reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko nie chce pić, co robić??

kakakarolina dzieki. No i Wszystkiego Najlepszego dla Maxia z okazji jego 1 urodzinek:) STO LAT:)
h025.gif
241.png

skoro kakao to napoj to tyle dobrego ze chociaz to ruszy:) no i ciesze sie ze nie ma uczulenia na mleko krowie poki co nic sie nie dzieje a pije je juz od kilku dni.
 
Ostatnia edycja:
reklama
MamoPaulinki dopiero teraz zobaczylam, że Twoja dzidzia taka mała. To już w ogóle nie musisz sie martwić gdy dziecko nie je pokarmów stałych to może ale nie trzeba dopajać. Maks nie pił do 6 miesiąca dopiero potem załapał. Przecież mleczko to napój - robicie je z wody prawda? chodzi o to że po posiłku stałym może się dziecku chcieć pić po mleczku już nie więc kakao jest ok.

Ja myślę tak jak ty ale często zapada się jej ciemiączko, a poza tym lekarze ciągle mi mówią, że jak karmię sztucznym to trzeba chociaż troszkę dopajać. I bądź tu mądra? Ja jak napisałam robię jej rzadkie mleko i tyle, może za jakieś 2 miesiące zaczniemy rozszerzać dietę i wtedy zasmakuje jej picie? A kolejny problem to taki, że ona je malutko, teraz przez ząbki to już po połowie tego co jadła wcześniej i waga jej stoi już drugi tydzień. Jak dam coś do picia to o tyle mniej zje mleka. To ja wolę, żeby to mleko piła bo chociaż ma jakieś wartości odżywcze:)

100 LAT dla MAKSA!!!
 
ja bym się tak bardzo nie przejmowała, moja mała przez pół roku nie bardzo chciała pić cokolwiek oprócz mleka, w końcu przyszły upały i polecieliśmy do Polski na urlop, wtedy jak się dorwała do kubka to potrafiła w ciągu dnia wypić litr do półtorej:szok::szok::szok: wody. Teraz szykuję jej picie do jej niekapka i sama sobie bierze, kiedy chce, teraz to tak około 500 ml wypija, czasem mniej, zależy jaki dzień
 
Mamo Paulinki skoro je malutko to już w ogóle się nie martw tym piciem tylko rób mleczko (pełnowartościowe) Wiem że z wcześniakami bardziej sie ta waga martwi ale mój Maks tez jadł malutko (i je nadal teraz waży zaledwie 8600) zawsze połowę tego co pisali na opakowaniach i jak się napił to miał tak samo jak Twoja a żyje i ma się świetnie lata jak perszing.:)
 
Mamo Paulinki skoro je malutko to już w ogóle się nie martw tym piciem tylko rób mleczko (pełnowartościowe) Wiem że z wcześniakami bardziej sie ta waga martwi ale mój Maks tez jadł malutko (i je nadal teraz waży zaledwie 8600) zawsze połowę tego co pisali na opakowaniach i jak się napił to miał tak samo jak Twoja a żyje i ma się świetnie lata jak perszing.:)

ojej jaki drobniutki jest twoj synus. to moja lobuziara ma 9,5 miesiaca i wazy 10,5 kg... grubasek maly;p
 
Tylko się nie przeraźcie moja urodziła się z wagą 1100g, teraz w piątek kończy pół roku i ma 4300g. tylko długa jest, ma 65 cm, czyli taka chuda glizda:-D. Wygląda jak duży noworodek tylko trochę więcej już umie ;-)
 
Tylko się nie przeraźcie moja urodziła się z wagą 1100g, teraz w piątek kończy pół roku i ma 4300g. tylko długa jest, ma 65 cm, czyli taka chuda glizda:-D. Wygląda jak duży noworodek tylko trochę więcej już umie ;-)

ojej a ona wczesniaczkiemb yla w takim razie... bo chyba inaczej to niemozliwe. No ale jak na 5 miesieczne dziecko i wczesniaka to ładnie przybiera na wadze.
I faktycznie wyglada jak noworodek bo moja córka urodziła sie z waga 4150g:D
 
Tak jest wcześniakiem na suwaczku ma wiek urodzeniowy i korygowany, czyli ile powinna mieć:) Urodziła się w 27 tyg ciąży i jest niejadkiem od początku, 1,5 miesiąca uczyła się jeść z butelki w szpitalu a i tak wypisali ją do domu dokarmianą sondą. Miałam ją tą sondą sama dokarmiać, ale nie nauczyłam się bo uparłam się że nam się uda z butlą. No i je raz więcej raz mniej, wszystko zapisuję i w razie co dodaję jeden posiłek więcej, żeby ją podkarmić. Ale jak nie miała odruchu ssania i miała masaże w buzi robione tak teraz ssie super, czasem by smoka rozerwała:)))
 
Tak jest wcześniakiem na suwaczku ma wiek urodzeniowy i korygowany, czyli ile powinna mieć:) Urodziła się w 27 tyg ciąży i jest niejadkiem od początku, 1,5 miesiąca uczyła się jeść z butelki w szpitalu a i tak wypisali ją do domu dokarmianą sondą. Miałam ją tą sondą sama dokarmiać, ale nie nauczyłam się bo uparłam się że nam się uda z butlą. No i je raz więcej raz mniej, wszystko zapisuję i w razie co dodaję jeden posiłek więcej, żeby ją podkarmić. Ale jak nie miała odruchu ssania i miała masaże w buzi robione tak teraz ssie super, czasem by smoka rozerwała:)))

jejku najwazniejsze ze zyje i ze nic zlego sie nei dzieje. reszte sie wypracuje. wazne ze prawidlowo sie rozwija!
mysle ze z czasem jej sie odmieni i zacznie slicznie jesc. zycze wam tego:*
 
reklama
Osiagnelam maly sukces gdyz Julka sprobowala Kubus play i jej zasmakowal:) pije go chetnie ale tez nie zawsze ale to juz cos. potrafi 100ml wypic dziennie. lepsze to niz nic.
 
Do góry