz kolejny przekonuję się jak beznadziejnego lekarza miałam w ciąży :-( Gdy zaczęły się problemy nawet nie wspomniał o takim badaniu. Zanim się zdecyduję na drugie dziecko szukam wszystkiego nt. nadciśnienia ciążowego, gestozy, zespołu HELLP i rzucawki. Dlatego będę wdzięczna za link :tak:
 
nie wiem boje sie brac leki w pierwszym trymestrze....dlatego narazie nie biore.mierze cisnienie 3 razy dziennie bywa roznie.Ale nie jest wysokie jedynie co to mam od czasu do czasu dosc wysoki puls np wczoraj rano mialam 130/86/112.za kilka dni mam wizyte u ginekologa.Moze on mi doradzi czy brac czy nie.Są osoby,które odrzdzaja mi branie lekow na nadcisnienie w pierwszych 3 miesiacach....Chociaz musze uwazac aby si nie denerowac i duzo odpczywac pije soki z czarnej porzeczki....moje samopoczucie bywa rozne....
 
ja rowniez mam problemy z cisnieniem, nie biore lekarstw ale jestem pod stala kontrola lekarza aby tak dalej
 
reklama

Podobne tematy

Do góry