reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mum2Be czyli mamusie w ciazy.

ja byłam na wszystkich zajęciach - chyba z 5 albo 6 razy, ale już nie pamiętam;/ w każdym razie faktycznie u ciebie jest już późno, bo ja w 32tyg miałam już ostatni raz. oni zaczynają szkołę ok 27/28 tyg i masz raz w tygodniu ok godzinki. a czy coś mi dały te zajęcia? hmmm...

Kurcze, to chyba jednak troche stracilam, bo pare rzeczy mnie interesuje... Najbardziej to chyba porod i opieka nad bobasem [chociaz o tym to na necie mozna poczytac i poogladac - od biedy...], ale tak to jest jak sie czlowiek zamota i nie dopilnuje o czasie czego trzeba... Na porodowke chyba wiem, jak dojsc, bo mi moja polozna juz pokazala raz, przy okazji wizyty - tyle dobrego :)
andzulina zapytam Ciebie, bo widze, ze zyczliwa mi jestes ;P Jak wysylalas swoje papiery do macierzynskiego to potrzebne bylo dolaczyc odpis aktu urodzenia, albo aktu malzenstwa? Bo z tylu formularza niby napisane jest, ze trzeba owe zalaczyc, a nie mam przy sobie... No i tradycyjnie jestem do tylu z czasem wyslania owego formularza, czy to jakos wplynie na moj macierzynski?
Z gory wielkie dzieki za odpowiedz! :)
 
reklama
no kurcze - bo jak orientuję się w temacie, to staram się zawsze pomóc;) a że jesteś z Galway, to tym bardziej mogłam ci odp na pyt w sprawie zajęć;)
co do maternity benefit, to już tak dokładnie nie pamiętam... wiem, że napewno dołączałam akt małżeństwa (musi być przetłumaczony, ale wystarczy taki z USC, który jest tłumaczony na kilka języków), coś mi się kojarzy, że akty urodzenia (mój i A) również... trochę późno wysyłasz, więc pewnie będziesz musiała poczekać na decyzję, a na macierzyński musisz przejść najpóźniej 2 tyg przed wyznaczoną datą porodu.
mam nadzieję, że Anineczka nie udusi mnie za ten post tutaj;)
 
Dorota ja jezdzilam tym safety 1 st z moja Maya i prawie rowiesnikiem jej:) generalnie lekko sie prowadzi,nawet majac 2 prawie dwulatkow nie mialam problemu z podjezdzaniem na krawezniki .....generalnie jest dosc lekki jak na podwojny wozek,troche przeszkadza mi slizgajacy sie material w wozku i jesli sadzamy mniejsze dziecko 8-12 miesiecy to siedziac mimo upiecia pasami troche zjezdza....ale generalnie mysle,ze jest ok....dosc zabudowany,jak dla mnie na zime bedzie ok...przednie siedzenie da sie odchylic do tylu w razie zasniecia dziecia,ale nie bardzo wiem,jak to sie bedzie mialo do tego,gdyz moje dziecie siedzialo a nie spalo.....nie wiem czy nie bedzie zbyt malo miejsca zeby to rozlozyc nie powodujac jakiegos dyskomfortu dziecku bedacemu z tylu czy to w miekkej gondolce czy nawet juz takiemu siedzacemu....
no ale to tylko takie moje przypuszczenia bo korzystac z tego wozka bede dopiero w sierpniu na calego...chyba...bo nie wiem czy moja dama nie bedzie juz wolala sama wiecej chodzic.....no ale jakies wyjscie trza miec awaryjne nawet na zakupy czy dalsze spacery:)
 
Biola, sliczne fotki! Jaki ten Mikolaj duzy! :-) A co do zdrobnienia imienia to czemu nie Nick? Od Nicholas czyli Mikolaj.

Aga irlandia, uzywalas juz tego 1st safety podwojnego wozka?

Biola, phil i teds jest jak dla mnie najwygodniejszy, bo lekki i miekki, ale strasznie mi zal dzeicka, ktore musi siedziec z tylu i nic nie widzi. Pewno, ze na poczatku ok, ale potem sama wiesz jak dzieci lubia patrzec. AZ tym drugim wozkiem nie miescilas w autobusie?:baffled: Te siedzonka wydawaly mi sie strasznie waskie. Myslisz, ze duzy 3 latek bedzie mial wygodnie?

Dzieki Aaniu.

Dorota rzeczywiscie Nicktez ładne zdrobnienie :)a co do wozka to nie ma szans zebys weszla do autobusu w drzwi i moze sie zmiescisz ale napewno ni ejuz w przejsciu za kierowca .moje blizniaki maja po 3 lata i jeszce korzystaja z tego wozka a dodam ze sofia warzy ponad 25 kg wiec troche ciezkawa ale nie odczuwa sie tego w tym wozku:)a dodam jeszce ze mala wyglada grubo na 4,5 r jest taka wyrosnieta wiec spokojnie 3 latek w tym wozku ci posiedzi:)
 
Ja mialam tez tylko 2 scany w tej ciazy- a rodze w rotundzie.Pierwszy na pierwszej wizycie wlasnie i drugi na polowkowym usg. I to by bylo na tyle ;-) jesli nie ma jakiejs szczegolnej potrzeby.
Ja mialam jeszcze dodatkowe usg-ale to u swojego gp.
 
No ja narazie mialam jeden scan w szpitalu bylam w 19 tyg i to byla moja pierwsza wizyta w szpitalu we wtorek sie okaze sie czy bede mialam scan czy tez nie dlatego pytalam Was jak to u WAS bylo.

Biola rodze w Droghedzie
 
Witam
Zostałam TU nakierowana przez saznowną Tichonek-dzięki Kochana...Większość z Was mnie zna,więc nie będę sie przedstawiać itp...Z resztą najważniejsze info mam zawarte w suwaczkach;-)W każdym razie postaram się tu do Was jakoś wkręcic:-)
 
reklama
Do góry