reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

mniam...salatka z gyrosa..chyba tez sobie zzrobie...;)i wezme do tesciow jak im o ciazy pojdziemy mowic..:p:D:)hehe..to by sie tesciowa napewno ucieszyla..juz widze ta radosc....ale to ogolnie mi chodzi o to czy jest mozliwosc zeby maluszkowi nagle przestalo bic serduszko albo cos..czy juz raczej wszystko bedzie w porzadku..?
 
reklama
czesc dziewczyny jestem tu nowa i chyba naj mlodsza mam 19lat i w listopadzie bede mama mloda niewstydze sie tego bo uwarzam ze jestem przygotowana na to przez moja mame ale strasznie boje sie porodu bo mam duzego bobasa a sama jestem szczuplutka wiec to moze byc dla mnie bolesne przezycie pozdrawiam:-)
 
Myślę, że jeżeli będziesz się spokojnie stosować do zaleceń lekarza, żeby się nie przemęczać, dużo wypoczywać, nie wychodzić w takie upały, nie denerwować się itp to nic mu nie będzie :)
Ja mam prawdopodobnie 2 miesiąc, ale mam mega apetyt, chociaż myślałam, że przychodzi to później :)
Muszę przyzwyczaić się do nabiału, bo jem go mało, a powinno się pić 3 szklanki mleka dziennie. Do tego zacząć jeść więcej owoców i będzie jak ta lala :)

A co do sałatki z gyrosa to: na dół miski kawałki fileta z kurczaka, usmażone i wcześniej posypane przyprawą do gyrosa (np. Kamis), na to puszka kukurydzy, posmarować lekko majonezem (bo jak się przesadzi to czuć majonez tylko i jest to ostre), na to drobno posiekane ogórki konserwowe, ogórki polać ketchupem i na górę posiekaną drobno kapustę pekińską (albo sałatę zieloną, zależy co wolisz).

Jakby ktoś chciał urozmaicenia to można między warstwy jeszcze zetrzeć sera żółtego, dodać przetarte jajka na twardo, ale ja na razie była przy pierwszej wersji :)

Nie jesteś najmłodsza - ja też mam 19 ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
eve19- nie ma się co nastawiać na ciężki poród. Ja mam 155cm wzrostu i jestem dość drobna. A jednak urodziłam synka 4,2kg i 59cm siłami natury. Nie powiem,ze poród nie boli-ale traumy jakiejś nie mam:) Lekarz proponował mi cesarkę zanim się zaczęło. Jednak po zmierzeniu miednicy dał mi szansę. I nie żałuje,bo szybko doszłam do siebie po porodzie. Niecałe 2h i byłam na nogach:)

kiniorek- też tak robię tą sałatkę. Kurcze narobiłaś mi ochoty-może jutro zrobię.

moni3kaNS- nie martw się napewno wszystko w porządku. Rozumiem Cię,bo tez tak miałam w ciąży. Gdy szłam na usg to się cieszyłam,że z małym wszystko w porządku. Ale mijał dzień,dwa a ja miałam obawy. Jak juz ciąża była bardziej zaawansowana i czułam ruchy to już się tak nie bałam. Ty napewno z czasem się tez uspokoisz. To pewnie wina hormonów,że się tak boimy o dzidziusia.

U nas już lepiej z tymi potówkami. Cały dzień Adaś chodzi w samym pampku lub goły. Już się zmniejszają i goją. Mam nadzieje,ze wkrótce znikną. No bo tak nawet na basen się boje go wziąść by ich nie zakaził.
 
Ostatnia edycja:
hello to znowu ja :p :)

co do salatki gyros mmmmmMmmm to ja tez lubie takowa :) jak znajomii wpadaja to tez ladnie warstwamii klade a tak dla siebie to raz dwa rachu ciach mieszam wszystko i smakuje tak samo tyle ze inaczej wyglada :)

co do imion ktore kolezanka wybrala to Zuzia podoba mi sie :) mam bliska kolezanke zuzke :) a Slawek to tak nie za bardzo mi sie podoba ale kolege tez mam dobrego slawka :) ale kochanienka wazne ze te imiona wam sie podobaja :)
 
hej laski wpadłam sie tylko przywitać ...... zaraz moja siostra mi przyjedzie do dzieci a ja ide na to USG i jeszcze na poczte załatwić jednego listonosza który zostawil mi awizo mimo to że bylam w domu ://// czuje sie okropnie zaczełam dość mocno w nocy krwawić i w sumie juz niewiem czy to okres czy nie :/// brzucho boli strasznie no ale dziś juz sie wszystkiego dowiem :)
 
Patrycja trzymam kciuki żeby wszystko było ok;-)

Ja już po glukozie.. matko!

Sama w smaku pyszna:zawstydzona/y: ale po 5 minutach od wypicia: Straaaszny ból żołądka, oblałam sie potem cała... glukoza normalnie wychodziła mi z gardła.. męczyłam sie tak aż zasnęłam po ok. 30 minutach.. ale to było straszne. Dobrze, że mam przychodnie obok domu i mogłam sobie to wypić w domu i położyć sie od razu.. bo inaczej to nie wiem jakbym dała rade:no: Teraz ide zjeść jakieś śniadanie..

Miłego dnia!:-D
 
Patrycja ja też trzymam kciuki :-)
ixidixi smacznego ;-)
eve19 ponoć szczuplejszym jest łatwiej urodzić ;-) ja mam 164cm, ważyłam pod koniec ciąży 55kg, także też chudzina jestem, brzuch miałam bardzo malutki, jak w 5 miesiącu u normalnej kobiety ;-) a jak mała się urodziła to pierwsze słowa położnych i lekarza to: "ale kluska" :-D miała 3630g i 59cm. wszyscy na oddziale potem się dziwili, że w takim małym brzuchu u takiej małej osoby takie duze dziecko:-) a co do bólu- nie powiem, że nie ma, ja rodziłam bez znieczulenia i dałam radę. najgorsze dla mnie były skurcze, a przechodzenie dziecka nie było bolesne. a przecież skurcze od wielkości dziecka nie zależą ;-)
 
reklama
Patrycja trzymam kciuki żeby wszystko było ok;-)

Ja już po glukozie.. matko!

Sama w smaku pyszna:zawstydzona/y: ale po 5 minutach od wypicia: Straaaszny ból żołądka, oblałam sie potem cała... glukoza normalnie wychodziła mi z gardła.. męczyłam sie tak aż zasnęłam po ok. 30 minutach.. ale to było straszne. Dobrze, że mam przychodnie obok domu i mogłam sobie to wypić w domu i położyć sie od razu.. bo inaczej to nie wiem jakbym dała rade:no: Teraz ide zjeść jakieś śniadanie..

Miłego dnia!:-D


Ja po tej glukozie od razu 3 duże kanapki na raz zjadłam ;-)

Patrycja powodzenia na USG. 3mam kciuki, żeby wszystko było ok:-)
Confounded tez mam 164 i właśnie przekraczam Twoją wagę pod koniec ciąży;-) Ciekawe ile moja mała będzie w takim razie ważyć ;-) Od ilu kg zaczynałaś?;-) Ja miałam 47kg.
eve19- nie ma się co nastawiać na ciężki poród. Ja mam 155cm wzrostu i jestem dość drobna. A jednak urodziłam synka 4,2kg i 59cm siłami natury. Nie powiem,ze poród nie boli-ale traumy jakiejś nie mam:) Lekarz proponował mi cesarkę zanim się zaczęło. Jednak po zmierzeniu miednicy dał mi szansę. I nie żałuje,bo szybko doszłam do siebie po porodzie. Niecałe 2h i byłam na nogach:).
Też mam nadzieję, że i u mnie obejdzie się bez cięcia... Nie wspominam miło rekonwalescencji po operacji, więc nie chcę ponownie się męczyć.

Miłego dnia wszystkim :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry