reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mleko, papki i kanapki :)

eh... ja mam teraz ciężkie życie z tym jedzeniem jak muszę gotować dla siebie i Alicji. Tak to zjadłabym sobie jakieś warzywa na patelnię czy kluski z pesto - a teraz muszę kombinować :/

Dziś próbowałam dać mleko modyfikowane - Bebilon - ale strasznie się krzywiła :/.
Czy wasze dzieci też wybrzydzały w mlekach ?
bo nie wiem czy warto kupić jeszcze jakieś inne, czy poprostu czekać aż to polubi...

Agrafka moj pil tylko i wylacznie Bebilona, probowalismy inne ale nawet nie tknal... wiec mozesz sprobowac ale mysle ze dzieci w tym wieku maja juz wyrobiony smak i moze byc ciezko z tym modyfikowanym choc bebilon podobno najslodszy. A krowiego nie chcialabys sprobowac??
 
reklama
Agrafka moj pil tylko i wylacznie Bebilona, probowalismy inne ale nawet nie tknal... wiec mozesz sprobowac ale mysle ze dzieci w tym wieku maja juz wyrobiony smak i moze byc ciezko z tym modyfikowanym choc bebilon podobno najslodszy. A krowiego nie chcialabys sprobowac??
inaczej jak daje sie mleko modyf. od urodzenia a co innego jak dziecko ma juz wyrobione jako tako kubki smakowe ... my dawalismy nan pozniej poczytalam ze jest tłuste i fakt Pawełkowi bolał brzuszek ... przeszłam na Bebiko i jest OK ...
 
ja od jakiegos czasu nie gotuje oddzielnie dla Pawełka bo to mijało sie z celem ... jego be a mamy cacy ... wiec i mi jest dobrze nie musze gotowac na dwa gary no i jemu bo je co mamusia :) ... oczywiscie rezygnujemy z ostrych, optaczanych w tłuszczu i ciezko strawnych<kapusta, fasolka itp> potraw :) narazie nie widze ani bólów brzucha ani alergi :) jedynie co widze to zadowolona Buzie syna :)))))))
 
A ja ciągle na słoikach ale niestety nie mam czasu ...;/ Może po roczku (znaczy za miesiąc) zacznę gotować ale jak ugotować sobie , mojemu i małemu to nie mam pojęcia.
 
my podobnie - teraz gotujemy dietetycznie, Wyjatkowa np - ziemniaki, ryz do obiadu bez soli a doprawiamy do talerzu , zupe tez u siebie doprawiamy a juz wiekszosc moze jesc :) a miesko nasza w wiekszosci gotowane je :) + kanapeczki :)
 
U nas furrrorę robi jajo na miękko. Dla mojego mlecznego chłopca to bardzo dużo. Zawsze gotuję mu dwa, i daję dwa żółtka i troszkę białka. Smakuje bardzo. Niestety nie chce za bardzo chlebka do tego z masełkiem, więc biorę kawałeczek, maczam w jego herbatce i wtedy zje.
Dziś pierwszy zjadł parę domków kanapeczek ;D HURRAAA!!!
 
U nas furrrorę robi jajo na miękko. Dla mojego mlecznego chłopca to bardzo dużo. Zawsze gotuję mu dwa, i daję dwa żółtka i troszkę białka. Smakuje bardzo. Niestety nie chce za bardzo chlebka do tego z masełkiem, więc biorę kawałeczek, maczam w jego herbatce i wtedy zje.
Dziś pierwszy zjadł parę domków kanapeczek ;D HURRAAA!!!

Ula a to mozna malenstwu podawac jajko na miekko? my na razie ciagle na twardo i bez bialka jeszcze :(
 
ja od jakiegos czasu nie gotuje oddzielnie dla Pawełka bo to mijało sie z celem ... jego be a mamy cacy ... wiec i mi jest dobrze nie musze gotowac na dwa gary no i jemu bo je co mamusia :) ... oczywiscie rezygnujemy z ostrych, optaczanych w tłuszczu i ciezko strawnych<kapusta, fasolka itp> potraw :) narazie nie widze ani bólów brzucha ani alergi :) jedynie co widze to zadowolona Buzie syna :)))))))

A jakie potrawy robisz? Bo ja dla nas często z paczki sosy pieczeniowe, czy jakieś "pomysły na" i bałabym się że Asi mocno by zaszkodziły... Smażę kotlety na patelni - też Asi nie dam.... ech ja długo będę jej robić osobno, bo my i porządnie posolić lubimy i popieprzyć :D
Ale nie ukrywam że męczy to mnie już cholernie.

A pomidorówkę na przykład? ALe z koncetratu a nie z pomidorów świeżych dajecie? A rosól na kostkach rosołowych? ech...

Co do jaja - Asia go nie powącha nawet. Chyba ma uraz po tamtej jajówie :D
 
Jajka na miekko chcialam dac dla Pawla ale odmowil woli na twardo :)
Dziunka ja sporo pieke i na parze robi jak juz smaze to dla Pawla zazwyczaj to co nam smaze wrzucam i gotuje badz na parze ... ale sporo pieke to jest + co robie... ? hmmm wszytsko :D kurczaka np ... 2 kawałki robie "bez przypraw" reszte normalnie i robie juz razem ... gulasz lekko przyprawiam ale wsyztsko sama ... mało keidy uzywam fixy ... kiedys do wsyztskiego teraz prawie wcale ... zupy ... pomidorówke robie z pomidorów z puszki chociaz i z koncentratu robilam ostatnio i tez było ok ... rosół mało kiedy robie bo Paweł "nie najada sie" ... przyznam sie bez bicia ze i szczwiówki zasmakował choc wiem ze nie moze ale "lisci" nie dawała tylko warzywka + jajo ... smakowało bardzo...
 
reklama
Do góry