reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

hej

Ja rowniez chodzilam do przedszkola moj brat i siostra tez ;p to nie wiem jak to bylo ze nie w kazdej miejscowosci byl przymus ;p

co do dzieci to wydaje mi sie ze jezeli psycholog wydal opinie ze np dziecko jest w 100% zdolne do pojscia do szkoly to nie ma co sie upierac ze nie jest zaufac dziecku a przede wszystkim uwierzyc w dziecko ... wcale dziecinstwa sie nie zabiera przez to no bo co? trzeba sie nauczyc czytac i pisac? super widzimy postepy dzieci :) no jezeli moja corka bylaby intelektualnie i emocjonalnie w 100% zdolna do pojscia 1klasy no to idzie :) nie ma co sie nabijac z decyzji tez innych rodzicow bo wydaje mi sie ze to juz przewrazliweinie i strach czy dziecko aby na pewno sobie poradzi :) bo przedszkole to przedszkole same dzieci a w szkole juz od 1-6 klasy i te starsze dzieci biegaja po pietrach i dzieciaczki moga byc wystarszone itp ;)
 
reklama
Olcia-ja się nie nabijam po prostu widzę że to często(nie zawsze) rodzice nie są gotowi by ich dzieci poszły do szkoly a nie 6latki i wiele rodziców myśli że przedsxkole i zerówka dziecko przygotuje w 100% a moim zdaniem połowa sukcesu to praca z dzieckiem w domu
 
Happy Filipa historia wcale nie inna , nie gorsza od innych.F jest srednim uczniem w klasie mimo autyzmu. A co do nadpobudliwosci. Wiele dzieci ją ma, ale jest nadpobudliwosc i jest nadpobudlowosc i dodatkowo jest adhd.I mając adhd mozna sobie mowic ze masz usiasc na doopie.Dzieciak i tak nie usiądzie.Bo tak jak ty masz potrzebe np pojscia na kibel.. taki dzieciak ma potrzebe wstania,pobiegania, czy czegokolwiek. i nie robi tego temu ze nigdy nie dostal w tylek czy jest wredny, poprostu nie umie nad tym zapanowac.

a co do tego ze 3 latek usiedzi w lawce to i 6 latek usiądzie. jEDEN USIEDZI, DRUGI NIE.

dla mnie pardziej porąbane są testy po kazdym etapie szkoly niz te "skracanie dziecinstwa". Kiedyś byl egzamin na koniec podstawowki i matura. a teraz?? test 3 klasistów, test 6 klasistów, test gimnazjalistwo i matura. Dobrze ze jeszcze w zerowce nie robią testów.
 
happy nie no zgadzam sie z toba w tym akurat bo dzieci w przedszkolu ucza sie rysowac slaczki itp a w domu juz nie koniecznie ... baa nawet czytanie dzieciom ksiazek daje mozliwosc nauki np w czytaniu ze zrozumieniem malowanie kolorowanie no rozne roznosci sa aby dziecko poprzez zabawe moglo sie wiele nauczyc ... ale tez czasami jest minus niektorych rodzicow ze jak juz sie wkreca w szkole to daja tym dzieciom tyle obowiazkow ze mnie to przeraza spiew tance rozne jezyki a najlepiej zeby dziecko 4 jezyki znalo
 
Tren-dlatego mówię ze jego historia jest inna ma adhd i autyzm a dobrze wiem ze takie dzieci rozwijają się trochę inaczej co nie znsczy gorzej. ja już 6 klasistow test pisalam a to kompletna bzdura bo stres byl a punkty do oceny i papierów do gimnazjum sie nie liczyły:^

Olcia - kłócić się nie będę moim zdaniem przygotowanie do szkoły dziecka to połowa pracy rodziców a połowa obowiazkowej zerowki a nue tylko zerówki! a połowa rodziców w domu z dziećmi nur ceiczy nic, ewentualnie to co cani z zeroeki zada.
za dużo obowiązków dla dzieci tez nie jest dobre ale myślenie że przedszkole i zerówka przygotuje dziecko do szkoly za nad rodziców tez dobre nie jest.
tren-powiem tak zdrowemu 6 latkowi(bez adhd itp) idzie wytłumaczyć ze ma siedzieć w lawce bo jest e szkole.
 
happy a czy ja sie kloce ? ;o przeczytaj moj post jeszcze raz to przekonasz sie ze wlasnie o tym pisze ze w przedszkolu i w domu powinny dzieci sie przygotowywac ...
 
Olcia- ok źle przeczytał początek i to mnie z myliło :p
jak by wszystkie dzieci musiały iść równo do szkoły to by rodzice przygotowali bo by wyboru nie było. a tak nue robią nic bo i tak się dziecko odroczy.
przykładowo 5lat zerowka 6 pierwszy klasa , nie dal rady w zerowce -zostaje jeszcze rok, nie dał rady w 1 klasie zostaje.
bo jak mozna wiedziec ze dziecko nie da rady w 1 klasie zanim tam poszedł? nawet psycholog jasnowidzem nie jest ;)
 
Najlepiej by było gdyby 7 latki do pierwszej klasy szły tak jak kiedyś wtedy bez gadania każdy szedł by równo i tyle. dla mnie nie jest dobre zf od jednego wymagają ze poradzi sobie w szkole a drugi może zostac w zerowce
Otóż to! podtrzymuje nadal, że rząd nie potrafi rządzić :p utrudniają, komplikują, zmieniają, nie wiem po co. Afera murowana ...
Biedne dzieci potem zdezorientowane bo jeden musi do szkoły a jego najlepszy przyjaciel nie ...
 
Hej dziewczyny
U mnie brak czasu na wchodzenie do was do Piero teraz nadrobilam .
Ja miałam wybór czy Wiki ma iść po zerowce przedszkolnej do pierwszej klasy czy iść jeszcze raz do zerówki ale szkolnej. Wybrałam zerowke szkolną i wcale nie żałuję z przedszkola nie wyniosła prawie nic. Po drugim semestrze zerówki widziałam efekty których się nie spodziewałam. Wiki jest dobrym uczniem radzi sobie . Nie zaryzykowalam puszczać jej do klasy pierwszej bo wiedziałam że przedszkole nie przygotowało jej w żaden stosowny sposób . Jak na moje to od samego początku uczęszczania do przedszkola powinni je przygotować jeżeli 6 latki chcą puszczać do klasy pierwszej .
 
reklama
SANDRA a tak odbiegajac od tematu... znasz jakiegos Oliwiera/Oliwera ktory nie dawno wyjechal za granice? :p
 
Do góry